Proplan Ürünleri Geri Çağırıyor?

ayselilith

PROPLAN 1324091108, 1324091104, 1325091106 nolu parti kodlu ve sktsi 31.05.2023 e kadar olan ürünleri geri çağırıyormuş. Mamalardaki bir ürünün bozukluğu sebebi ile. Durumdan etkilenenler var mı?

51 CEVAP

Merhaba, 800gr.’lık Purina ONE kullanıyoruz alalı birkaç gün oldu herhangi bir sıkıntı yaşamamıştık. Kodları, paket gramajı ve son kullanma tarihi uyuşmuyor bizim mamanın kodu 133 ile başlıyor son kullanma tarihi de 06/2023. Sizce kullandırmamalı mıyım, fikir verirseniz çok mutlu olurum!

Midnightoil

Allahtan 3 ay evvel Bozitya geçmişiz.

odip

ben petlebiden almıştım mamayı lot numarası farklı ama iade alırlar mı acaba?

ayselilith

Proplan açıklama yapacak gibi bir haber almıştım ama yanlış da olabilir, haberi olan söylerse sevinirim

Sstarkan

Pro Plan Original Tavuklu Yetişkin Kuru Kedi Maması 10 kg

Sizlere daha önce Fransa’nın tehlikeli ürünler için Uyarı Sistemi’nin (Rappel Conso), …...com.tr üzerinden satın aldığınız yukarıdaki ürünle ilgili olarak, ürünün tehlikeli kimyasallar içerebileceğini müşterilere bildiren bir geri çağırma bildirimi yayınladığını bildirmiştik.

Söz konusu durumla ilgili Nestle Purina Pet Care ile temasa geçtik ve şirket, sadece Fransa'da satılan ürünlerin bu durumdan etkilendiğini belirterek, satın aldığınız ürünleri Türkiye'de tüketmenin güvenli olduğunu resmi olarak beyan etti. Nestle Purina Pet Care tarafından yapılan açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz:

“Söz konusu ürünlerimizin kedi sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur, kediniz ürünleri tüketmeye devam edebilir. İlgili ürünlerin geri çağrılması yalnızca Fransa’yı kapsamaktadır. Farklı Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de bulunan ilgili ürünler için geçerli değildir. Yerel otoritelerce değerlendirilmiş olan bu durum, sadece Fransa ile limitlidir. Purina Pro Plan ürünlerimizin, kedilerinizin tüketimi için güvenli olduğu konusunda sizi temin ederiz.
Saygılarımızla,
Nestle Purina Pet Care”
Saygılarımızla,

Platformdan az önce gelen gelen mail bu şekilde arkadaşlar

kedibabasi66

Güncel