Kedim Çok Hasta

Senaguler00

Ilk oncelikle ilgilendiginiz icin tesekkur ederim. Kedim 7-8 aylık. Ben yaklasik 6 aydır kedi besliyorum kedim cok hareketliydi, oyuncuydu, ısırırdı, tırmalardı. 8 gun once olumsuz şartlardan dolayı barınağa vermek zorunda kaldım belediye aldı ve ben dayanamayıp hemen ertesi gün barinaga gittim ve berbat bir yer oldugunu toplam 8 kedinin bulundugunu ve 8ininde hasta olduğunu gördüm. Kedimi hemen alıp eve getirdim o günden sonra bize küstü yanımıza gelmedi, eskisi gibi olmadi. Iki gündürde kanlı ishal ve sarı baloncuk şeklinde kusuyordu atesi vardi halsizdi hiçbir şey yemiyordu. Bu sabah veterinere götürdük igne verdiler 5 gun kullanacaksiniz dediler ve enfeksiyon kaptığını söylediler eve geldik en sevdiği mamasını verdim yemedi zorla çok az su içti. Hiç-bir şey yemiyor 3 günde el kadar kaldı eridi gitti. Ne yedirebilirim ne yapabilirim lütfen yardım edin lütfen

51 CEVAP

Sutunannesi

Enfeksiyon kapmış dediler ama peki bunu kan testine bakarak mı söylediler. Yapılmadıysa nolur kedinize kan testi yaptırtın ve acemi bir veterinerdense şu an kedinizin bir hayvan hastanesinde kalması gerekli gözetim Altında kanlı ishal çok tehlikeli bir hastalıktır ve doğru tedavi edilmezse ölümle sonuçlanır bu tür bilgileri zaten internette bulabilirsiniz. Ama bence çok daha iyi bir poliklinik tarzı bir şeye gitmelisiniz. Diğer kedilerden fib fiv benzeri hastalıklarda kapmış olabilir. Hasta Kedilere A/D mamalar verilir veterinerin bunu mutlaka söylemesi gerekliydi bir araştırın. Keşke bırakmasaydınız onu orsya umarım iyileşir yavrum çok geçmiş olsun ve Allah bu süreçte sabır versin

Senaguler00

Su an hiçbir şeye iştahı yok hiç-bir şey yemiyor yoksa onceden bir iki kere yemişti patatesi hicbir sorunumuz yoktu

eccakir

Anladım. Tez zamanda iyi haberlerini alırız inşallah

Senaguler00

InsAllah ya cok tesekkur ederim çok sagolun

kursatbey

Sadece veterinerin verdiği ilaçları kullan yeterli. Küsmekle alakalı değil size olan mesafesi. Onlar bizim gibi değiller acı eşikleri yüksek. O seviyeye geldiyse rahatsızlığı onunla savaşıyordur. Bence evde çok üstüne düşmeyin. mamasını suyunu taze taze ulaşabileceği yerde bulundurun odasında da gürültü olmasın yeter. Biz bütün gün kavgada etsek akşam oldumu koynuma girer yatar. Geçmiş olsun tekrar

Öncelikle geçmiş olsun. Enfeksiyon durumlarında c vitamini takviyesi yapılması çok önemli. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıkla savaşmasına yardımcı oluyor. Maddi durumunuz nedir bilmiyorum fakat sıvı formda besin takviyeleri kullanabilirsiniz kedinize. Bunun dışında eğer hiçbir şey yememeye devam ederse kedi süt tozları var şırıngayla ya da biberonla bunu da verebilirsiniz. Ateşini sık sık kontrol edin bunun için ufak bir ateş ölçer almanız lazım. Ateşi olduğu için iştahsız olabilir diye düşünüyorum. Ateşini düşürmek için tüylerini hafifçe ıslatmanızı ya da patilerinin altına ve vücudunun belli yerlerine buz torbaları koymanızı tavsiye ederim. Bir de bol bol temiz hava alan bir odada dinlenmesini sağlayın. Umarım bir an önce iyileşir.

Senaguler00

Dediklerinizi uygulayacağım çok teşekkür ederim ilginiz için çok sağolun

Brabus

İyi akşamlar Hıll's a/d maması var onu bulabilirseniz kediniz kısa zamanda iyileşir toparlar.

Senaguler00

@brabus cumartesi günü tekrardan veterinere gidecez, ordan sorarım çok teşekkür ederim ilginiz icin

Brabus

Rica ederim tekrar geçmiş olsun Sena hanım

Senaguler00

Kucuk bir sehirde bulundugumuz icin burda bulunmuyormuş. Sadece imternetten istetebilirmisim. Tesekkur ederim tekrardan @brabus

BETS

kediniz nasıl oldu merak ettim. Bu arada barınakların hepsi böyle kötü değildir sizin ki biraz talihsizlik olmuş ama yine de özel durumlardan dolayı kedisine bakamayacak olan arkadaşlar için sahiplendirme ilanı vermeleri gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Sonuçta onlar da bir can taşıyor dikkatli olmak lazım.

ahsenr

Kanlı ishal ve kusmada ilerlemesin diye iğnelee ve serumlarla toplanıyor yani başka veterinere götürmenizi tavsiye ederim ne kadar erken tedavi edilirse o kadar iyi hem kusma hem ishal aşırı su kaybından ölmesini bile sağlayabilir hala su içmiyoesa ve hastalığı devam ediyorsa bence bir gidin görüşün derim

Senaguler00

Zaten ozel bi veteriner kliniğine götürdük orda hem serum hem igne yapildi bu gunde goturucez. Bu sabah ilk defa yemek yedi su içti kendi kendine toparlaniyor cok şükür yavas yavas ilginiz icin cok sagolun

Senaguler00

Keyfimizden vermedik herhalde? onu sizden çok sevdiğim kesinken bu tepkiniz ne noluyosunuz?