Kedim Çok Hasta

Senaguler00

Ilk oncelikle ilgilendiginiz icin tesekkur ederim. Kedim 7-8 aylık. Ben yaklasik 6 aydır kedi besliyorum kedim cok hareketliydi, oyuncuydu, ısırırdı, tırmalardı. 8 gun once olumsuz şartlardan dolayı barınağa vermek zorunda kaldım belediye aldı ve ben dayanamayıp hemen ertesi gün barinaga gittim ve berbat bir yer oldugunu toplam 8 kedinin bulundugunu ve 8ininde hasta olduğunu gördüm. Kedimi hemen alıp eve getirdim o günden sonra bize küstü yanımıza gelmedi, eskisi gibi olmadi. Iki gündürde kanlı ishal ve sarı baloncuk şeklinde kusuyordu atesi vardi halsizdi hiçbir şey yemiyordu. Bu sabah veterinere götürdük igne verdiler 5 gun kullanacaksiniz dediler ve enfeksiyon kaptığını söylediler eve geldik en sevdiği mamasını verdim yemedi zorla çok az su içti. Hiç-bir şey yemiyor 3 günde el kadar kaldı eridi gitti. Ne yedirebilirim ne yapabilirim lütfen yardım edin lütfen

51 CEVAP

MiaDamlaa

Küsmesi normal. Allah im ya...

huseyin1

barınağı geçtim başka bir aileye sahiplendirildi diye küsüp ölen kedi biliyorum ben hatta inanamadık otopsi yapıldı en ufak bir rahatsızlığı bile yoktu kedi köpek farketmez aslında bu tür durumlarda barınak değil güvenilir ve iyi birine sahiplendirmeye çalışın barınaklar hastalık ölüm kaynıyor ve zaten barınaktan kapabileceği en kötü hastalıkları da kapmış kanlı ishali varsa serum takviyesi de alması gerekiyor hatta bu tür hastalıklarda kedi köpekler gözetim altında tutulur klinikte kalırlar sizin veterineriniz pek önemsememiş sanki hastalığın doğası gereği halsiz ve iştahsız olurlar sarı köpük kusuyorsa miğde sorunuda olabilir bence daha iyi bir veterinere götürün ve yağsız tuzsuz lapa pirinç pilavı ile yağsız tuzsuz haşlanmış tavuk göğsünü karıştırarak verebilirsiniz yerse hem ishaline hem halsizliğine hemde miğdesine faydası dokunur

eccakir

Çok geçmiş olsun. Ne yaşayıp bıraktınız bilmiyorum ama keşke bırakmasaydınız küsmesi bir yana hasta olmuş pisicik. İnşallah en kısa zaman da iyileşir. Belki iyileştikten sonra eskisi gibi olur yavaş yavaş. Böyle hastayken ne verilebilir bilmiyorum. Veteriner beslenmesiyle ilgili bir şey dedi mi ? Belki patates haşlaması tavuk haşlaması falan verebilirsiniz.

Senaguler00

Inanın bende zor durum da kalmasam asla boyle bir şey yapmazdım. Bizde haslanmis patatesi dusunduk ama kati diye yiyemezmis. Veterinerle şimdi görüştük yaş mama ve yoğurt verin dedi siringayla zorladık ama çok az şekilde yoğurt yedirebildik. Anlayışınız için çok tesekkur ederim, cok sağolun. Umarım dediginiz gibi olur. Iyiki varsınız.

Friolero

Bağışıklığını güçlendirmesi için immunex verebilirsiniz.

Senaguler00

Çok teşekkür ederim Deren InsAllah dedigin gibi olur, tek isteğim o. Ödül mamasıyla macunlarını da deniycem mutlaka. Ilgın için cok sağol

Sutunannesi

Lütfen kedinize acil kan testi yaptırın orda her şey çıkar yani her şey demeyeyim de enfeksiyon vs ne kadar fazla durum ne kadar ciddi ne tür bir tedavi uygulanması gerek buna kan testine bakılarak işinde uzman veterinerler karar verir. Benimde kedim çok hastaydı kal tane veteriner dolaştık hepsi farklı şey söyledi ve kan testi yapmadan. En son büyük bir polikliniğe gittik orda her türlü tahlilleri yapıldı ve şükürler olsun ki iyi oldu. Umarım sizde çok güzek bir veterinere denk gelirsiniz. Tekrardan geçmiş olsun

Roza23

Baska bi hekim bulun o zaman daha ilgili olan ve bi sey yemediğini muhakkak soyleyin. Bi de surekli sevgi dolu konusun. Inanin anliyorlar. Insallah bi an once iyilesir

Senaguler00

Öyle yapiyoruz evdeki herkes cok seviyor ilgileniyor. Bu gun bastıra bastira belirttim yemediğini ama enfeksiyondan dolayı normal dediler. Cok sagolun insAllah

Sutunannesi

Merhabalar umarım kediniz tez zamanda iyileşir durumunu takip etmeye çalışıyorum kan testi yapıldı mı kedinize yani enfeksiyon doğrulandı mı

Roza23

Patatesi tavuk suyuyla haslamayi deneyin bi de. Yas mama ishali artirabilir. Ve su icmesi cok onemli

Senaguler00

Şu içiyor ama çok az, dediğinizi deniycem çok teşekkür ederim

Derenguler

Öncelikle geçmiş olsun hemen eski haline gelir inşAllah. Ödül maması alıp verebilirsiniz veyada ödül macunları. Size küstüğü için böyle davranıyor yakın zamanda geçer umarım

Alerjisi yoksa tavugu haslayin suyunu icirin tavuk parcalarini didip verin.haslanmis patates verebilirsiniz.yogurt verebilirsiniz.ama ilac baslamissiniz yani yogurt uyku getirir iyilesme hizini net goremeyebilirsiniz.islak mama alabilirsiniz cunku kuru mamayi pek istahla yemesede yas mamayi suan icin az da olsa yer.

asarm19

geçmiş olsun inşalah düzelir geri