Kedim Çok Hasta

Senaguler00

Ilk oncelikle ilgilendiginiz icin tesekkur ederim. Kedim 7-8 aylık. Ben yaklasik 6 aydır kedi besliyorum kedim cok hareketliydi, oyuncuydu, ısırırdı, tırmalardı. 8 gun once olumsuz şartlardan dolayı barınağa vermek zorunda kaldım belediye aldı ve ben dayanamayıp hemen ertesi gün barinaga gittim ve berbat bir yer oldugunu toplam 8 kedinin bulundugunu ve 8ininde hasta olduğunu gördüm. Kedimi hemen alıp eve getirdim o günden sonra bize küstü yanımıza gelmedi, eskisi gibi olmadi. Iki gündürde kanlı ishal ve sarı baloncuk şeklinde kusuyordu atesi vardi halsizdi hiçbir şey yemiyordu. Bu sabah veterinere götürdük igne verdiler 5 gun kullanacaksiniz dediler ve enfeksiyon kaptığını söylediler eve geldik en sevdiği mamasını verdim yemedi zorla çok az su içti. Hiç-bir şey yemiyor 3 günde el kadar kaldı eridi gitti. Ne yedirebilirim ne yapabilirim lütfen yardım edin lütfen

51 CEVAP

Senaguler00

Aşıları var yaptırtmam gereken onlarla birlikte kullanılmasında bir sıkıntı olmaz değil mi?

Friolero

Yok olmaz ben de kullanıyorum :)

asarm19

geçmiş olsun inşalah düzelir geri

Senaguler00

@frielero cok sagol :)

Senaguler00

@patipaticikpatisi katı hiçbir besini tuketmiyor yogurt versek bile zorla siringayla veriyoruz onuda aninda kusuyor ama yinede ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim islak mamayida yarin muhakkak alip deniycem

Senaguler00

@asarm19 çok teşekkür ederiz çok sağolun

Senaguler00

@huseyin1 ben barınakları çok farkli biliyordum, gidip görünce şoka uğradım ve çok üzüldüm inanın. Ki bu halde olacaklarsa neden barinak yapmışlar onuda anlamiyorum. Elimden geleni yapicam ama kati besini asla yemiyor nasıl yedirecem bilmiyorum. Veterinerede sordum dediki bu aşıları yaparsa enfeksiyonu fazla ilerlememişse düzelir. Bu durumda beni çok üzdü. Kedim çok yorgun düştü, yerinden bile kalkamıyor. Bizde çok kötü oluyoruz bu durumdan dolayı

huseyin1

bence veteriner değiştirin 4-5 gün gözetim altında kalsın serum takviyesi yapılsın hafife alınacak bir hastalık değil kanlı ishal çoğunlukla ölümle sonuçlanır müdahale yetersiz ve gecikmişse

Senaguler00

@huseyin1 Verdiginiz bilgi icin tesekkur ederim yarin muhakkak yeni veteriner konusuyla ilgilenicem cok sağolun, Allah korusun insAllah hicbir sey olmasinda baska bir sey istemiyorum

Senaguler00

Yok sadece muayene ederek söyledi, nasil beslenmesi gerektigi hakkinda bir bilgi vermedi veteriner bir arkadaşımızdan sorduk oda burda verilen yanıtlar gibi seyler söyledi. Inanin ölüm denilince bile cok kotu oluyorum. Bilseydim oyle bir yer oldugunu değil bırakmak, önünden bile geçirmezdim. Yarin başka bir veteriner ile görüşeceğim. Ilgi ve alakaniz icin cok tesekkur ederim. InsAllah cabucak duzelir

Senaguler00

Bizde bulunduğum sehirdeki en büyük polikliniğe görürdük ama nafile. Sizin gibi bende kedim iyi oldu demeyi ne kadar cok istiyorum bir bilseniz. Umarim dediğiniz gibi bir veterinere denk geliriz. Ben gider gitmez kan testi yapmalarini istedigimi de belirtirim o zaman cok cok sağolun

eccakir

Bulunduğunuz ilde üniversitenin hayvan hastanesi varsa oraya götürmenizi tavsiye ederim

eccakir

Haşlanmış patatesi şuan ki durumundan dolayı mı yiyemezmiş normalde cok küçük değilse yiyebilir çünkü.

Senaguler00

Zaten bahsettigim buyuk polinik universitedeki hayvan hastanesiydi orayi onerdiler diye direk oraya goturdum bende

Senaguler00

Ilac yokta igne var onlarida vurdurucaz ama yerinden kalkamiyor ki ne suyla ne yemekle ilgilenmiyor bile. Ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim cok sagolun