Kedim Çok Hasta

Senaguler00

Ilk oncelikle ilgilendiginiz icin tesekkur ederim. Kedim 7-8 aylık. Ben yaklasik 6 aydır kedi besliyorum kedim cok hareketliydi, oyuncuydu, ısırırdı, tırmalardı. 8 gun once olumsuz şartlardan dolayı barınağa vermek zorunda kaldım belediye aldı ve ben dayanamayıp hemen ertesi gün barinaga gittim ve berbat bir yer oldugunu toplam 8 kedinin bulundugunu ve 8ininde hasta olduğunu gördüm. Kedimi hemen alıp eve getirdim o günden sonra bize küstü yanımıza gelmedi, eskisi gibi olmadi. Iki gündürde kanlı ishal ve sarı baloncuk şeklinde kusuyordu atesi vardi halsizdi hiçbir şey yemiyordu. Bu sabah veterinere götürdük igne verdiler 5 gun kullanacaksiniz dediler ve enfeksiyon kaptığını söylediler eve geldik en sevdiği mamasını verdim yemedi zorla çok az su içti. Hiç-bir şey yemiyor 3 günde el kadar kaldı eridi gitti. Ne yedirebilirim ne yapabilirim lütfen yardım edin lütfen

51 CEVAP

Kesinlikli baska bir veterinere daha goturun evde tedavi verilmez normalde yani tedaviyi veteriner uygular yeri varsa klinikte yatmasi istenir yer yoksa eve gonderilir ve gunluk getirilmesi tedaviye devam edilmesi soylenir.basit bir durum degil suan ki durum kanli ishal kusma var ve istahsiz halsizligi var.kdinizi hemen goturun veterinere mutlaka ama mutlaka baska veteriner gorsun sadece gozle muayene olmaz atesine bakilir dis etlerine bakilir derisine bakilir kan testi yapilir yani bunlar olmadan net birsey soyleyemez acil goturun veterinere ve onceki veterinerin teshisini tedavi planini ve neler yaptigini anlatin.

Mariana

bence kedinizi cok daha fazla deger veren ve iyi bakabilcek ve olumsuz sartlardan dolayi bir daha birakmicak birine sahiplendirin. umarim kedicik eski sagligina nesesine kavusur.

Senaguler00

Barinagin nasil bir yer olduğunu bilsem göndermezdim neden bunu anlamiyorsunuz? Kedime deger verip ilgilenmediğimi nerden biliyorsunuz? Ben gerçekten anlamiyorum. Sagolun yinede.

Brabus

İstersen ben yollarım.

Senaguler00

Kesinlikle benim hatam oda ama bilemedigimden oldu. 2 gündür veterinere gidip geliyoruz serum yaptılar bu gün. Veteriner kedimin güçlü olduğunu salmadığını soyledi, bundan sonrası ona kalmis dedi. Bizde kendine gelmesi icin herseyi yapiyoruz. Vucud isisi dusuk biraz simdi sicak su torbasiyla isitmaya calisiyoruz. Ilgi ve alakaniz icin cok cok tesekkur ederim @BETS

Senaguler00

Kan testini söyledim ama gerek olmadığını soylediler 4 veteriner de aynı seyi söyleyince bende doğrudur dedim ve onlarin tedavisini kabul ettim. Kusmasi yok cok sukur kanli ishalide sabah cok az vardi sonrasinda hic olmadi. Zorla bi iki tüp siringayla yas mama ve su verdim. Insallah iyilesecek. Cok cok tesekkur ederim cok sagolun