Merhaba 2Kedimden Biri Pencere Açmaya Başladı. Çok Endişeleniyorum. Acaba Nasıl Vazgeçirebilirim?

SimbaMia

Kedim 10aylık çok hareketli, yüksek yerlerde uyumayı seviyor, kapıları açıyor. Pek yanıma da yaklaşnaz, sevdirmez, ısırmaz, tırnak çıkarmaz. Çok tatlıdır ama evcil değil sanki zorla alıkoyuyormuşum duygusuna kapılıyorum. Diğer kedim ise tam tersi kucak kedisi, kapı açmaz, kibar zarif bir balerindir. Camı açıp atlarlar ben yokken diye çok endişeliyim. Nasıl vazgeçirebilirim? Teşekkürler

23 CEVAP

Hlykp

Pencere emniyet kilitlerinden takabilirsiniz

Heiter

Çocuklar için yapılan emniyet kilitlerinden taktırın, kafanız rahat olsun.

ursaminor

:D
Goknur bazı şeyleri o bakmazken yapmak lazım gerçekten öğreniyor nasıl yapıldığını. Gizlenip bir köşede izliyor çocuk kilidinin nasıl açıldığını ve iki üç gün sonra bammm kilit açılmış, buzdolabı açılmış. Hayır içine de girmiyor ki. Onu açmak görevi sanki :D
Çok beterler vallahi bunlar, saygıyı hak ediyorlar resmen :)

kedilimadam

Cam kulplarına ve kapı kulplarına çift taraflı bant yapıştırmanızı önerebilirim.

ecetuqce

Ben sinekligi açmasın die çivi çakıp üzerine hasir ip ile bağladım lastik geçirdim garanti olsun die cam için hırsız kilidi alabilirsin onu açamaz yada benim gibi çivi çakıp iple açıklayacak konuma getirebilirsin

ursaminor

Ben çocuk kilidi önermiyorum :D
Neden?
Çünkü benim kızım da balkon kapılarını, buzdolabının kapağını, dolap kapaklarını vs. açabiliyor. Pencerelerimiz normal pimapen olduğundan onu defalarca ittirmeyi denese de başarılı olamadı.
Balkon kapılarını kilitliyoruz.
Örneğin dolaplar ve buzdolabı için çocuk kilidi aldık. Ama zeki olunca, bunu kendine bir challenge olarak görüyor ve onu da çözüyor bir süre sonra. O yüzden çocuk kilidinden çok daha komplike bir kilit almanızı öneriyorum ben.

ilknrdaisy

O kulpun etrafına pratik çözüm kutu gibi bir şeyde koyabilirsiniz

Feronia

Ben de emniyet kilidi öneririm.

goknur

Ursaminor sizin poncik asmis kendini :D

Heiter

Ya o çocuk kilitlerini, yetişkin insanlar bile zor açıyor. Bir kedi nasıl açabilir, hayret ettim valla.

SelinTuksal

Kediler bizden de zeki de, o kadar zeki olduklarından çaktırmıyolar bence :D

ursaminor

Bizim kilidin üzerine bastırınca açılıyor yahu :D
Sanırım ben bu kilidi olayını çok yanlış anlamışım ahahahah
Bizimki şöyle bir şey ama iki ucunda da o geçmeli zamazingodan var: https://image5.sahibinden.com/photos/03/84/98/x5_463038498byp.jpg

goknur

Masallah ona oncelikle cok zekimis :)) bende cocuk kilidi almanizi onerebilirim

Feronia

Bizim pencerede de çocuk kilidi var. Gerçekten çok akıllı bu kediler :) Ama bizdeki kilit çok sert, ben bile zor açıyorum. Gücünün yeteceğini sanmam.

Emniyet Kilitleri Öncelikle ve anladığıma göre kediniz bunalmış ve gezmek istiyor ona tasma alarak onunla arada sırada dışarı çıkabilirsiniz bu zaman kendini daha iyi hissedecektir