Kediler Balkonda Yaşaya Bilirim???

Sevgi_ylzy

Kız kardeşim kedi bakınca ama annem odasına yada eve sokmasına izin vermedi en fazla balkonda baka bilirmiş. Büyük ihtimalde öyle olacak ama ben çok tedirginim balkonda kedi beslenir orda kedi rahat edermi bilemiyorum:(

50 CEVAP

Balkonunuz kapalı mı? Kaçıncı katta yaşıyorsunuz?

Sevgi_ylzy

Kapalı, 5. Kataki balkonda kalınca kedi

Ben de aynı durumdayım. Düşününce bir sorun olmaz gibi geliyor ama tabii ki onun ortamını hep sıcak tutmak gerekir. Ayrıca samimi söylüyorum kapıları pencereleri hep patileyecek iciniz acıyacak o içeri girmek istedikce. Çünkü sizinle hep oynamak isteyecek. Onun haricinde bir problem olmaz diye düşünüyorum. Ben de benzer bir soru sordum. Bana gelen cevaplar değişirse size de bildiririm.

Sevgi_ylzy

Çok sağolun :))

Hapis hayatı nasıl olur biliyor musunuz? Yemeği esirgersiniz, sevgiyi esirgersiniz, ona yaşam alanı oyun alanı bırakmazsınız, kötü davranırsınız. Bu hapis hayatıdır. Sahipleneceği kedinin sokakta başını okşaması onun karnını doyurmaz. Ona ömürlük sevgi vermez. Ya da yeterince ilgiyi alamaz. Özellikle de bu soğuklarda ve bunca hayvan sevmeyen insan varken canı fazlasıyla tehlikede olabilir. Ama bir evin balkonunda yatacak yer, yemek, su ve sevgi ilgi olması kedi için yeterli. Kendinizi empati yoluyla bir kedi olarak düşünün. Sokakta savunmasız olarak mı kalmak isterdiniz? Yoksa kapalı bir alanda yatak, yemek, yeterince ilgi ve su ile mi kalmak isterdiniz? İyi günler :)

Sevgi_ylzy

Şöyle ki bizim evimiz biraz fazla büyük olduğundan balkon 3 metre kareden çok daha büyük olucak

Sevgi_ylzy

Ben orda yatabilirim konusunda tedirginim tek başına

Sevgi_ylzy

@kediasigibirkadin aklımdaki soru işaretlerini verdiğiniz örneklerde silip atınız gerçekten teşekkürler :))

Hah işte büyük balkonlarda esaret hayatı yasayacağını hiç sanmıyorum. Ama tabii ki onu normal kedileri bıraktıgınız gibi kendi haline o kadar uzun süre bırakamazsınız. İlgilenmeniz gerek hep. Uyurken onun için arada kalkmanız gerek çünkü siz uyurken sizin yanınıza gelemeyen kedi bazen kendiniz huzursuz hissedebiliyor.

Ne demek asıl ben tesekkür ederim elinizdeki imkan kısıtlı olmasına rağmen hayvanlara kıymet verip evinizi açtığınız için :))

Sevgi_ylzy

Emin olun her konuda en iyi şekilde ilgileneceğiz dünyada bizim gibi insanlar olduktan sonra hayvanlar hep mutlu olur inşallah

Ssenaa51

Merhaba bundan bi kaç ay önce benim annem de aynısını demişti Ama kediyi görünce vazgeçti :D yazın bağ evinde bahçede bakıyoruz gündüzleri istediği gibi eve girebiliyo kışı daha bu yıl ilk kışı gördü ve çok soğuk havalarda eve aldık onun dışında üşüme sıkıntısı olmadı ama ben de balkonda olmaz diye düşünüyorum bizim ki bile geceleri camdan bizi izliyor sürekli bahçede olmasına rağmen ben de olmaz diye düşünüyorum onun yerine sokak kedilerini besleyebilirsiniz :)

zuhall

@mariana
kendisi farkinda olsa boyle bir soru sorma geregi duymaz sanirim.
ki biz onun sorusuna cevap veriyoruz olabiliteler uzerinden fikir yurutmuyoruz.
tam tersine uygun bulmadigimiz halde sorusuna destekleyerek cevap verip de, zaten annen kabul eder zamanla diyerek umut verip de sonra bir kedinin hayati boyunca balkonda kalmasina sebep olma fikri cok daha sacma.

zuhall

@sevgi_ylzy
kediler kopekler gibi tasmasini takip da gezdirebileceginiz turden hayvanlar degildir. alisiksa tasmasindan kurtulup etrafta kosturmak ister ki biraktiginizda doneceginin garantisi yoktur, alisik degilse de korkar,cekinir ve hic hosnut olmaz.

sekersoytolga

@mariana benim annem şu an torun sevicek yaşta. 4-5 yaşlarındayken halasının yaptığı bi şaka yüzünden bütün hayatı boyunca kedilerden korktu hala da korkar. Korkusunu yenmesi için arkadaşlarım bi yerlere giderken kedisini alırdım eve getirirdim bembeyaz Ankara kedisi mi dersiniz,sarı beyaz pufidik yavru bi sokak kedisi mi dersiniz kaç kere getirdim eve. Ama korkusunu aşamadı ve kedinin her ani hareketinde korkudan bembeyaz oluyodu. O bakımdan aileler karşı çıkar sonra alışır en çok onlar sever muhabbeti yapmaya gerek yok. Her aile için böyle değildir bu. Belki annesi çok titiz bi hanımefendi ve tüyleriyle problemi olduğu için evin içinde istemiyo nerden biliyosunuz Da alışır merak etme diyebiliyosunuz ?? Eğer eve kedi köpek balık kuş her neyse ne,bunlardan biri sizinle beraber yaşamaya başlıcaksa arkadaşlarınızla yaşıyorsanız ev arkadaşlarınız,ailenizle yaşıyosanjz aileniz kısaca evin içindeki herkes hemfikir olmak zorunda. Olmadığı taktirde hem hayvancağıza sıkıntı yaşatırsınız,hem de sebebi ne olurda olsun istemeyen aile bireyine yada arkadaşınıza sıkıntı yaşatırsınız. Evet belki onlar da alışır şöyle olur böyle olur ama belki diyoruz. Kesin bi yargıyla hareket etmek belkiye göre hareket etmekten çok daha makul.