Kediler Balkonda Yaşaya Bilirim???

Sevgi_ylzy

Kız kardeşim kedi bakınca ama annem odasına yada eve sokmasına izin vermedi en fazla balkonda baka bilirmiş. Büyük ihtimalde öyle olacak ama ben çok tedirginim balkonda kedi beslenir orda kedi rahat edermi bilemiyorum:(

50 CEVAP

Kayip

Arkadaslar ben bu konuya karsiyim balkonda ne zamana kadar kalabilirki ben şahsen köyde yasiorum annemde kediyi evde sevmior ama ben firsat buldukça ewe almaya çalisiorum onlarinda disariya cikma evde dolasma hakki var bu hakki onlarin elinden almayan benim kedimi eve alinca biraz disari birakiorum gezior kafasina gore tabi siz apartmandaysaniz alamiorsaniz bencede simdilik kedi bakmayin benimde ailem çok kıziyordu ama onlari alistirdim kedime suan kediyi gordugu yerde kaçan annem şuan kedimi çok seviyor bu zaman alan bi durum bazi insanlar sevmez bu yuzden sizde zamanla kendi evinize çiktiginizda alabilirsiniz bu daha iyi olur kediye hapis olur boyle yaparsaniz

guineapigela

evde bir sorun olusturmaz bence benim de kedilerım var hiçbirsey olmuyor sadece kumunu tuveletını balkona koyun bence ;)

Friolero

Ben yemek yerken masaya çıkma huyları olduğu için yarım saatliğine odama kapatıyorum. O yarım saatte bile ciyak ciyak ağlıyorlar. Bir ömür balkonda yaşamalarını düşünemedim bile. Hiç gerek yok bence kedi sahiplenmeyin. Kaplumbağa alın, balık alın ne bileyim kuş falan alın.

Sevgi_ylzy

@lattexx evet zaten hayvanları seven biri ama temizleme konusunda tedirgindi oturduk konuştuk oda biraz araştırma yapmış kedisi olan arkadaşlarına danışmış ve sorun olmadığını söyledi

muffincatt

tırmalama tahtası alır ve ona alıştırırsanız evdeki eşyalara zarar vermez ben kızımın bir kere bile etrafı tırmalayıp zarar verdiğini görmedim sorumlulugunu üstlenir ve iyi bakarsanız evet aileniz de onaylar ve alışırlar ve kedi konusundaki tedirginliklerini atlatırlar evde gezmesi bir problem yaratmaz ama istemiyorlarsada zorlamayın ortak alanda yasıyorsanız herkesin onaylaması gerek cünkü bu balık degil yani kedi evde sürekli ufak bir cocuk geziyor gibi düsünün

Ben sunu soylemek istiyorum her kedinin huyu farklidir yani bir gun bir bakacaksiniz perde yirtilmis en sevdiginiz tablo yere dusmus haliniz bir tirmalama tahtasina donusmus ishal olmus ve her yer diski icinde yani bu durumlara tolerans olmayacaksa evde buyuk problem cikar ve hayvanin sonu sokak olur buyuk ihtimalle.insanlar sizi elestirmiyorlar aslinda boyle bir seyin dogru olmadigini ve bunun hayvana eziyet oldugunu anlatmaya calisiyorlar...
Eger aile kediyi istemiyorsa veya asiri sekilde titizse kedi almak hic mantikli degil.Cunku sonra aile alisir gibi bir durum nadir gorulur yani aile kediyi cok sever ama eve alamaz korkar vs bu durumlar asilir ama tuy dokme,tirmalama gibi durumlar pek asilabilir seyler olmayabiliyor cogunlukla.

Rica ederim ne demek :))

Sevgi_ylzy

Gerçekten çok haklısınız ben ikna etim annemi köpek konusunda ama işte kedi etrafı yırtar diyor bencede o hayvanı balkona kapatmak başlı başına bir hata o yüzden çok tedirginim

Bir alana tıkmıyoruz ki zaten. Balkondan kastı 3 metrekare bir alansa bu soruyu sormamış sayabiliriz zaten. Bahsettiğim geniş balkonlarda gayet de rahatlar. Bakan biri olarak söylüyorum gezdirmeme rağmen ve odalara girmesi serbest olmasına rağmen gider balkonda yatar kedim yeri sıcak olduktan sonra efendim..

Sevgi_ylzy

@sekersoytolga çok haklısınız zaten büyük ihtimal kız kardeşim kedimin yanı başından ayrılmıycak öyle bir kedi sevgisi var kabul ettirene kadar yapmadığı şey kalmadı ayrıca alıcağımjz kedi

Sevgi_ylzy

Alıcağımjz kediyi arkada park olduğu için sürekli yürüyüşe yada oyun oynamaya götürürüz büyük ihtimal

Sevgi_ylzy

@Ssenaa51 benim annemde hayvanları seven biri o yüzden bizde sonradan dayanamıyor alır diye düşünüyoruz

Sevgi_ylzy

@zuhall hayır kesinlikle sanırım ben kendimi ifade edemedim her türlü dışarı çıkartılan zaten benim babam hayvanlara çok önem verir öyle bişey mümkün değil sadece balkonda tek başına yatacak ben bunun doğruluğunu merak etim

Sevgi_ylzy

@mariana size çok teşekkür ederim aynen öyle ben bunun farkındayım tedirginliği bu yüzden annem sokakta bile gördüğü hayvanı durup sever ama evdeki eşyaları mahfetmesinden korktuğu için evde dolaşmasını istemiyor

Mariana

Hepiniz çok biliyorsunuz! sağlık sorunu psikolojik sorunu varsa tabiki hayvan almaya bile gerek yok. Bu tür istinalar ortada yoksa alınır zamanla aile aşılır!