Kedi Kuş Balık

Ethem456

Anket

Kedi
(14 oy)
Kuş
(2 oy)
Balık
(5 oy)
Toplam (21 oy)

Hangisini beslemek evde daha iyi olur

16 CEVAP

sekersoytolga

Ethem bişey dicem ben sana abicim,hayvan beslemek bakmak ilgilenmek istiyosun bu çok güzel bişey. Ama kediye annem izin vermiyo diyosun,kuş da çırpındıkça tüy döker. Eğer yeterli havalandırmazsan kötü kokar. Balık yemine dikkat etmen lazım,çok verirsen kedi köpek gibi değil ölür. Sen ısrarla eve almak yerine barınaklara gitsen abicim barınaktaki köpekleri yürüyüşe çıkarsan beslesen hem onlar için hem senin daha güzel olur diye düşünüyorum ben açıkçası. Eğer bi kaç gündür sorduğun sorular burdaki insanları kafaya alıp eğlenmekse o başka,ama ailen cidden sıkıntı yaratıcaksa ısrar etmenin mantığı yok

sekersoytolga

Kedi kumu yerine inşaat kumu kullansak diye soran da senmişsin. Gözünün yağını yiyim kendi arkadaşlarınla yaşıtlarınla maytap geç kafa bul sen tamam mı dostum. Az kaldı çünkü benden çok güzel azar yiceksin :)

SelinTuksal

balık alın siz balık

SelinTuksal

doğru sen balık da bakma, japşim gibi ölür sonra :(((

Reyyanhan

Eve alışan canlılar sokakta yaşamakta zorlanır . Sen hevesini al diye evet diyip 3 gün sonra kapıya atılacak sa o can bütün vebali sizin üzerinize . O yüzden almayın kedi köpek kuş balık vs. Bu sitede iyice bilgi edinin iyice kendinizi geliştirin sonra alın hayvan olur mu ?

Ssenaa51

Yorumlarda ailenin izin vermediğini okudum onun yerine sokak hayvanlarını besleyebilirsin ben sahiplenmeden önce öyle yapıyordum ki hala yapıyorum ya da dedikleri gibi barınakları ziyaret edebilirsin :) hatta maddi durumun varsa ordaki canlardan birinin masraflarını ustlenebilrsin diye duymuştum (büyük şehirdeysen) gene de senin kararın

Ethem456

Lütfen bir daha bana (gözünün yağını yiyeyim,sen kedi bakma)diye sözler yazmayın

Pamuqum

Ethemcim aileni nasıl ikna ettin bilmiyorum ama önce izin vermediklerine göre yalvardın ağladın onlarda üzülme diye evet demis olabilir. En ufak sorunda kediyi dışarı atmaları saniyelerini almz belki sen istiyor olabilirsin ama kedinin hayatiyla oynamak istemeyeceğini düşünüyorum.

ecetuqce

Ben 3nde besliyorum balık yerine su kaplumbağası hepsinin beslemesi sevmesi ayrı güzel:)

Ethem456

Şu kaplumbağasını nasıl besliyorsunuz

ecetuqce

Akvaryum da besliyorum 6 senedir

Feronia

Kedi evcil bir hayvandır ve doğal bir habitatı yoktur. Balık ve kuş doğada yaşayabilen vahşi hayvanlardır ve onları satın almak doğalarından ayrılmalarına ve özgürlüklerinin kısıtlanmasına destek olmaktır. Kedi veya köpek satın almak bile "bence" kemirgen, sürüngen, balık veya kuş almaktan daha etiktir. Uzun lafın kısası size tavsiyem bir kedi sahiplenmeniz.

Pamuqum

Kedi almak kuş ve balığa nazaran daha fazla sorumluluk gerektirir. Maddi ve manevi baya bakım ve sorumluk gerektirir. Hele maddi açıdan ona göre karar ver. Kendine güveniyorsan kedi derim

Ethem456

Oturduğumuz şehirde hayvan barınağı yokk

Ethem456

Hem ben annemi ikna ettim