Son Kez Mama Önerisi

stellabennett

sanırım 5’ten fazla kez mama önerisi istemişimdir bu sefer son kez isteyeceğim galiba yetişkin kısır olmayan kedi için

kilogram aldıracak mama önerisi rica ediyorum sizden

34 CEVAP

yetişkin ve kısır değilse sebebi nedir kilosu mu uygun değil operasyon için. kediniz çok hareketli ve kilo alamıyorsa yavru kedi mamasıyla devam edebilirsiniz. hekimler kediniz kısırsa koşa koşa kısır mama almanıza gerek yok kedinize göre karar verebilirsiniz çok hareketliyse henüz az aylıksa kilosu azsa daha besleyici olan yavru kuru maması yiyebilir veya yetişkin maması yiyebilir diyorlar. kilo almaya yatkın az hareket eden bir kediyse daha az yağlı kısır mamaya geçebilirsiniz tamamen kedinizin durumuna bağlı diyorlar. kaliteli bir yavru kedi mamasıyla kilo almasını sağlayabilirsiniz gibi sebebi başta söylediğim şeyse. kuru mama pek sevmeyen seçici bir kediyse de royal canin exigent mi ne var seçici kedier için ona bi bakabilirsiniz.

stellabennett

@Cemalchief Hill’s mamanın yetişkin olanı da aldırıyor mudur

stellabennett

@whereisthepoOp evet zayıf kalıyor kısırlaştırma için çok hareketli değil ama beğendiği pek bir mama yok çok seçici 1 yaş 5 aylık yavru kullansam zararı olabilir diye endişe ediyorum Royal’da önerdiğiniz o mama çeşidinin içeriği nasıl biraz bahsedebilir misiniz

bir arkadaşımdan duymuştum kedisi kuru mama sevmiyordu yaş yemek istiyordu fakat bu mamayla yemeye başlamış toparlamıştı. rc iyi bir marka içeriği yazınca çıkıyordur. çok zayıfsa bence toparlanana kadar yavru maması verilmesinde de bir sakınca olacağını sanmıyorum. proplan yavru maması deneyebilirsiniz denemediyseniz veya rc exigent de olabilir.

Cemalchief

Kilo ise proplan ve ya hills

bayranc

Senelerdir virbac kullanıyorum mama değiştirdiğim de hep ishal ya da yememe gibi sorunlar yaşadım virbac benim tercihim ama aşırı pahalı oldu artık 12 kg 2.300 tl olmuş bende sanırım değiştircem artık ama kaliteli mama denemek isterim dersen virbac a bi bak

bayranc

Senelerdir virbac kullanıyorum mama değiştirdiğim de hep ishal ya da yememe gibi sorunlar yaşadım virbac benim tercihim ama aşırı pahalı oldu artık 12 kg 2.300 tl olmuş bende sanırım değiştircem artık ama kaliteli mama denemek isterim dersen virbac a bi bak

Coconutbey

Kilo almasını istiyorsanız kesinlikle proplan

Balimlilac

Bende virbac demeye geldim. 3 kg 800 tl verdim ama gerçekten bize faydası oldu. Kızgınlığa girince yemek yememeye ve zayıflamaya başlamıştı. Virbac a geçince çok severek yedi ve hemen toparladı. Öncesinde acana yiyordu.

erhan354

merhaba, bütçeniz nedir acaba ?

stellabennett

@whereisthepoOp teşekkürler

stellabennett

@erhan354 merhaba herhangi bir bütçe koymadım aşırı aşırı pahalı olmadığı sürece hepsi olur

stellabennett

@Balimlilac Virbac hangi sitelerde satılıyor güvenli bir site var mı bildiğiniz

stellabennett

@Coconutbey yetişkinler için olanı da aldırıyor mu

stellabennett

@bayranc teşekkür ederim hangi siteden alıyorsunuz ve tahılsız galiba o mama kedim hep tahıllı kullandı şimdi ona geçersem bir zararı olmaz mı