Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Hamile kedi beslenme detayları

pongul
pongul

112411


Merhaba,Bir kızımız hamile (yeni), şu anda nd düşük tahıllı kuzulu yiyor ancak gebelik süreci için daha besleyici ve kümes hayvanı eti içermeyen ve Türkiye sınırları içerisinde alabileceğim hangi kuru mama daha iyi olur yavruların gelişimi için? Emin olamıyorum. Ya da gebelikte mama değişimi yapılmamalı mı? Teşekkürler.

22 Cevap

kedilimadam
kedilimadam

114396


Hamilelik süresince ben n&d kitten kullandım.Şimdi lohusalığında da kittena devam ediyorum.Gebelik süresince gün aşırı schesir ıslak mama ve 3 gün de ev yoğurdu verdim, ayrıca tüy ve deri sağlığı için malt kullandım.Çok sağlıklı bir doğum gerçekleştirdi, bebekler de çok formdalar.Hayırlı olsun umarım sağlıkla gelir bebekler dünyaya anne de sağlıkla kavuşur yavrularına:)

pongul
pongul

112411


@kedilimadam cevabınız ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim:) nd kittenda tavuk oldukça yoğun, bir alerjik durum yaşanmadı demek,. bizde de tavuk alerjisi yok aslında. marka içi geçiş olabilir belki. ev yoğurdu maalesef hiç becerebildiğim bir şey değil o konu bizde hep muamma. hazır yoğurt da olmaz içeriklerden. denerim tekrar mayalamayı. sevgiler.

Feronia
Feronia

113645


Orijen Six Fish kullanabilirsiniz.Bir gün hindistan cevizi yağı, bir gün yumurta kabuğu, bir gün balık yağı olmak üzere takviye yapabilirsiniz. Normal ölçünün iki katı verin ve sık sık yaş mama ile beslemeye çalışın. yaş mama olarak Instinct çeşitleri tavsiyemdir. Emzirme döneminde free-feed besleyin.

pongul
pongul

112411


@feronia teşekkürler acana pacifica kullanmıştık ama orj- six fish kullanmadık hiç, besleyici bir mama olduğunu duyuyorum hep geçiş süreci sıkıntı olmazsa neden olmasın. yaş mamada instinct zaten vazgeçilmezimiz. şu anda veda phytomins takviyesi yapıyorum günde iki kez.

Feronia
Feronia

113645


Bir haftada yavaşça geçin, sorun olmaz. Hindistan cevizi yağı yavruların bağışıklık sistemine, yumurta kabuğu kemik gelişimlerine, balık yağı zihinsel gelişimlerine, kemik suyu eklem sağlığına çok faydalıdır. Emzirme döneminde muz, mercimek, yaban mersini gibi prebiyotik besinler verirseniz yavruların sindirim sistemi için de iyi olacaktır.

pongul
pongul

112411


kemik suyu olarak kuzu kemiği mi, kaç saat kaynatılmalı?

Kaplankedi
Kaplankedi

2686


Bu cevaplar benimde işime yarıyacak.

Feronia
Feronia

113645


Kuzu ve dana kemiği olabilir. İlikli kemik kullanın. Kıkırdak kullanmayı unutmayın. Yeterince kıkırdak kullandığınızı kemik suyu soğuduktan sonra yoğunluğundan anlayabilirsiniz, kıkırdak yüksek miktarda jelatin içerir. En son yaptığımda donmuş küp çözdükten sonra jelibon gibi duruyordu kapta. :D

pongul
pongul

112411


evet küp şeker gibi gıdalara da bu jelatin ekleniyor - dikkat etmek isteyenler için.

Feronia
Feronia

113645


Kıkırdaktaki jelatin yapay değil ama doğal. Kemik suyunda mutlaka olmalı ama sırf kıkırdak da fazla olur. Yarı ilikli kemik, yarı eklem kullanabilirsiniz.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
435 Görüntüleme
22 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor