Acil Arkadaslar Lutfen

Arkadaslar bu kusu balkonumuzda bulduk fakat ucmuyor bir problem var ele alisik ayaklari nicin boyle sikinti nedir?

20 CEVAP

Reyyanhan

İlgin için teşekkürler yüreğine sağlık .

Reyyanhan

Bu kuş ateşlenmis ve ayaklarına vurmuş . Ateş sonucu ayakları sisip yaralar olmuş . Terramycin ve asprini ezip karıştırıp sürün ayaklarına . Ve uçmamasini sağlayin

Reyyanhan

Olcay34 sizin sorununuz nedir bilmiyorum ama iyi olduğunuzu düşünmüyorum . Verilen cevaplar yardım etmek amaçlı yazılmış cevaplar . Bende size gülüyorum . Allah yardım etsin .

akitalove

Belliki kuş ucabiliyor dengesini kaybedip balkonunuza düşmüş olabilir yakinlardan birileri besliyor olabilir belki ilac filan veriyor olabilir sahibini bulamazsaniz işinin ehli bi veterinere götürün çok önemli birsey degil en fazla fazlaliklari alirlar diye dusunuyorum gecmis olsun umarim kedilerinize bi sekilde yem olmaz :)

Reyyanhan

Ayaklarını oksijenli su yada batıkon ile temizleyebilirsiniz. Eğer morluk var ise zeytinyağı ile hafif ovun

Reyyanhan

Baytril de kullanabilirsiniz. Bu ilaç güvercinlerde yaşanan ağır bakterisel rahatsızlıklarda kullanılır. Özellikle E.coli ve Salmonella karşısında ki başarılı ve hızlı tedavisi sebebiyle tercih edilir. Veterineriniz e sorun ama . Tehlike lı bir ilaç .

Kusu bekliyoruz bakalim tekrar gelirse daha kapsamli kontrol eder durumu bu soru altindan paylasirim.evimizin etrafinda kus besleyenler var ama ne sartlarda besliyorlar hic bilmiyorum cunku farkli renkte kuslar goruyoruz bazen

Reyyanhan

Verilen cevaplar yardım etmek amaçlı yazılmış cevaplar . Arkadaşlar kuşun bişeyi yok diyebilirsiniz . Cevaplara güldüm ne demek ? Kendinizi yorumlarmisiniz bu konuda?

dollfacepersian

Kuş bence sokakta görebileceğimiz kuşlara benzemiyor, güvercin gibi ama ben şahsen bu renkte bir güvercini hiç sokaklarda görmedim. Sokaktaki bir güvercinin ele alışkın olabileceğini sanmıyorum. Bu yüzden dediğiniz gibi birine ait olup kaçmış, kaybolmuş olabilir bence de

Reyyanhan

Resimdeki güvercin akkuş sanırım .

Arkadaslar hepinizin cevaplari benim icin cok degerli cok tesekkur ederim yardimci oldugunuz icin:)

Reyyanhan

Resimden pek belli olmuyor ama erkek kardeşim bi ara ayakları erimiş bir güvercini sapasağlam yapmıştı . Ve asprin ile :/ veteriner ler ciddi anlamda bilinçsiz kuş konusunda . Kuş yetistiricileri daha iyi anlıyorlar diyebilirim ne yazıkki

dollfacepersian

Mantar olabileceğini düşündüm ama Google baktığım mantarlı kuş resimlerine pek benzetemedim. Veterinere götürün diyeceğim ama kuşlar hakkında gerçekten bilgili veteriner bulmak zor diye düşünüyorum. Acaba kuş üreticilerine sormanız fayda edebilir belki. Ben kuş besleyen tanıdıklarıma sormaya çalışacağım. Umarım yaşar ve iyileşir kuş :(

dollfacepersian

Çok üzüldüm gitmesine,o da kedilerden rahatsız olup korkmuş olabilir. En azından karnının doğmasını sağlamışsınız ,bu da önemli bir şey:) Umarım tekrar sağ salim bulup veterinere götürebilirsiniz:(

Anonymus827062

Verilen cevaplara güldüm görüntü hakkında verilen cevapların hepsi yanlış! Birincisi ayaklarda herhangi bir şişme mantar ya da yara yoktur. O tirnaklarda görülen kuş dışkı sidir. Nasıl olabilir der iseniz anlatayım bu evcil bir kuş doğal olarak kumeste yaşıyor. Kuşun bulunduğu ortam haftalık yer temizligi yapılmamış. İçtikleri su kabı tarafından ıslanan yer zemini ve normalde yumuşak yapıda sicmalari sebebi ile de yer de camurumsu tabaka oluşturur. Kuşlar sürekli ucmayip çoğunlukla yerde gezdikleri için ayaklarına bulaşan dışkı böyle bir görünüm oluşturur. Kuşun sahibi pis davrandığı için böyle durumda. Temizligi çok basit. Kuş un ayaklarıni ılık suya batırarak yumuşat ve sonra onları tirnaklarin yardımı ile nazikçe soyarak temizleyin. Bu sorun giderilmiş olur. Ucamama sebebine gelelim. Kanatlarının bantlanmis ya da çekilmiş olup olmadığına bakın. Eğer böyle bir durum yoksa muhtemelen bir atmaca ya kedi saldırısına uğrayıp sersemlemistir. Ciddi bir sorun yoksa düzelir. Onu buğday ve su ile besleyin. Cinsi guvercincilerin tabiri ile BASKA dır. Yüz un üzerinde on yıl güvercin bakan biri olarak dediklerimi uygulayın iyileşir geçmiş olsun. Sahiplendirme için güvercin bakan birisine teslim edin ev içerisinde güvercin bakılmaz