Yavru Köpek Beslenmesi

Cutie_Riley

Yaklaşık bi ay önce yavru bir köpek sahiplendim. Şu an 4 aylık kadar, iki numara teriyer. Aldığımdan beri markette satılan mamalar ve evdeki arık yemeklerle besliyorum. Ama bazı kişilerden bunun sağlıksız olduğunu duydum. Onun sağlığı için her şeyi yapabilirim. Bütçem yeterince iyi ve bolca boş zamanım var. Sizce doğrumu yapıyorum? Birkaç kişinin kedisine yada köpeğine özel yemek yaptığını gördüm, bu ne kadar dogru? Ciğ et verilmesini söyleyenler de var verilmemesini söyleyenler de. Sizce hangisi daha doğru? Neyle beslememi önerirsiniz. Hangi mamadaha iyi

55 CEVAP

zeynepgurgen

Bütçem iyi, zamanım var deyip artık yemekle beslemek nasıl bir mantığın ürünü?

eltarcin

@akitalove Ciddiye alınmayacağını umarak diğer sayfaya geçmiştim :DDD Yanılmışım :D
@Cutie_Riley Ne desem bilemedim ki.. Söylediğim her şey sizin için boş yapacak.

Reyyanhan

Deniz sen ne biliyosun da konusuyosun acaba ? Senin kedin hic pilav üstü kuru yedi mi ? Yanında soğanı turşusu .. boş yapma :)

Feronia

Veteriner de çok bilir ya...

zeynepgurgen

@Reyyanhan Aslaaaa benim oğlum elit takılıyor. Lazanya harici yemek ağzına sürmez. Duymamış olayım.

@Cutie_Riley Siz buraya umarım dalga geçmek, eğlenmek için gelmişsinizdir. Ciddiye almaktan şiddetle kaçınıyorum.

Reyyanhan

Bu sevdalar boşuna ley bu sevdalar boşuna ....

zeynepgurgen

@akitalove Yangına körük :D

zeynepgurgen

Ağlaması gereken yalnızca senin eline düşen o yavrucak

zeynepgurgen

"Hem nasıl eğlenirim, öyle eğlenirim işte"

zeynepgurgen

Mama konusunda ayrım yapamamayı anlarım ama her türlü imkana sahibim, artık yemekle besliyorum sözünü anlayamam. Kusura bakmayın.

zeynepgurgen

ALKIŞ

Çiğ et vermek. Barf ve raw feeding diye geçer. Bu beslenme tarzında insanlar köpeklerin doğası gereği sebze ve etleri vs çiğ yenmesi gerektiğini söyler fakat fiyatlar gereği türkiyede bunu yapanın çok olmadığını yapanın da yalnızca beyaz et çorbalık taşlık va ile yaptığını görüyorum. Kırmızı eti kim yiyor ki köpeğimize yedirelim.. Mama konusuna gelince market mamaları yerine internetten bütçene göre seçebileceğin mamalardan alman daha mantıklı. Bir yaşına kadar yavru mamasına devam edebilirsin.

Cutie_Riley

Teşekkürler

akitalove

Kuru mama ile besleyin rc cok hojdur

eltarcin

Evet ya.. Hiçbir şeye üzülmüyorum, ona üzülüyorum. "Uğraşmaya değmez" diyecektim, o can aklıma geldi. Umarım sağlıklı olur. Gerçi bu durumlarda pek mümkün değil ama..