Kedimin Kaybolması Hakkında

Venusss33

Merhabalar öncelikle 1 haftadır yoktum kedim kaybolduğundan beri soranlar onun bulunması icin yazanlara çok teşekkür ederim ama maalesed ne kadar arasakta bulamadık mersindeki mobeselerin neredeyse yarısına bakıldı şaka yapmıyorum ama herhangi bi iz yok kızımdan 1 hafta oldu tam bugun acısını halen atlatabilmiş değilim her zaman ona dua ediyorum iyi bir yerdedir diye her cıktıgımızda arıyoruz annem markete cıkıyor 2 saat gelmiyor arkadaşlar biz sorumsuz insalar değiliz bazılarınız demiş ilk kaybolduğunda benim ilk işim çip taktırmak olurdu diye ama bilmiyorlarki kedim bize geldiğinde 1.8 yaşındaydı 1.5 yıldır bizimle gittiğim her veterinere sordum ama takmıyorlar bir arkadaş demiş 10 bin tl cezayı odeyip takardım diye ama ben 14 yaşındayım ailem destek cıkıyor ama kedimin ihtiyaçları için 10 bin tl kedi bakan birisi için cok büyük bir para değil ama benim aileme söyleyeme cekineceğim bir miktardı o sebepten ötürü söyleyemedim ayrıca hastalık durumu olmadığı sürece 10 bin tl gibi bi parayı toplayamazdım maalesef airtag alacaktım kaybolmadan 2 gün once veterinerimiz söylemişti bana kaybolmasaydı ona alacaktım tasma bakıyordum airtag ile uyumlu bi instagram sayfası vardı onu araştırıyordum ama bulamadığım için kendimi suçlayıp duruyorum. Burada bana sorumsuzsunuz önlem almadım demiyorsunuzda cinlerin kedinizi kaçırdığını söylüyorsunuz diyenler var ben asla o hayvanın vebalini almam yalan söylemem daha oncesinde danıştığımız hoca kedinize yansıyor demişti o acımın arasında böyle bi yalan ortaya atıp soranlara kedim böyle kayboldu diyecek hiç değilim. Ben evi havalandırırken bile tasma takan bi insan oldum 1. Kaybolup gelişinden sonra oncesinde de sorumsuz değildim yanlış anlaşılmak istemem ben burada. Sadece kendimi anlatmak istedim camlarda sineklik olmamasının sebebi kedim varken camları inanın ki açmıyoruz bu konuda cok dikkat ediyoruz evimiz 1. Katta olduğu icin asla kaçar diye acık bırakmıyorduk. Ben elimden gelen herşeyi yaptım beni neden diğer sorumda suçladınız.

46 CEVAP

blue_hpood

siz yazdıklarımı tümden okuyuo değerlendirmediğiniz için anlamadınız, yaşınıza veriyorum, bence de münakaşaya gerek yok. kedinizi aramaktan vazgeçmeyin derim, gerisi sizin bileceğiniz iş. cins kedi hazırmış derken de söylediklerimi hiç okumadığınız için sitemde bulundum.

blue_hpood

yok ama atıyorum bulana para ödülü verilecektir yazabilirsiniz, bir de alan kişi olmasa da onun bir tanıdığı veya çevresi görmüş olabilir, o size haber verebilir. umarım bulunur kısa sürede.

Venusss33

Halen atlatabilmiş değilim derken yanlış anlamayın tabiki atlatamam :(

Venusss33

Ben kedimin kaybolmasına ayrı üzülüyorum insanların beni suçsuz yere suçlamalarına ayrı üzülüyorum benim keşke diyebileceğim bir durum yok ben kötü sorumsuz bir insan olsam sahiplenmezdim o hayvanı kendimden büyük işlere kalkıştım bakamamazlık asla yapmadım herşeyiyle ilgilendim bir başkasının üzerine yığmadım sorumluluklarını sorumsuz bir insan değilim olmadım ben.

Venusss33

Kedimiz kısır değildi dediğim gibi kısırlaştırma için cok zayıftı 3 kilo olmasını bekledim veterinere goturdum 3 kg olduğunu ogrendik 2 gün sonra kaçtı maalesef polislerinde umursamadıklarını düşünmüyorum komiserin kedisinin kaybolduğunu düşünerek arıyorlar çünkü halen ilan asacağım veterinerlere soracağım eğerki onu alan kişi ilanları gorup bana geri getirmiyorsa mutlu olamasın venüsümle cok ozluyorum onu

Venusss33

Başka kedi sahipleneceğinizde sokaktan sahiplenin demişsiniz ama ben bundan yaklaşık 1 bucuk ay once iki british golden kedi sahiplendirdim ÜCRETSİZ yavrularından istemiştim 1 tane venüsüme arkadaş olarak bi kız istiyordum ama maalesef venüs gitti :( kedi hamileymiş şuanda asla asla prensesimin yerini tutamaz ama sahiplenmeli miyim sizce ondan sonra başka bi kedi bakmak cok zor geleceğinden korkuyorum ona yeterli ilgiyi veremem diye😔

Venusss33

Tek istediğim bu gerçekten o benim herşeyimdi bana çok güzel şeyler kattı bu hayatta keşke geri gelse prensesim benim😭

ventricosa

Kedinizin bulunamamasına çok üzüldüm, kediniz de benim kedime çok benziyor inanın ki verdiğim tavsiyelerin hepsini içtenlikle bulunursa bir daha yaşanmasın diye söyledim. Yaşınız henüz küçük ama elinizden geleni yapmaya çalışıyorsunuz saygı duyuyorum. İlk kez kaçtığında size nerden kaçtığını araştırın demiştim ama siz her yer kapalı dediniz belki ailenizden biri kapıyı ya da camı açtığı sırada kendisi bile görmeden kaçmıştır. Benim kedim uyurken başka odaya gidip bir şeyler yaptığım sırada arkamı bir dönüyorum gelmiş bile beni izliyor, kediler çok sessiz ve hızlı hareket edebiliyor siz dikkatli olsanız bile sürekli onun yanında olamazsınız bir arada yaşadığınız insanların da aynı özeni ve dikkati göstermesi gerekir. Benim size tavsiyem bir ablanız olarak kendiniz ilerde eve çıktığınızda kedi sahiplenin. Şimdi sahiplenseniz bile belki de tekrar venüsle aynı kaderi paylaşacak.

Venusss33

Ben evde olmadığımda yaşanmıştı kayıp durumu ben evde olduğum sürece böyle bişey yaşanamaz zaten benim kedim sokaktan aşırı korkan bi kedi kaçacağına ihtimal vermemiştim başta herkese sordum herkes bana evin içerisinde kaçabilecek bir yeri yoktu dedi hatta ben dışarıda sitenin az ilerisindeki bankta oturuyordum kaçtı saatlerde eve geldim ailem klimalı odada oturuyordu salonun kapısı aralıklıydı venüs gelip gidiyor diye direkt sordum venüs nerede diye anneme daha 30 dk once geldi mama yedi gitti dedi direkt gittim camların acık olup olmadığına baktım ablam ben gelmeden yarım saat once su vermiş annem salonda mama yerken görmüş çözmeye calıştım yani nereden kaçtığını ama sonuc yok

ventricosa

Değil 30dk 1-2 dakika içinde kaçabilir ki kaçmış bir şekilde, ben evde olduğumda yaşanmıyor diyorsunuz da siz sürekli onun yanında olamazsınız ya da evde olsanız bile sürekli onu gözetemezsiniz ki bu da paranoyaklık olur zaten sizin gözetiminiz dışında kayboluyorsa bence tavsiyeme kulak verin. Kendiniz ilerde eve çıkıp maddi özgürlüğe sahip olduğunuzda sahiplenin çünkü kedi bakmak aynı zamanda bir lükstür diye düşünüyorum masrafları olacak hasta olabilir veterinere çip cezasının kat kat üstünü harcamanız gerekebilir bütün bu sorumlulukları alabilecekseniz kimseye bağımlı olmadan o zaman sahiplenmelisiniz diye düşünüyorum

Venusss33

Kedileri sahiplendirdiğimiz aile çok iyi bi aile böyle bişey yapmazlar kesinlikle

Venusss33

Benim demek istediğim hasta olduğunda 10 bin gibi bir miktarı karşılayamayız demek değildi çip cezasıydı yanlıs anlıyorsunuz evet kedi bakmak bir lüks oldu fakat ben "çip cezası" olduğu için söylemek istemedim niye cezasını ödeyelim mantığıyla bakacakları icin yoksa hastalık vesaire olduğunda veterinere döktüğüm paraları bilemezsiniz.

aslihan_e

Ne yapmazlar anlayamadım? Neden yavru yaptırıyorlar? Neden kısırlaştırmamışlar?

Venusss33

Üretip satmazlar demek istedim

aslihan_e

Maddi probleminiz yok ama cins kedi yine kaçarsa yine birisi alacak. Bunun üzerine düşünmeniz gerekli ama siz evdeyken kaçmadığını söylüyorsunuz, size zaten her zamanda başında olamayacağınızı söylemişler.