Kedimin Kaybolması Hakkında

Venusss33

Merhabalar öncelikle 1 haftadır yoktum kedim kaybolduğundan beri soranlar onun bulunması icin yazanlara çok teşekkür ederim ama maalesed ne kadar arasakta bulamadık mersindeki mobeselerin neredeyse yarısına bakıldı şaka yapmıyorum ama herhangi bi iz yok kızımdan 1 hafta oldu tam bugun acısını halen atlatabilmiş değilim her zaman ona dua ediyorum iyi bir yerdedir diye her cıktıgımızda arıyoruz annem markete cıkıyor 2 saat gelmiyor arkadaşlar biz sorumsuz insalar değiliz bazılarınız demiş ilk kaybolduğunda benim ilk işim çip taktırmak olurdu diye ama bilmiyorlarki kedim bize geldiğinde 1.8 yaşındaydı 1.5 yıldır bizimle gittiğim her veterinere sordum ama takmıyorlar bir arkadaş demiş 10 bin tl cezayı odeyip takardım diye ama ben 14 yaşındayım ailem destek cıkıyor ama kedimin ihtiyaçları için 10 bin tl kedi bakan birisi için cok büyük bir para değil ama benim aileme söyleyeme cekineceğim bir miktardı o sebepten ötürü söyleyemedim ayrıca hastalık durumu olmadığı sürece 10 bin tl gibi bi parayı toplayamazdım maalesef airtag alacaktım kaybolmadan 2 gün once veterinerimiz söylemişti bana kaybolmasaydı ona alacaktım tasma bakıyordum airtag ile uyumlu bi instagram sayfası vardı onu araştırıyordum ama bulamadığım için kendimi suçlayıp duruyorum. Burada bana sorumsuzsunuz önlem almadım demiyorsunuzda cinlerin kedinizi kaçırdığını söylüyorsunuz diyenler var ben asla o hayvanın vebalini almam yalan söylemem daha oncesinde danıştığımız hoca kedinize yansıyor demişti o acımın arasında böyle bi yalan ortaya atıp soranlara kedim böyle kayboldu diyecek hiç değilim. Ben evi havalandırırken bile tasma takan bi insan oldum 1. Kaybolup gelişinden sonra oncesinde de sorumsuz değildim yanlış anlaşılmak istemem ben burada. Sadece kendimi anlatmak istedim camlarda sineklik olmamasının sebebi kedim varken camları inanın ki açmıyoruz bu konuda cok dikkat ediyoruz evimiz 1. Katta olduğu icin asla kaçar diye acık bırakmıyorduk. Ben elimden gelen herşeyi yaptım beni neden diğer sorumda suçladınız.

46 CEVAP

Venusss33

Tek isteğim güzel kızımın bulunması eğer o yavru kediyi sahipleneceksem de ki... bu benim icin zor olacak çipini taktıracağım airtag alacağım ona venüsün kaderini yaşatmayacağım umarım güzel kızım bulunur umudumu tam anlamıyla yitirmiş değilim.

Bizim kedimiz karamel de çok kayboluyordu kısırlaştırma operasyonundan sonra kaybolma sorunumuz ortadan kalktı.

Venusss33

Dediğim gibi kilo sorunumuz vardı burada defalarca kilo alması icin sorular sordum dediklerini yaptım en sonunda 3 kilo olduğunu ögrendik veterinerde 2 gün sonra kaçtı maalesef

Sabisim

Bende kızımı sokakta buldum ne çipi vardı nede kısırdı perişan haldeydi. Kimse evine almamış cins kedi olmasına rağmen. Durumu o kadar kötüydü ki haftalarca sokakta kalmış gibi duruyordu. Bazende insanlar sorumluluk almak istemiyor veterinerler çok pahalı olduğu için. Siz yinede aramaya devam edin. Dediğim gibi insanlara belli olmuyor.

Venusss33

Birisi almıştır onu aradık hep ama bulunamadı bugun 8. Günü 😔

Venusss33

Ben oncesinde farklı sorunlardan sorduğumuzda kedinize yansıyor diye belirtmişim orada bunun psikoloji ile ne alakası var anlayamadım @Sezgek

Venusss33

Ben ailem ilgilenmiyor demedim ceza odemek icin 10 bin tl gibi bi miktarı saçma bulacaklarından ötürü soylemek istemedim ben cocuk değilim neyin ne olduğunun farkındayım o hayvana nasıl baktığımı bilemezsiniz en ufak bi sorun olduğunda veterinere gidiyorum sorumsuz değilim bir hayvana nasıl bakılacağını gayet iyi biliyorum yetersiz bakmadım hiç bir zaman insanlar bilip bilmeden konuşuyor hayret ediyorum gerçekten ailemin bakmadığını nereden cıkardınız

Venusss33

Göz onunde bulundurdum zaten biz CAMLARI AÇAN İNSANLAR DEĞİLİZ. Üzerine bastırarak soyluyorum 7/24 klima açık yaz kış kışın zaten sigara içilse dahi acmazdık mutfağı kapalı tutardık havalandıracağımız zaman da venüsün gelmesi imkansızdı cunku benim kedim öyle kapıdan camdan kacacak bi kedi değil insanlara bunu anlatamıyorum izah edemiyorum kendisi aşırı korkak bi kedi zaten bize de 6 ay gibi bi sürede alıştı misafir geldiğinde odaya kapanan bi kedi kendisi aşırı asosyel bunları sizlere anlatmamın sebebi beni 'sende bi cocuk sayılırsın' "hayvana ayrı eve geçince bakabilirsin ancak" "düşünmen lazımdı böyle bişey olacağını" diyenlere söylüyorum .

Venusss33

Kedilerin bizim görmediğimiz anlarda da kaçabileceğini elbette biliyorum, farkındayım ama benim kedim öyle huylu bi hayvan değil kapıyı acıp kapatırken bile irkilen bi kedi kendisi öyle bi olay yaşansa ailemin de görmemesi imkansız neredeyse inanıp inanmamak size kalmış size cok saçma komik geldiğininde farkındayım elbette nasıl yok olduğunun böyle bişey olması imkansız birşey de değil ben derdimi anlattım insanlar bunu yaşıma bağlayıp duruyor eve geldiğimde heryer kapalıydı evde 4 kişi yaşıyoruz benimle birlikte ikisi çalışıyordu evden işleri vardı annem de uyuyordu camları acmasının imkanı yok abim salonda calısırken yerinden kalkmıyor ablam ise odasındaydı kapısı kitliydi. Size ne kadar gülünç geldiğinin farkındayım ama imkansız bişey değil bu bize yapılan bişey hayvana da yapılmış sonuç olarak.

Venusss33

@aslihan_e ne diyorsunuz hanımefendi ne cins yavru diye tutturuyorum öyle bişey mi dedim ben ? O yavrulardan birini alacağımı söylemiştim sahiplendirdiğim ailelerden o hayvanlar bana çok kötü haldeyken geldiler cok cok guzel bi aileye sahiplendirdim kedi 1 kez doğum yapacak sadece abartıyorsunuz.

Venusss33

İnsanların böyle düşünmelerini anlamıyorum bi hanımefendi bana sonrasında tekir kedi sahiplenin kedi sahiplenecek iseniz dedi bende ona ithafen sahiplendirdiğim kedi hamileymiş onu alacaktım venüse dişi arkadaş olarak dedim konu benim cins kedi sevdalısı olduğuma geldi

Venusss33

İki kedi kücüklükten beri venüsü sahiplendirdiğim kadının elindeydi geldiklerinde aşırı bakımsızlardı normalde kendim bakacaktım o kedilere bende hic bir ücret vermeden sahiplendim kötü şartlar altında yaşıyordu onlarda venüs gibi baktım venüse alışamadılar cok iyi bi aileye sahiplendirdim kedileri kısırlaştırmalarını soylediğimde kontrol edeceğiz kısırlaştırana kadar demişlerdi kediler birbirinden ayrılmadıkları icin ciftleşmişler ben gidin ciftlestirin demedim

hellothere

kediniz bulunmamış mıydı öyle bir şey yazmıştınız yanlış hatırlamıyorsam

Venusss33

Cins kediniz hazırmış diyorsunuz bu ne demek acıkcacı uzatmak istemiyorum burada benim amacım münakaşaya girmek değil, sorunumu anlatmak kendimi izah etmeye calışmaktı anlamadınız uzatmayalım lütfen

Venusss33

Vazgeçmeyeceğim asla bundan emin olun onu alan kişi geri vermez ise ilanları görüpte kötü niyetle, iyi murada varılmaz diyorum.