N&D Açık Mama Sorunsalı

Cito

Merhaba,
Kedim için devamlı bir mama rutini oluşturmaya çalışıyorum halen. İlk geldiğinde Royal Canin Kitten kullandık, sonrasında iyi içerikli bir mama arayışına girdik.
**- Geçen hafta Eminönü'nde bir dükkandan N&D kitten açık mama aldım. Kilosu 35'e geldi. İnternete baktığımda bu fiyatın yanına yanaşan bir tutar dahi göremedim. Acaba işin içinde bir iş mi var? Paket vs. N&D paketiydi, kokusu vs. de yerinde mamanın. Ne dersiniz?

  • 5 aylık kedim 1 kg mamayı sanırım 2 - 2.5 haftada bitirecek. Hergün 1 çay bardağı dolusu koyuyorum, sabahtan gece 12 sularına doğru bitmiş oluyor. Çok mu yiyor ya da keyiften felan mı yiyor sizce?

  • Matisse ve Brit Care alırım sürekli, N&D'den daha uygun diyordum. Ama internette fiyatları N&D açıkla kıyaslayınca biraz pahalı. Bir yanda 2 kg N&D mamayı 70 liraya almak diğer yanda 2 / 1,5 kg Matisse, Brit Care, Profine gibi mamaları aynı fiyatlara almak var. Hangisini tercih etmeliyim? (10 kg muhafaza edemeyeceğimi düşünerek almıyorum.)**
    Teşekkürler.

22 CEVAP

Cito

@v4pati Ben tribünlere oynamıyorum fakat siz tribünlere patavatsızlığınızı ve ukalalığınızı gösteriyorsunuz. Rica ederim hadsiz ya da yardımdan uzak yorumlar yapacaksanız parmaklarınızı kullanmayın/yormayın.

Diğer tüm yorum sahiplerine teşekkür ederim. 10 kg Brit Care Crazy sipariş ettim. Bir kısmını saklama kabında muhafaza edip diğer kısmını iyice sarıp saklamayı planlıyorum.
İstanbul-Fatih civarında olan kişiler ile paylaşabiliriz eğer düşünen olursa. Sevgiler.

Cito

DÜZELTME: Matisse Kitten 10 kg sipariş ettim

zhrsntrkl

Merhabalar,kesinlikle N&D mamadan vazgeçmeyin. Diğer marka mamalarda tahıl oranı fazla olduğundan kedilerde obezite gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor. N&D'nin diğerlerine göre daha pahalı olmasının nedeni tahıl bulundurmaması ve yapımında tamamen et kullanılması.

Derdedermanim

Matissede N&D (DOĞAL VE LEZZETLİ)nin bir alt versiyonu herkesin durumu farklı.Ama matisse gelince biraz kullandıktan sonra fikrinizi yazarmısınız bende merak ediyorum gerçekten iyimi?

Cito

@v4pati Farkındaysanız evcil hayvanlarla alakalı bir platformdayız, soru soruyor cevap alıyor görüş alışverişinde bulunuyoruz. Neyin desteği neyin primi? Sanıyorum özel hayatınızda ya da şahsiyetinizde bazı problemler var, zira tavrınız alenen bunu ortaya koyuyor. Sitemiz müdavimleri de üslubunuzu öğrenmiş olacak ki size laf yetiştirmemem için kibarca uyarılıyorum, acınası bir hal sizin için.

@derdedermanim tabii, elimde şu an N&D var, Matisse'ye geçip kullandıktan sonra bu başlık altına yazarım yine. N&D için normal mi bilmiyorum ama çok kokuyor, eve girince mama kokusu alabiliyorum. Umarım Matisse böyle değildir :')

septikbaykus

Mağduriyete ve tribünlere oynama her zaman prim yaptırır ve destek aldırır. Ne desem haksız olucam çünkü mağdura oynamıyorum.

Tamam sen haklısın ne desen senin dediğin olsun :D .

Derdedermanim

burak gerçekten bu üslubunu değiştir bencede iticisin.(anlıyacağınız lisan ile bu ağazları bırak bro çok ayak yaptığından herkesi kendin sanıyon heralde brader?:)