Yavru Kerim Beni Isırmaya Başladı Ne Yapmalıyım

Senabarannn

Merhaba yeni yavru kedi sahiplendim ve kedimin dişleri yeni çıkmaya başladığı için herşeyi ısırmak istiyor beni de dahil canım yanmıyor fakat ilerisi için buna izin vermeli miyim?

19 CEVAP

KediliBaba

Yavru kedi ve köpekler ele ayağa hareket eden herşeye atlar oyunmaksadıyla ısırır büyüdükçe durulur ve bunları bırakır 4 aylık kedim var atlamıyor ısırmıyor ama bir ay önce canavardı korkutarak ürküterek ısırmayı bıraktırmaya kalkmayın aranız açılır.Sadece bir oyuncak ile oynatın bu kadar.

KediliBaba

Heiter yerleşir diyorsunuz ama bir çok kedi büyüttüm bilbilelide kedi besliyorum yerleşse yerleşse 3 ay en fazla sürer (2 aylık ise yavru)sonrasında işstesenizde yapmıyor keşke yapsalar ben çok eğleniyordum o dönem .

zhrsntrkl

Merhabalar,miniğiniz şimdi dişleri kaşındığı için sizi ısırıyor,aynı küçük bebekler gibi onlarında dişleri kaşınıyor,dişleri dökülüp yeni dişleri çıkıncaya kadar bu isteği devam edecektir fakat ilerisi için sıkıntı olmasın diye ona ısırabileceği başka bir şey verin bu arada kediniz pek şirin maşallah..:)

privacy031

valla kediler ne yaparsanız yapın bildiğini okur diyenlerdenseniz söyleyecek birşeyim yok.. aynen devam edin.. her yerinizi parçalasın:) benimki ses tonu yüksekliğinden ve hayır dememden anlıyor.. ben küçüklüğünden beri aynı tepkileri verdim. başlarda pek anlamıyordu.. ama sonradan direk ben yanlış birşey yaptım modunda davranıyor.. küçükken karın kısmına ve patilerine bile dokundurmazdı şimdi mıncıklıyorum hiç sesini çıkarmıyor,, tırnaklarını çıkarıyor ama nasıl kendini tutuyor görmeniz lazım..kedileri de belirli şekilde eğitebilirsiniz bence.. kediler eğitilmez söylemi çok yanlış.. o zaman kafalarına esen herşeyi yaparlar, siz kediye değil kedi size sahip olmaya başlar..