Kedim Kuduzmu

boncukk33

merhaba bugün ben yokken teyzem kedinin köpük çıkardıgını söyledi ağzından sizce kuduzmudur daha aşı vakti olmadıgı için yaptırmadık cok fazla elimi ısırıyor ben oynadıgını düşünüyorum bana bulaşırmı çünkü elimi tırmalıyor çiziyor herşeyi yapıyor balkonda falan çok bitki var farede olabilir yani evde heryerde geziniyor biryerden kapma ihtimali varmı teyzem ağzından köpük çıktı dedikten sonra pek yanaşmıyorum sizce napsam çok korkuyorum ağzından köpük çıkma kuduz belirtisi olabilirmi?

12 CEVAP

_yagmuur__

Yememesi gereken bitki vs. Seyler yemiş olabilir veya yuttuğu tüyleri kusmadan önce beyaz bi sivi kusarlarmis o da olabilir

_yagmuur__

Ama kuduz olma ihtimalı de var bu veterinere danışın bence

boncukk33

veterinere geçen hafta gitmiştim ama baktı yani bişey demedi sorunu falan
ben kendim demedim kuduzmu falan olsaydı anlarmıydı veteriner

boncukk33

veterinere geçen hafta gitmiştim ama baktı yani bişey demedi sorunu falan
ben kendim demedim kuduzmu falan olsaydı anlarmıydı veteriner

boncukk33

ya birde kedim çok mutlu canlı odasına girdiğimde hemen heyecanlanıyo ya benim bildiğim hırçın olmazmı kuduz kedi?

ekmfelfdme

hmm

Toscana

zı hususlar olacaktır. Son dönemlerde beklenmedik tepkiler vermeleri, yutkunmalarının zor bir hale gelmesi, sudan nefret etmeleri ve nefes almakta zorlanmaları kuduz olduklarını gösterecektir. Bir kedinin kuduz olması halinde mikrobun tüm vücuduna dağılması yaklaşık 1 hafta gibi bir süreyi almaktadır. Bu sürenin sonucunda kedinin felç hale gelerek ölümü gerçekleşecektir

boncukk33

suyu seviyor şuan ama ben pek kuduz oldugunu düşünmüyorum sorunu yok çünkü mutlu

Cldkgkcs

Kediyi bi odaya mı kapatıyosunuz ??

boncukk33

odaya kapatmak derken siz duyarmı arıyosunuz? sorumla alakası olmayan birşeyden bahsediyosunuz kedimin mama su tuvaleti için ayrı odası var genelde orda duruyor odaya falan kapatmıyorum

sushico

benim kedimde köpük çıkarmıştı tüy kusarken oluyor, veterinere götürün size kedi maltı verecektir, sonra bu durum düzelir, merak etmeyin. kuduz değildir, aşısı yok mu ?

boncukk33

aşısı yok bilmiyorum veteriner bir ay sonra başlarız dedi veterinere götürmek gerekmi karar veremedim biraz uzak oldugu icin ben daha köpük falan görmedim teyzemin demesine dayanarak yazdım eğer kendim görseydim saniye durmazdım görürsem götürürüm kesin