Kedi Mi? Köpek Mi?

Annem dedi ki sana hayvan alalalım kedi mi köpek mi kararlaştıramadım siz karar verin artık yıprandım acil yardımmmm×:

67 CEVAP

erhankaya

ikisinide al hem birbirleriyle oynarlar köpeğide o kadar cok gezdirmen gerekmez evde yanlız kalmaz kediyle oynar. ;)benimde yavru bi köpeğim var yanına bi kedi almak istiyorum

kedi almayı düşünüyorum evde zaten goldenım var ama yavru

Aslında bu karar bence çok önemli bir karardır. Bu kararı kişinin kendisinin vermesi gerekir. Apartmada oturuyorsanız kedi, bahçeli bir evde oturuyorsanız köpek daha uygun olacaktır diye düşünüyorum

selahat

kediler hem çok şirin,hem bakımları kolay olduğundan kedi ama sen bilirsin.

zeynosece

Köpek bakımı bebek bakımı gibi. Çok uğraş ister zahmet ister ilgi ister. Kedi öyle değil tuvaleti kumuna yapar evde yalnız kalınca ağlamaz bağırmaz dışarı çıkarmak gerekmez düzenli egzersiz istemez kendi temizliğini bile kendi yapar. Yani daha zahmetsiz. Tabi köpek gibisi de yoktur sadık bir dosttur köpek. Üzüldüğün zamanı bile anlayabilir. Gözlerinin ta içine bakar. İnsan gibidir seni korur kollar. Yani demem o ki eğer zaman ayırabileceksen zahmet çekebileceksen bir köpek al. Ama yok bıkarım ben diyorsan kesinlikle kedi al. Çok var öyle alıp bakamayıp sokağa atan. Kendinde bir bebeğe bakabilecek o sevgiyi o zahmeti sunabilecek potansiyeli görüyorsan köpek al derim.

BENU

sadakat ve can yoldası kesınlıkle kopek

melcim11

İkisini aynı şekilde karşılaştırmak doğru olmaz birbirinden tamamen farklı iki canlı onlar :) Ama evin içinde beslemek için kedi bi tık öne geçiyo diyebilirim :)

seri04

Dindar biriysen kopek almaaa mekruh bence kedi all yaa

atem_

Kesinlikle kedi Köpeğin bakımı daha zordur

Kediler asil hayvanlardır

Akitamaya

Köpekler

Akitamaya

Köpek

Köpeeeeeeeeeek

Hep unite tesekkur ediyorum

Aslında bu karar bence çok önemli bir karardır. Bu kararı kişinin kendisinin vermesi gerekir. Apartmada oturuyorsanız kedi, bahçeli bir evde oturuyorsanız köpek daha uygun olacaktır diye düşünüyorum