Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

kedi mi? köpek mi?

ufaktefekkedi
ufaktefekkedi

802


Annem dedi ki sana hayvan alalalım kedi mi köpek mi kararlaştıramadım siz karar verin artık yıprandım acil yardımmmm×:


67 Cevap

hawa
hawa

9


siz kararın demek olmaz hayvanla biz ilgilenmeyeceğiz :) siz kedi ve köpeğin + ve - lerini düşünün öyle karar verin


LinBahrija
LinBahrija

261


Ahhh ah. :(


erkan_eser
erkan_eser

8725


İkisinin de olumlu ve olumsuz pek çok özelliği var. Köpekler söz dinler, sahiplerine çok bağlıdır, sabah akşam gezdirmeniz gerekir. Kedilerse bağımsız hayvanlardır. İnatçıdırlar ve evde bir birey olduklarını hissetmek isterler. Onlar da sevgi isterler ama sahiplerine köpekler kadar çok bağlanmazlar. Kedinizi tasmayla sokakta gezdirmeniz çok zordur ama imkansız değildir. Ancak her kedinin ayrı bir karakteri vardır ve sizi her zaman şaşırtabilirler. Tatile çıktığınız zaman kedinizi ne yapacağınızı hep düşünürsünüz ama köpeğinizi yanınıza alabilirsiniz. Bu liste böylece uzar gider. Benim kedim var ama bahçeli bir evim olsaydı hem kedi hem köpek besleyebilirdim. Önemli olan sizin kararınız ve bir evcil hayvanın sorumluluğunu gerçekten taşımak isteyip istemediğiniz. Çünkü hayvan sevmek ya da iyi insan olmak, bir canın sorumluluğunu üstlenmeye yetmiyor.


emregokhan
emregokhan

57


Sadakat istiyorsan köpek al ama kedilerin de çok şirin oldukları bi gerçek. Ama en önemlisi ne alırsanız alin bakabilecekseniz sikilmayacaksaniz alın. Kendiniz istiyorsanız alın.


Nurbalcfistik
Nurbalcfistik

244


Köpek bence


mylovepuppy
mylovepuppy

1900


köpüş


ziyanim
ziyanim

1795


Kedi


nifito
nifito

6724


Köpeğinizin rahat edebileceği bir bahçeniz varsa ve her gün onu çıkarıp dolaştırabilecekseniz köpek aksi taktirde kedi.


aslisrkyy
aslisrkyy

773


Apartman dairesinde kopek bakmak kediye göre çok daha zordur tuvalet alışkanlığı, temizliği gibi şeyleri alıştırman gerekir


Pinar5504
Pinar5504

2630


kediler evlerini sahiplenen canlılardır kolay kolay kaçmazlar, kedilerin bakımı daha kolaydır yıkanmasına gerek kalmaz, her gün dışarı çıkarılmasına da gerek yoktur o evde rahat rahat durur ama tabi bu ayrıca da kedinin cinsine bağlı, kediler bazen hava almaya çıkartılabilir ama çoğu zaman evde kalıp oyun da oynayabilirler . Köpekler günün her her saati dışarıda olmak isterler ama tabi bu bazen mümkün olamadığı için kaçarlar, eğer evin yolunu bilmiyorsa kaybolur, köpekler eğer toprak fazla oynarsa ve özellikle de eve giriyorsa yıkanması gerekir öbür türlü sadece patisi yıkanır, köpekler her gün sabah ve akşam dışarı çıkarılması gerekir ki enerjilerini atsınlar, köpekler sadece oyuncaklarla da eğlenebilirler ama dışarı çıkarılması şart .


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
3020 Görüntüleme
67 Cevap
6 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor