Kedi Mi? Köpek Mi?

Annem dedi ki sana hayvan alalalım kedi mi köpek mi kararlaştıramadım siz karar verin artık yıprandım acil yardımmmm×:

67 CEVAP

Aslında bu karar bence çok önemli bir karardır. Bu kararı kişinin kendisinin vermesi gerekir. Apartmada oturuyorsanız kedi, bahçeli bir evde oturuyorsanız köpek daha uygun olacaktır diye düşünüyorum

FParadox

Kedi ev için daha uygundur bence boyut olarak olsun köpeğe göre seslerinin daha az çıkması olsun sakinlik bakımından olsun... Şöylede bir dezavantajı var içeride yada dışarıda köpek gibi komutları pek takmıyorlar kafalarına göreler :D köpeğe komut öğretmen sözünü dinletmen daha kolay olur

Hepinize teşekkür ederim !

mhmmdust

Kedileri cok seviyorum hatta ablamin iki kedisi var benimde bi kopegim vardi beraber cok guzel yasiyolardi sonra kopegimi arabamdan caldilar

minipati

İlk kez hayvan bakacaksanız kedi tavsiye ederim. köpek bakımı konusunda daha fazla sorumluluk ister ve daha maliyetlidir.

mlsulgr

o sizin ev durumunuza bağlı birşey benim 2 köpeğim var ve apartman dairesinde oturuyoruz,bence köpek fakat eviniz normalden küçükse kedi

buray

Kedi bakımı daha kolaydır.

ahmt77

Köpek alın bence çünkü kediler bazen perdeleri yırtıyor ama benim tercihim köpek köpeği eğitmesi kolay oluyor

Bora

Kedi tabiyiki ama şanslısın ben anneme kedi alalım diye yalvarıyorum

Akitamaya

Köpek

defne

Bence köpek kediler önündeki yemeyi alınca saldırıyolar köpekler çok akıllı ne kadar sıkıştırır san sıkıştır hiç bişey olmaz ayrıca tam bi hayat arkadaşları aslında ikisinde aynı ama bence köpek :)

Her ikisininde olumlu ve olumsuz yönleri var ama en önemlisi bakabileceksiniz ve iki gün sonra sıkılmayacaksanız SAHİPLENİN. Bence kedi veya köpek SAHİPLENMEYİ siz karar verin. Kendi karakterinize göre seçin.

köpek daha sadık

kedi_sever

bence kedi hem evde bakmasıda kolay olur ve çok şirinler

CatGirl

Kedi çünkü köpekler evde yanlız kqlamaz arkadaşlarınızla rahat rahat gezemezsiniz ama kedilerin öyle bir sorunu yoktur kendileri yanlız kalabilirler ayrıca kediler tuvalet eğitimi içgüdüsel olarak vardır ama bir köpeğe tuvalet eğitimi vermeniz uzun sürebilir