Neden Hep N&D?

Feronia

Son zamanlarda her şeye N&D öneriliyor burada. Kısır kedi, N&D kısır kedi maması; yavru kedi, N&D kitten; biraz daha uygun olsun, N&D düşük tahıllı... Anlamlandıramadığım bir N&D sevdası var çoğu kişide. Neyi var bu N&D'nin bu kadar iyi, sizin bilip benim bilmediğim? Düşük bütçeli mama olarak bile hep Matisse öneriliyor, genellikle de sebebi N&D ile aynı üreticinin olması.

48 CEVAP

Feronia

Royal Canin'in iğrenç bir mama olduğunu inkar eden hiçbir sözü mantıklı bulamıyorum. Kusura bakmayın. (Ya da isterseniz bakın.) Bir "hayvansever"in hayvan deneyi yapan firmaların ürünlerini kullanıp önermesi de çok tuhaf geliyor açıkçası.

ursaminor

@FarraigeXVIII, mesaj attım ;)

FarraigeXVIII

ND den daha iyi mamalar zaten var o fiyata göre konuşuluyor olması bence sebebi tahılsızlardan bahsetmiyorum

FarraigeXVIII

Evet o konuda haklısınız bence bunun bir sebebi de veterinerlerde satılıyor ve öneriliyor olması olabilir ben 3 tane veterinere gittim hepsi de nd önerdiler royal canin onermelerinden iyidir ama bir insan orijen alabileceksen neden nd alsın ki yeteri kadar araştırma yapılmıyor

Darwincan

Teşekkürler Feronia, önerilerinizi dikkata alıp araştıracağım.

selveroglum

netflixte petfooled diye bi belgesel var onu izledim kullandığım mamanın hiç de iyi olmadığını anladım(royalcanin). Bütçem olmadığından mecbur veriyorum ama Tahılsız olduğu için N&D iyi deniyo sanırım

Feronia

Royal Canin'den çok daha uyguna daha kaliteli mamalar var. @selveroglum Ve Pet Fooled izleyen biri komple kuru mamayı bırakır diye düşünüyordum.

aleyn

uzun zamandır en bulunabilen mama, bulunabildiği için çok kişiye ulaşıyor ve haberdar, onlar da tavsiye ediyor.

Feronia

İçerik olarak sade bir mama. N&D'nin tahılsız ve düşük tahıllı serilerinden daha iyi bence. Ama fazla light bir içeriği var, yaşlı ve hareketsiz kedilere daha uygun.

Tikih

aynı şeyi bende fark ettim . N&D kaliteli ve çok sağlıkıı bir mama . fakat N&D kadar olmasa bile güzel markalar var örneğin ; orijen , acana , now fresh vb . markalar . bunlarda gayet kaliteli ve sağlıklı markalar . aynı zamanda brit care vb. markalar da kalite ve fiyat açısından gayet güzel . ben N&D kullanıyorum , ve gerçekten memnunum . fakat başka markaları da öneririm . bazı kedilere N&D ağır gelebiliyor . örneğin ben kedime ilk önce acana kullandım , ve çok ağır gelmişti . malesef kusmuştu . bazı kedilere daha hafif mamalar iyi geliyor

Kjw

Basit yeni veteriner mamamız ND olduğu için:)
Ve ulaşılması kolay stok sorunu yok fiyatı çok abartı değil,kötü bir mamada değil ama çok süperde sayılmaz...Şuan trend ND fakat ben yavru kedim ilk geldiğinde aldım beğenmedim orası ayrı mesele,ben zaten kuru mama kullanmıyorum uzun süredir,dönmeyide düşünmüyorum... Kedilerim kuru kraker değil gerçek et yiyor çokta memnunuz.

Ve burada çoğu kişinin fazla protein oranı ile takıntılı olması garip geliyor...Kediler zaten tamamiyle etobur canlılar...O sizin protein sandığınız şey karbon olmasın zarar veren....Tahılsız diye satılan mamalarda bile aşırı derecede karbonhidrat var...Ben %100 protein ile besliyorum ve kedilerim çok iyi durumdalar her açıdan....

FarraigeXVIII

Şaka yapıyor galiba

Feronia

@NURmia

Bu N&D'nin en iyi veya mükemmel bir mama olduğunu göstermez.

Feronia

Bu arada söylemeden geçmeyeyim. N&D'nin tahılsız mamaları Acana'dan daha pahalı.

Bambilik

Açıkçası ben kedimde hiç nd kullanmadım ama kullanan varsa ve yazarsa sevinirim iyi etkilerini