Neden Hep N&D?

Feronia

Son zamanlarda her şeye N&D öneriliyor burada. Kısır kedi, N&D kısır kedi maması; yavru kedi, N&D kitten; biraz daha uygun olsun, N&D düşük tahıllı... Anlamlandıramadığım bir N&D sevdası var çoğu kişide. Neyi var bu N&D'nin bu kadar iyi, sizin bilip benim bilmediğim? Düşük bütçeli mama olarak bile hep Matisse öneriliyor, genellikle de sebebi N&D ile aynı üreticinin olması.

48 CEVAP

Feronia

Açıkçası ben N&D'de özel bir şey görmüyorum hatta çok tercih edilesi bir mama bile değil.

Scot

Nd fiyatinda baska kaliteli marka onerirseniz denemek isterim

FarraigeXVIII

Bence nd tahılsız ve tahıllı wildfield ve now fresh ten daha iyi

kedilerim2018

En iyi mamalar alana ve orijen diye biliyorum bende .nd fiyat olarak onlardan daha düşük .alınabilen tek mamagibi yorumlar bence.nd en iyi mama deniyorlar .orijen ,alana alamzsan nd

Castielthecat

Benim N&D tercihimin nedeni içeriğinin basit olması. Mesela Acana daha karmaşık bir içeriğe sahip olduğundan kedim bunu kaldıramamıştı ve her gün balıklı mamayı kusmaya başladı. N&D ye geçtiğimde ise o tarz sorunlar yaşamadım. Tadı da daha çok hoşuna gitti. Tüy dökümü etkisi olarak Acana pasifica daha iyiydi tabi ki ama diğer her konuyu düşünürsek Castiel ile bizim favori mamız N&D

Feronia

Naturea içeriğine baktınız mı?

Castielthecat

O mamayı da duydum ama herkes N&D önerince direkt bu mamayı araştırıp geçiş yaptım. İçeriği hakkında bilginiz varsa ben de bilgi sahibi olmak isterim.

TarcinAyse

Ben vet tavsiyesi üzerine royal caninden ndye geçmiştim am nd kitten kullanmaya başladıktan sonra hep bi sorunla karşılaştım kedimde. Baktım olmuyor ikinci paketten sonra tekrar royal canine geçtim. Her kedinin durumu farklı demek ki. A

mustafaparlak

Biz Orijen kullanıyorduk. Piyasada Orijen’i bulamamaya başlayınca N&D balkabaklı kısır kedi mamasına geçmeye karar verdik. İçeriği iyi gözüküyordu. Acana’ya geçemedik çünkü kedimiz kısır, erkek ve biraz da kilolu. Acana uygun olmaz diye düşündüm. Naturea’yı daha önce sizden duymuştum ama bazen bulunmadığından ötürü ve N&D’nin bulunması da kolay olduğundan, iyi bir mama olduğunu da düşündüğümüzden ona geçtik. Şimdi siz böyle deyince ben de bir acaba demedim değil :)

Feronia

@TarcinAyse

Royal Canin çok çok sağlıksız bir mama. Lütfen başka bir mamaya geçin.

Feronia

@mustafaparlak

Kullanabilirsiniz. Sizin kullanmanız çok normal ve uygun. Ben N&D iyi değil demiyorum, en iyi veya tek iyi mama değil diyorum.

Miniminimini

Nd'nin avantaji fiyati, icerigi ve tahilsiz olmasi. Ben kedim icin balkabagi serisinden kullandim, tuy acisindan cok etkisi olmustu. Fakat suan kullanamiyorum kedi sayisi 2 ye ciktigi icin yine Nd'nin markasi olan matisseye gectim.

Zehrasnmz

Hiç kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum proplan kullanıyorum tavsiye ederim

guineapigela

Ben kendi hayvanlarima kullandigim icin N&D oneriyorum hayvanlarim cok seviyor. Diger mamalari pek begenmiyorlar icerik acisindan da iyi oldugunu dusunuyorum cunku bana veterinerim onerdi

guineapigela

Yanlis anlasilmasin N&D mukemmmmelllllll herkes kullansin demiyorum bana veterinerim onerdigi icin bazi kisilere oneriyorum