Kitten Mama ;Bozitamı Matissemi?

Kimsecik

Bozita İçerik Kurutulmuş Tavuk Eti Mısır Kemik Yağı Somon (İskandinav%10) Balığı Eti Pirinç Hayvansal Protein Unu Malt Yulaf (Spc %5) Mısır Gluteni Hidrolize Tavuk Eti Kurutulmuş Kutup Balığı Maya (ß-1.3/1.6-Glukan %0.06) Peynir Altı Suyu Tozu Dikalsiyum Fosfat Kurutulmuş Pancar Küspesi Potasyum Klorür Analiz Tablosu Vitamin A 12000 Iu Vitamin D3 1 200 Iu Vitamin E 70 Mg [All-Rac-O(-Tokoferil Asetat)] Taurin 1000 Mg Dl-Metiyonin 2000 Mg Bakır 12Mg (Bakır (Iı) Sülfat, Pentahidrat) Manganez 8 Mg. (Manganez -Iı & -Iıı Oksit) Çinko 84 Mg (Çinko Sülfat, Mono Hidrat) İyodin 0.6 Mg (Kalsiyum İyodat, Mono Hidrat) Selenyum 0.3 Mg (Sodyum Selenit). Besin Değerleri Protein %35 Yağ İçeriği %18 Lif %1.6 Ham Karbonhidrat (Mineraller) %8.0 (Kalsiyum %1.2, Fosfor %1.0, Magnezyum %0.09) Nem %10 Matisse İçerik Susuz Tavuk Eti % 36 Pirinç % 20 Tavuk Yağı Mısır Kurutulmuş Balık % 6 Mısır Gluteni Kurutulmuş Bütün Yumurta % 4 Hidrolize Hayvansal Proteinler Pancar Posası Kurutulmuş Bitkisel Yağ Sodyum Klorür Potasyum Klorür Kalsiyum Sülfat Dihidrat Kuru Maya Monobicalcico Fosfat Kalsiyum Karbonat Vitamin A 18000 Iu Vitamin D3 1800 Iu E Vitamini Alfa Tokoferol 91 180Mg 180Mg C Vitamini Niasin 45Mg 18Mg Pantotenik Asit; 9 Mg B2 Vitamini B6 Vitamini 7.2 Mg B1 Vitamini 5.4 Mg Vitamin K3 Msb 53 1.8 Mg 0.45 Mg Vitamin H; Folik Asit 0.54 Mg B12 Vitamini 0.07 Mg Kolin Klorür 3000Mg; Zn-Çinko Oksit 108Mg; Zn-Çinko Sülfat Monohidrat 120Mg; Mn-Mangan Sülfat Monohidrat 150Mg; Fe-Demir Sülfat Monohidrat 44Mg 60Mg Fe-Demir Karbonat Bakır Sülfat Pentahidrat-50MgBen-Kalsiyum İyodat Se-Sodyum Selenit 0 22 Mg Dl-Methionine 3000Mg.

40 CEVAP

FarraigeXVIII

Orada yazananın o olduğunu anladım ama et olarak sadece o kadarı yazıyor tavuğun içeriği yazmıyor

FarraigeXVIII

Matisse

Feronia

Bozita

Kimsecik

Neden bozita ?Neden matisse seçmenizde etken olan done nedir?Böyle ayrıntılı soruyorum çünkü tercihimi bilgi üzerine oturtmam lazım sadece siz söylediniz diye olmaz dimi :) yanlış anlaşılmasın lütfen.

Feronia

@FarraigeXVIII

Değil. Orada yazan oran et oranı değil, orada kastedilen etin ne kadarının İskandinav somonu olduğunu gösteriyor.

@Kimsecik

Et oranı daha fazla. Tuz içermiyor. Matisse'deki gibi ne olduğu belirsiz şeyler içermiyor. Ayrıca attığınız içerik tam doğru değil.

Kimsecik

Feroniğa matissedeki ne idiği bvelirsiz şeylerden kastınız nedir?

FarraigeXVIII

Dried chicken (26%), maize, bone fat, salmon (Scandinavian, 10%), rice, dried pork, maize gluten, hydrolysed chicken, mineral agents, yeast (of which β-1.3/1.6 glucan, 0.06%), whey powder, dried beet pulp.

FarraigeXVIII

Bozitanın sitesinden buldum tavuğun iceriği de yazıyor. Bunu gördükten sonra bozita derim feronia gibi matisse de pirinc orani cok fazla bir de isveclilerin hep et konusunda çok temiz ve iyi olduklarını duyuyorum

Terranova

Normal de al birini vur ötekine ama illa ki biri seçilmesi gerekiyorsa; Bozita.

Kimsecik

Peki teşekkürler çok faydalı oldu bu konu kesinlikle.Ucuz etin yahnisi bozita olucak gibi...

Feronia

Profine da düşünebilirsiniz.

FarraigeXVIII

chicken 42% (chicken meal 26%, dried chicken 16%), maize, rice 14%, chicken fat (preserved with mixed tocopherols) 12%, hydrolyzed chicken liver 2%, salmon oil 2%, shrimp 1.5%, dried apples, brewer’s yeast, sea algae 0.5%, herbal blend (fennel, basil, sage) 0.02%, chicory root (source of mannan-oligosaccharides) 0.016%, fructo-oligosaccharides 0.013%, yucca schidigera extract 0.009%

Bu da profine kitten ın içeriği

Feronia

Et oranları arasında ciddi fark var. Ve bitkisel kısmı komple tahıl değil, faydalı ek besinler de kullanılmış. Ayrıca içeriği çok ayrıntılı ve net. Favori ekonomik mamam Profine, sonrasında Brit Care geliyor.

Kimsecik

Matisse İçerik Susuz Tavuk Eti % 36 Pirinç % 20 Tavuk Yağı Mısır Kurutulmuş Balık % 6 Mısır Gluteni Kurutulmuş Bütün Yumurta % 4 Hidrolize Hayvansal Proteinler Pancar Posası Kurutulmuş Bitkisel Yağ Sodyum Klorür Potasyum Klorür Kalsiyum Sülfat Dihidrat Kuru Maya Monobicalcico Fosfat Kalsiyum Karbonat Vitamin A 18000 Iu Vitamin D3 1800 Iu E Vitamini Alfa Tokoferol 91 180Mg 180Mg C Vitamini Niasin 45Mg 18Mg Pantotenik Asit; 9 Mg B2 Vitamini B6 Vitamini 7.2 Mg B1 Vitamini 5.4 Mg Vitamin K3 Msb 53 1.8 Mg 0.45 Mg Vitamin H; Folik Asit 0.54 Mg B12 Vitamini 0.07 Mg Kolin Klorür 3000Mg; Zn-Çinko Oksit 108Mg; Zn-Çinko Sülfat Monohidrat 120Mg; Mn-Mangan Sülfat Monohidrat 150Mg; Fe-Demir Sülfat Monohidrat 44Mg 60Mg Fe-Demir Karbonat Bakır Sülfat Pentahidrat-50MgBen-Kalsiyum İyodat Se-Sodyum Selenit 0 22 Mg Dl-Methionine 3000Mg.

Kimsecik

Matisse kitten 1.5 kg 60 tl

Bozita kitten 2 kg 90 tl 109 kiloluk 294 tl