Yavru Kedi Buldum

aysegunerr

Bir kaç gündür mahalledeki çocukların elinde yavru kedi görüyordum, alma fırsatım olmamıştı. Sabah apartmanın kapısında gördüm hemen eve aldım. Hemen doyurdum, su verdim. Her yerini papatya çayıyla temizledim. Yaralarına kantaron yağı sürdüm. Dış parazit spreyi sıktım. Bir kaç hafta sonra veterinere götürcem.

Tahminimce 2 , 3 aylık erkek. Pek emin olamadım. Sizce kaç aylık, cinsiyeti nedir?

Hep bakmayı düşünüyorum fakat evde kısır olmayan dişi kedim var. Bu yavrucak erkekse kaç aylık olunca kısırlastirabilirim?

Ve tek başına tuvaletini yapabilir mi, masaj yapmam mi gerekiyor? 2 saattir evde halen tuvaletini yapmadı.

22 CEVAP

muezzagumus

1buçuk 2 aylık olabilir. Erkek. Tuvaletini yapabilir bence. Korkudan tuvaletini tutuyordur. Siz kuma götürün patilerini kuma sürtün. Bu yavruyu sokaktan kurtarmanız ne güzel bir hayır olmuş tebrik ederim sizi.

Tikih

Öncelikle kediniz tatlı mı tatlı bir erkek . Tahminen 2 , 3 aylık var gibi . Tuvaletini yapmamasının birçok sebebi olabilir . Korkmuş olması , tuvaletinin gelmemesi yada daha kendisi yapamaması vb. Nedenler. Kedinizin karnını iyice ovun . Sonrasında kuma götürün ve patileriyle kumu kazdırın. Eğer tuvaletini başka bir yere yaparsa tuvaletini koklatın ve eline , ayağına , yüzüne ve kuyruğu gibi bölgelere sürebilirsiniz . Bu şekilde rahatsız olacaktır. Işte sizde rahatsız olduğu için kuma götürün ve kumu koklatın. Zamanla kuma yapmak zorunda olduğunu anlayacaktır

muezzagumus

Kedi annesi olabilir çenesindeki noktalar. Seyreltilmiş organik elma sirkesiyle temizleyin.

Elifmuzeyyen

2014 verisine göre yapilan arastirmada 6-8 aylikken kisirlastirma yapilabilirmis. Ideal olan ikinci kizginlik donemine denk gelen 10 aylikkenmis. Ama disi erkek ayrimi yazmiyordu. Bir baska yaziya gore de 5-7 aylikken diye okudum ama arastirin yine de..

aysegunerr

Çok teşekkür ederim. Erkek kediler cinsel olgunluğa 6 aylıkken erisiyormus genelde ve kızgınlığa girme olayı yok erkek kedilerde. 7 aylık ideal gibi.

Elifmuzeyyen

Tuvaletinde problem yoksa ama buna ragmen karni sis ise parazit olabilir sokaktan aldiniz ya yavruyu. Bir veterinere goturmeniz de fayda var o parazitler yavruyu yiyip bitiriyor resmen

aysegunerr

Daha önceki sorularda kabağın iyi geldiğini yazmışlardı. Kabak haslayip ezip birazda zeytinyağ ile karıştırıp vereyim bakalım. Umarım bir sorunu yoktur. Teşekkür ederim ilginiz için.

Eymentalay

İstanbul’da ikamet ediyorsanız veya buraya gelme imkanınız varsa Fatih veteriner kliniği var fiyatları çok uygun ve personeller çok güzel bir şekilde ilgileniyorlar diğer veterinerler gibi paragöz değiller tırnak kesimi gibi şeyleri de ücretsiz yapıyorlar ben çok memnun kaldım dişi kedi kısırlaştırma ücreti de 270 lira gibi bişeydi sanırım ben kendi kedimi orda kısırlaştıracağım vakti gelince

aysegunerr

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Çişini kuma yaptı fakat kakasini hala yapmadı. Karnını ovmaya çalıştığımda bağırıyor, saldırıyor.

muezzagumus

Dişi kediniz kaç aylık

aysegunerr

Teşekkür ederim. Disi kedim bir bucuk yaşında. Kısırlaştırmaya cesaret edemedim. Çok hareketli ve agresif.

aysegunerr

Bir şey daha soracağım bu miniğin çenesinde siyah noktalar var nedir nasıl geçer acaba?

muezzagumus

Siz bilirsiniz ama yavrudan önce dişi kedinizi kısırlaştırmanız daha mantıklı geldi

aysegunerr

Disi kedilerin ameliyatı daha riskli ve masraflı. Su an bulundugum şehirde de güvenebileceğim veteriner yok diyebilirim. Ve dedigim gibi kedim de hareketli cesaret edemedim. Başka bir yerde yaptırcam da oranın fiyatları biraz tuzlu. Disi kedimi kışın sonlarına doğru anca kisirlastirabilirim. Bu yüzden once bu yavrucagi kisirlastirmayi dusunuyorum.

muezzagumus

Ben 15 aylıkdişi kedimi 15gün önce kısırlaştırdım 220 TL'ye. Fatih hayvan hastanesinde.