Kedim Hasta Veteriner Hem Kabız Hemde Midesi Hasta Dedi

Merhaba kedim tarçın sarman türü ve erkek. Sadece 2 aylık ve 630 gr, tarçını aldığım günden beri veterinerden geri gelemedik her akşam hastayız. Kesinlikle yemek yemiyor su içmiyor. A/D mama yemiyor kuru hiç yemiyor çok su kaybetti 3 gün kustu ve ishaldi artık kakasını da yapamıyor. Ne yaptıysak olmadı a/d mamayı sulandırıp şırıngayla besliyorum her gün daha kötü. Enseden kaldırıp bıraktığımda kürkü yerine çok geç dönüyor çok endişeliyim kaybetmek istemiyorum hareketsiz ve mutsuz beslenmiyor dışkılayamıyor. Ne yapmalıyım yardım edin lütfen

61 CEVAP

Tikih

suyu zorla şırımga ile içirin.bu esnada dışardan yabancı madde vermeyin ishali daha çok artırır.derisinin geç inmesi kan dolaşımının yavaş oldjğunun belirtisi .su içmese kuru mamaya az su katın öyle yesin .yemek yemese sevdiği bir yemek ile karıştırın

Tikih

suyu zorla şırımga ile içirin.bu esnada dışardan yabancı madde vermeyin ishali daha çok artırır.derisinin geç inmesi kan dolaşımının yavaş oldjğunun belirtisi .su içmese kuru mamaya az su katın öyle yesin .yemek yemese sevdiği bir yemek ile karıştırın

Tikih

suyu zorla şırımga ile içirin.bu esnada dışardan yabancı madde vermeyin ishali daha çok artırır.derisinin geç inmesi kan dolaşımının yavaş oldjğunun belirtisi .su içmese kuru mamaya az su katın öyle yesin .yemek yemese sevdiği bir yemek ile karıştırın

Teşekkürler Sakarya da yaşıyorum çok küçük olduğu için serum veremiyorlar elimde şırınga peşindeyim. Hiç katı gıda verme diye tembihledi veteriner a/d mama var bilirsiniz konserve ve ilaçlı sadece ondan yiyebiliyor o da bir enjektör mama 2 enjektör su ile karıştırıp veriyorum. Ufaklık bizi epey üzüyor. Hiç hareket yok kumuna bile zar zor gidiyor :’(

Anonymus813797

Bu arada yavruyu sanırım petshoptan almışsınız. Bazen bu gibi yerlerde hasta hayvanlar satılabiliyor veya mikrop kapabiliyorlar. Bu daha çok ilgi göstermeniz anlamına gelir. Bebişiniz inşallah sağlıklı olur.

Cldkgkcs

Yine veterinize danışın ama mama da verin bence vücudunun ihtiyacı var besine..

Zynpkck

Verin bence inşallah biran önce kendine gelir :)

Kullandığınız bir marka var mı güvenilir ?

Zynpkck

Yok malesef ama petshopa giderseniz eminim size ihtiyacınız olan şeyi verecektir ama yine tuvaleti yaptırmayı deneyin nemli bi pamukla masaj yapın rahatlıcaktır

Zynpkck

Yada buraya ayrı bir başlık açıp sorabilirsiniz elbet bilen vardır :)

Zynpkck

Sıcak su torbasınıda sürekli değiştirin

melikealgin

Pamukla yapmasına gerek yok.2 ay tuvalet icin büyük bi donem

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Bizim çaylak beyfendisi de sahiplendiğim yerde 2 aylıkken hasta olarak geldi ilk veterinerimiz çok ilgilenmedi sadece 480 gram 1 kilo olsun öyle getir dedi ve bizi gönderdi. ve bizimkiler artık ümidi kesmişti yürürken bile paytaklıyodu bizde başka bi veterinere gittik orda güzelce ilgilendiler doğru bi mama önerisi ilaç tedavisiyle sevgimizi verince yavaşca topladı kendisini. ona biraz zaman tanımanı ve mamasını değiştirmeni tavsiye ederim. stres altında hissedebilir kendini belki bu yüzdende kabızlık yaşıyor olabilir.

Mama konusunda elimiz kolumuz bağlı çünkü tarçın mama yemiyor :( yaş kuru macun hiçbirini yemiyor su bile içmiyor. kabızken süt tozu veriyorum (beslemeyi ve suyu şırıngayla yapıyorum) ishal olunca kuru mamayı ezip süt tozuna karıştırıyorum. Tarçını sahiplendiğimde 650 gr dı şuanda 430 gr su kaybı çok fazla evde herkes üzerinine titriyor. Onu kurtarmak için hepimiz seferber olduk. Yanlış birşey yapıyorsam lütfen uyarın çünkü bu konu benim için çok önemli ona istemeden kötülük etmek istemem.