Kedim Hasta Veteriner Hem Kabız Hemde Midesi Hasta Dedi

Merhaba kedim tarçın sarman türü ve erkek. Sadece 2 aylık ve 630 gr, tarçını aldığım günden beri veterinerden geri gelemedik her akşam hastayız. Kesinlikle yemek yemiyor su içmiyor. A/D mama yemiyor kuru hiç yemiyor çok su kaybetti 3 gün kustu ve ishaldi artık kakasını da yapamıyor. Ne yaptıysak olmadı a/d mamayı sulandırıp şırıngayla besliyorum her gün daha kötü. Enseden kaldırıp bıraktığımda kürkü yerine çok geç dönüyor çok endişeliyim kaybetmek istemiyorum hareketsiz ve mutsuz beslenmiyor dışkılayamıyor. Ne yapmalıyım yardım edin lütfen

61 CEVAP

mesaj kutuna bakabilirsin.

Anonymus813797

Çişini yapıyorsa topaklanıyor olabilir. Belki benim kedim gibi etrafında kimse yokken çişini yapıyordur. Bunu söylemek istemiyorum ama kediniz kanlı ishal olmuş olabilir. İnşallah iyileşir.

Elifmuzeyyen

Çok geçmiş olsun. Kabiz ise kediniz bir cay kasigi zeytinyagi icirebilirsiniz simdi bizim de kabiz kedimiz yavru. Veteriner dedi. Bir de kabiz kedimize sut verin dedi biz sulandirip veriyoruz laktozsuz sut olmadigi icin veteriner uyarmadi ama biz sulandirmamiz gerektigini biliyoruz inek sutu sindirimi zorlastiriyor ya hani. Kabak haslayip yedirirseniz belki bagirsaklari calistirabilir. Ishal demissiniz daha sonra da baslikta kabiz demissiniz ama ishal baslamis galiba patates veya tavuk haslayip az da olsa yedirebilir misiniz acaba ishalini keser. Ishal basladiysa sut vermeyin asla. Tavuk suyu falan icer mi acaba biz sutu sulandirip icine kucuk kucuk ciger katiyoruz karistirip veriyoruz siringayi tikiyor ama kucuk bir kasikla yediriyoruz biraz güçlenmesi icin oyle yapsanız. Derisi gec eski haline geliyorsa su kaybetmis demektir okumustum bunu sivi almasi lazim. Bi veterinere tekrar mi gitseniz belki sivi takviyesi verilir serum falan nerede yasiyorsunuz bilmiyorum ama bir hayvan hastanesi klinik gibi bir yere goturebilir misiniz? Insallah iyilesir minik

Zynpkck

İki aylık bebek kediye ne ilacı uygulanırki onu sıcak tutun sıcak su torbasıyla olabilir yarın ilk iş bebek kediler için olan kedi tozlarından alın tuvaletinide masaj yaparak yaptırmayı deneyin o daha çok ufak bünyesi o kadar çok ilacı kaldırmayabilirim

Sıcak su torbasını doldurup battaniyesinin altına bıraktım gözlemliyorum

İlaçlı mamadan hiç memnun değil bence şu yavru kedi süt tozundan versem mi ki ?

Bu gün 3. Torbamız kaka yapıyor sorunsuz gibi görünüyor sadece verdiğim mamaya güvenmiyorum. 2 aylık kediye sadece A/D mama veriyorum o da sulandırılmış

Zynpkck

Bi süt tozu vermeyi deneyin çişini yaptımı bazen veterinerler para göz olabiliyo o minicik bedene antibiyotik filan ağır gelebilir dikkatli olmakta fayda var

Olabilir

Çişini göremedim ama kakasını yaptı hemde her gün temizliyorum takip için başarılı görünüyor. Veteriner konusunda haklı olabilirsiniz çünkü gereksiz ilaç verdiklerini düşünüyorum

melikealgin

Oyy insallah cabucak zamanda iyileşir :/

Teşekkürler inşallah yavru kedi süt tozuna başladık

melikealgin

Oscar da bana geldiğinde 3 haftalıktı.Biz de 1.5aylıga kadar süt tozu verdik ona.Sonra yaş mama koyduk önüne kendi kendine yedi hemen.Ilaclı mama bence de vermeyin veterinerlerin her dediği dogru olmuyo.Hazır bebek mamalarından da verebilirsiniz

Benim kedim 2 aylık süt tozu içirdim ama ishal oldu ne yapsam :(