Kedim Hasta Veteriner Hem Kabız Hemde Midesi Hasta Dedi

Merhaba kedim tarçın sarman türü ve erkek. Sadece 2 aylık ve 630 gr, tarçını aldığım günden beri veterinerden geri gelemedik her akşam hastayız. Kesinlikle yemek yemiyor su içmiyor. A/D mama yemiyor kuru hiç yemiyor çok su kaybetti 3 gün kustu ve ishaldi artık kakasını da yapamıyor. Ne yaptıysak olmadı a/d mamayı sulandırıp şırıngayla besliyorum her gün daha kötü. Enseden kaldırıp bıraktığımda kürkü yerine çok geç dönüyor çok endişeliyim kaybetmek istemiyorum hareketsiz ve mutsuz beslenmiyor dışkılayamıyor. Ne yapmalıyım yardım edin lütfen

61 CEVAP

Veterinerler fiv olmadığını söyledi canla başla sıvı alsın diye uğraşıyorum. Başta ishal ve kusma vardı. Ama yaş mamaya hayır dememişti şimdi sulu mamayı yerken bile savaşıyorum. Gerçekten çok yoruldum. Duygusal olarak çok yıpradım. Evde neşe olsun hareket olsun oynasın diye sahiplendim ama hep bir cenaze havası var huzurum kaçtı.

Tikih

suyu zorla şırımga ile içirin.bu esnada dışardan yabancı madde vermeyin ishali daha çok artırır.derisinin geç inmesi kan dolaşımının yavaş oldjğunun belirtisi .su içmese kuru mamaya az su katın öyle yesin .yemek yemese sevdiği bir yemek ile karıştırın

zeynandkekik

Merhaba, çok geçmiş olsun. Veteriner mi değiştirseniz acaba böyle durumlarda tek hekim önerisiyle hareket edilmemesi taraftarıyım birinin göremediği bir şeyi başkası görebiliyor. Sadece öneri yine de siz bilirsiniz. :(

Anonymus813797

Öncelikle geçmiş olsun. Yavruya suyu verirken ağzının kenarından vermeye dikkat edin. Ciğerlerine kaçabilir yoksa. Benim kedime de böyle olmuştu. Kaybettik malesef. Diş etlerini kontrol edin pembemsi değilse vitaminsiz olabilir. Zor bir durumla karşı karşıya olabilirsiniz. Kediniz kansız büyük ihtimalle onu sicak tutmaya dikkat edin. Vicult ısısı 38 dereceden aşşağı düşmesin mümkğnse. İnşallah iyileşir yavrucak :(

Cldkgkcs

O yavruyu kurtarırsanız ne mutlu size gerçekten umudunuzu da kaybetmeyin çabalarınıza karşılık verir inşalşah minik o çook tatlı

Tikih

öncelikle çok ama çok geçmiş olsun . maledef bende bir kedimi sizinle aynı hastalıkta iken kaybettim . çok zor birşey . maledef iştahları hiçbir zaman geri gelmiyor . kediniz gençlik hastalığı ve fiv olmuş olabilir . umarım bir an önce iyileşir . sizin adınıza çok üzüldüm .....

İki veteriner e gidiyorum işin tuhaf kısmı ilaç aldıkça daha kötüleşti yanlış tedavi mi diye benimde aklımı kurcalayor. Eğer kaybedersem çok üzülürüm şırınga ile ne aralık ile su vermeliyim ?

Sıcak su torbasını doldurup battaniyesinin altına bıraktım gözlemliyorum

Suyuna vitamin karıştırdım uyuyor. Başında dua ediyorum. Tek temennim iyi olması.

Yaa çok teşekkür ederim sıcak su torbası işe yaradı biraz da karnına masaj yaptım baya kaka yaptı sıvı değil normal katılıktaydı. biraz su verdim mama versem mi bilemedim

Gün içinde evde değilim annem peşinde mama ve su vermeye devam biz vermezsek asla yiyip içmiyor zaten.

melikealgin

Bol bol su da icsin.Ishal devam ederse su kaybeder

Su kaybımız çok zaten fazlasını kaldıramaz sürekli su veriyorum çünkü kendi içmiyor. Enseden tutup bıraktığımda kürkü yerine çok geç dönüyor. Bu da susuzluğun en baskın belirtisi zaten. Her anında peşindeyim su yemek dışkı

Anonymus813797

Süt tozunu kesmelisiniz bence. Bu arada çişini de yaptımak için elinizi ıslatıp veye bir pamuğu poposuna değdirip çekin YouTube da videoları var. Aslında su içmediği için çişini de yapamaması normal. Çok su içnesi gerek normal haline geri dönebilmesi için. Sıcak su torbasını da dık sık soğudukça yenileyin. İyileşir inşallah yavrucağız.

melikealgin

Siz elinizden geleni yapıyosunuz gerisi onun azmine kalmış