Kedim Hasta Veteriner Hem Kabız Hemde Midesi Hasta Dedi

Merhaba kedim tarçın sarman türü ve erkek. Sadece 2 aylık ve 630 gr, tarçını aldığım günden beri veterinerden geri gelemedik her akşam hastayız. Kesinlikle yemek yemiyor su içmiyor. A/D mama yemiyor kuru hiç yemiyor çok su kaybetti 3 gün kustu ve ishaldi artık kakasını da yapamıyor. Ne yaptıysak olmadı a/d mamayı sulandırıp şırıngayla besliyorum her gün daha kötü. Enseden kaldırıp bıraktığımda kürkü yerine çok geç dönüyor çok endişeliyim kaybetmek istemiyorum hareketsiz ve mutsuz beslenmiyor dışkılayamıyor. Ne yapmalıyım yardım edin lütfen

61 CEVAP

Süt tozuna kuru mamayı ezip karıştırsam olur mu ?

melikealgin

Olur.Hatta biraz patates haşlayıp uzerine er suyu da dokebilirsin anında kesiyo ishali

melikealgin

Et suyu

Kuru mama ezdim takipteyim kakasını yapmasını bekliyorum

Kedim 2 aylık çişi için pamuk yapmama gerçekten gerek var mı ? Bence benim görmediğim bir zamanda yapıveriyor çünkü kumuna gittikten sonra kendini yalıyor. Annesinin yapması gerektiği gibi. Süt tozunu kesemiyorum çünkü yaş ve kuru mama yemiyor a/d mama verdim biraz şuanda kuru mamasını ezdim toz sütüne karıştırdım kıvamlı bir mama haline getirdim onu veriyorum. Daha önce kabızlık yaşadık ve çok zorlandık. Süt tozunu şuan bu sebeple kesemem.

Anonymus813797

Benim üç aylıkken baktığım kedi de çişini yapamıyordu. Pamukla ovduğumda zorla yapmıştı. Siz görmeden de yapıyor olabilir haklısınız. Kumu topaklanan kumalardansa anlayabilirsiniz yapıp yapmadığını. Kendini temizlemeye çalışıyordur belki sadece. Kan yapıcı ilaçlar var bebekler için evcil hayvanlarda da kullanılabiliyor ama normalden daha az kullanmanız gerekebilir çok küçük olduğu için. Ümidinizi kesmeyin o minnak yaşayacak.

Evet kumu topaklananlardan temizlerken büyük topaklar buluyorum kakası değil bence çünkü içleri beyaz. (Evet dışkısını karıştırıyorum :( insanın kedisi hasta olunca takip etmek için dışkısını incelemek zorunda kalıyor) pamuğu dene derseniz bi şansımı denerim. Sıvı kaybı sorunumuz olduğundan ayarını da bozmak istemiyorum doğrusu. Bu gün garip bişey gördüm zaten galiba dışkısında çok az kan vardı:’( bunun hakkında birşey biliyor musunuz ?

Bir daha kan görmedim dışkısında. En büyük sorunu yemiyor yemiyor kahrolduk artık ben zorla ne veriyorsam onunla yaşıyor :’( ben beslemeyi unutsam atlasam kaybedicem sanki çok üzülüyorum gözünün içine bakıyorum ama olmuyor işte neden iyileşmiyor:’((

Cldkgkcs

Keşke yapabileceğimiz birşey olsa... En son ne dedi veterineriniz ?

melikealgin

Kakasını nadir yapıyorsa zorlanmadan dolayı kan vardır bizde de olmustu

Prebiotik e başladık kakasını yaparken gaz çıkarıyor ve poposunda kakası baloncuk baloncuk oluyor.

SenanurKsl

Son durumu ne yavrunuzun inşallah iyileşir biran önce iyi haberlerini alırız

Kedim felç oldu yutkunma yetisini kaybetti nasıl besleyeceğim bilmiyorum çok üzülüyorum

Zynpkck

Sizi üzmek isteme fakat kendinizi herşeye hazırlamalısınız

Zynpkck

Allah yardımcnız olsun :(((