Kedim Sürekli Kusuyor

TarcinAyse

Birkaç gündür az yemeye başlamıştı, bugün de belirli aralıklarla 3 defa kuştu. Bütün bütün mamalar görünüyordu ve sarı renkliydi. Veteriner gastrit belirtisi dedi ama bu durumun kesin bi tedavi şekli var mı? Ne yapmam lazım? Birkaç ay önce de yeme problemi vardı ve o zaman da bir defa kusmuştu mide koruyucuysa düzelmişti. Ama yine tekrarladı. Ne yapabilirim

5 CEVAP

cakil19921

Benimkide böyle küsmüş sarı bir sıvı vardı

Sudeckmkc

Karaciğeriyle ilgili bir sorun olmadığından emin olup kedinin hassas midesine uygun reçeteli bir mama kullanabilirsiniz belki

TarcinAyse

Vete gittim biraz önce. Kanındaki bi değerden dolayı paraziter bi durum olabilir şu an için başka birşey görünmüyor dedi. Bu parazit iştahta azalma kusma yapar mı? Bir de bugün mama tanelerini ağzından düşürmeye başladı normalde böyle bir durumu yoktu

balinannesi

Maması midesine ağır geliyor demekki yiyemiyor. Yine veterinerinize danışın ayrıca ev yoğurdu verin probiyotikli kedi macunlarını da deneyebilirsiniz kefiri çok seven kediler var yine bu da bir çözüm olabilir. Ayrıca mamayı sade bir mama tercih edebilirsiniz örneğin ben naturea kullanıyorum ve kedim diğer mamalardan yiyince kusmaya başlıyor :) bunun nedenide mamanın ağır ve yağlı gelmesiymiş kediden kediye değişir sizinkinin de midesi hassas. Brokoli kabak havuç ve tavuk göğsünü haşlayıp blenderdan geçirip yedirin az yapın hoşuna gidiş gitmeyeceği belli olmaz ama katkısız sade bir yaş mamadır kediyi rahatlatır. Fakat bir uzmana da danışmalısınız

TarcinAyse

Aslında doğduğundan beri royal canin yiyor. Bi ara nd ye geçmiştim sorun çıkarınca yeniden geçiş yapmıştım RC ye. Normal zamanda bu mamayı yiyor kusmuyor aslında. 6,5 aylık ve ilk defa belirli zaman aralıkları ile dün 4 defa kustu. Daha önce bikaç ay önceleri bi defa kusmuştu ama tüy de vardı ve bir daha da kusmamıştı. Her gün malt da veriyorum.