Kedi Diş Dökme Belirtileri Nelerdir

sdfkllli

arkadaşlar kedim 1. dişini avucuma düşürdü . dün diğer dişinin de düştüğünü gördüm . ağzında koku var ve kokusu çok ağır . bu durum diş dökme belirtisi mi ve başka belirtileri var mı

11 CEVAP

sdfkllli

yemek yiyor mu peki ya da tuvalet aliskanliginda degisiklikler var mi ?

Ares07

Yok, gayet iyi yemek yiyor. Neşeli. Tuvalet alışkanlığında da sorun yok. Sadece dişi tam dökülmeden önce çok bariz belli oluyor. İyice huysuzlaşıyor. Mobilya, oyunca, koltuk ne varsa kemirmeye çalışıyor. Dişi düştükten sonra da uzun süreler uyuyor. Sonra dişi çıkmayacağı günler çok normal. Veteriner geç geliştiğini dişlerin yeni düşmeye başladığını söyledi. Dediğim gibi 5 diş çıktı. Kedilerde değişen 26 diş varmış. 3.5 ay ile 6. ay arası bu diş değişimi bitiyormuş. Bu kadar geç başladı nasıl olacak bilmiyorum. 26 dişi bir ayda filan hepsini düşürüp değiştirecek herhalde

sdfkllli

tesekkur ederim , verdiginiz bilgiler icin cok cok sagolun

ursaminor

Aynı insan bebeklerinin diş değişimi gibi düşünün. Ateş, salya, ağız kokusu, ağrı çok normal.

İştahsızlık için ayrı bir paragraf yazmak istiyorum. Dişler dökülürken ve yenileri çıkarken kuru mama sert olduğundan canlarını yakabiliyor. O yüzden kuru mama yemekten kaçınıyorlar. Bu iştahsızlık olarak algılanmamalı. Ebeveyn olarak siz yardımcı olmalısınız. (Kaliteli) Yaş mama ile destek olmalısınız. En kötüsü kuru mamayı ılık suyla biraz ıslatıp yumuşatarak vermelisiniz.

ursaminor

:) Komik değil aslında süper bir davranış. Yazmayı atlamışım bunu... Bizde şu var: https://www.************.com.tr/petstages-catnip-infused-wiggle-worm-kedi-oyuncagi

tavsiye ederim kullanmanızı. İnsan bebekleri için olanlar dayanmıyor sivri kedi dişlerine :)

Biz yaş mama olarak schesir kullanıyoruz. Ama ben haftalık yaş mama da yapıyorum. Tavuk alerjisi olduğundan hep balıklı yaş mama hazırlıyorum :)

Ares07

Benim kedim de 7 aylık ve daha yeni süt dişleri dökülüyor. Gelişimi geç olmuş. 5 diş çıktı 2 haftada. Ağız kokusu yok ama dişi çıkacağı günlerde gerçekten huysuz oluyor. Ağrısı olduğu belli oluyor

sdfkllli

evet sizin gec basladi benim ki 5 aylik ust iki yandaki disti henuz ama agzinda koku oldu ciktigindan beri bir de evde yurutmuyor ayaklarima yapisiyor tutuyor issiriyor parmagimla disetlerini kasiyor surekli . ayaklarimin ustune oturuyor egilip ilgilenmezsem ve surekli yapiyor bunu onceden boyle diildi

sdfkllli

off telefonun klavyesi cevirmis kelimeleri kusura bakmayin :(

HuriyeAysu

benim kedim 6 aylık dişlerini döktü ve dökmeye devam ediyor. Hafif iştahsızlık ve halsizlik oluyordu ve ağız kokusuda oldu normalmiş veterinerede danışmıştım halsizdi hep uyuyordu şimdi geçti dişlerini döktü hep yenileri çıktı iştahı 1 hafta içinde düzeldi merak etmeyin :)

sdfkllli

proplan junior yaş mama veriyorum kuru mamayı bıraktım 3 gündür , önerebiliceniz başka mama var mı .? bir de komik gelebilir size ama dişlerini kaşıma isteği duyduğu için sürekli bugün eczaneden bebekler için diş kaşıma eşyaları oluyor yumuşak içi sulu ondan aldım . ağrısını kesmek adına verilebilicek ne olabilir

sdfkllli

linki inceledim siparişini vericem , ne yazık ki ne yaptıysam ev yemeğini yediremedim . özel olarak tavuk aldım haşladım ufak ufak tiftikledim yemedi , ciğer aldım haşladım yemedi hep sitenin bahçesindeki pisiciklere yararı oldu . proplan dışında kuru mamaya bakmıyor biritcare royal canin purina hepsini denedim yok yemedi şimdi nd alıcam bakalım yer umarım . yaş mamada marka ayırmıyor böyle ilginç bi karakteri var . proplan kuru mamadan bi kurtarabilsem orijen ya da nd ye geçicem