Kedi Gezdirmek Doğru Mu?

Minnakpatipuki

Bu konu hakkinda çogu sitede negatif yorumlar okudum. Ama ben kedimi kopek yerine koymuyorum. Zaten kedi bakimi hakkinda tecrubesizim ve yeni yeni ogreniyorum. Bu konu hakkindaki dusuncelerinizi almak istedim. Kedimi 1.5 aylıkken sokakta buldum. Ben diş kapiyi açınca dışarıyı merak ediyor. Her seferinde zor tutuyorum. Şuan 2 aylık. Sokak kedisi olduğu icin özgürlüğünü kısıtlamışım, onu eve hapsetmişim gibi geliyor. Birde akşam üzeri saat 5 e kadar dışarıda oluyorum. Tek oda evde tek basina sıkılıyor sanirim. Eve gelince oyun oynuyorum ilgileniyorum ama yetmiyor sanirim. Ben ders çalışırken yada başka birşeyle ilgilenirken el parmaklarıma ayak parmaklarima atlıyor ısırıyor acıtıyor da bir zaman sonra. Deli gibi bir saga bir sola kosuyor evde. Enerjisini atamamiyormus gibi geliyor. bir tane gogus tasmasi aldım ama dışarı çıkartmakta kararsizim hastalanır mi bu mevsim de? Yavruyken alıştıririsam büyüyünce de gezdirebilirim diye de düşünüyorum ot yiyorlarmis sanirim arada. (Gezdirmekten kasitim da köpek gibi değil de yeşillik bir alana kadar kolumda taşıyıp tasmasi bagli sekilde serbest bırakmak eğer yürürse yürümek yürümezse onunla beklemek seklinde)

48 CEVAP

Minnakpatipuki

Kopek_delisi bende o yüzden eve kapatmak istemiyorum baya yaramaz bide kurt var sanki kıpır kıpır hiç durmuyo :D

Minnakpatipuki

Marsofunicorn Denizlide sahil olsa keşke ama heryer araba bazı büyük parklar var oralar da bile güvenip tasmasını cikaramam sanirim agaca falan ciksa napcam :D

Minnakpatipuki

Ben de balkona cikartiyodum basta güneşe bayiliyo çünkü ama demirinin oraya gitmiş aşağıya bakarken yakaladım düşecek şekilde degildi ama çok korktum bir daha mumkun degil cikartmam balkona zaten cam balkon yapılacak bir haftaya o zaman balkonu onun alanı yapcam kapısı da açık kalacak istediği gibi girer çıkar bir nebze de olsa gezdiği alan genişler evde :)