Whiskas Kedi Maması?

Fablemoon

Kullanmalıyım? İyi mi?

73 CEVAP

izmir_pet

Kedinin begenmesine bakarsak mamalarin hepsi begencekleri sekilde yapiloyor zaten. Ve genelde kotu mamalara daha cok bile baglanabilirler. Cunku icerisinde bagimlilik yapan maddeler bulunuyor. Begenmesine gore tabiki secilmez :)

izmir_pet

lutfen yanlis anlamayin ben ukalaca yazmadim sadece bilgi veriyorum ki ogrenelim. Hepimiz hergun yeni seyler ogreniyoruz dogal olarak. Bunu da belirtiyim de ters tepki almiyim :)

Bilgos

izmir_ pet whiskas ev kedilerine verilmicek bor mama türü çünkü kediler evde çok hareket edemiyorlar ben sokak kedilerine veriyorum çünkü onların her günü bir aksiyon çok enerji harcıyorlar ben olsam bende vermem evdeki kedime, sokaktakilere de haftada 2 kez falan veroyorum zaten kış aylarında kediler donmamak için paspasta yatıyorlar

Minnakpatipuki

Kedisini omru boyunca whiskasla besleyip iyi bir mama oldugunu savunan da var hasta ettiğini söyleyen de. Benim kedimde ishal yaptı. Bir gün önce aksam bayıla bayıla yedi sabah ishal olmuştu ve sabah hicbir şekilde yemedi mamadan bende hemen veterinere goturdum tabi probiyotik kullandık 5 gün geçti. Ilk gün baya kötüydü ama veterinerden gelince aralıksız 3 saat uyudu sonra kalktı başka bir markanın mamasından verdim ondan çok az yedi tekrar 2 saat daha uyudu sarhoş gibi oldu yazık. Birdaha almam ama her kedide aynı etkiyi bırakmıyor sanirim yine de bence risk almayın.

Nursemakpln

Kedimi ilk sahiplendiğimde bende whiskas kullanmıştım,veterinere danıştığımda hastalık oluşturduğunu söyledi.Ayrıca whiskas kullandığımda kumu ve kedimin ağzı çok kokuyordu.Tavsiye etmem.Bence almayın whiskas,kediniz için de riske girmeyin.

Elifmuzeyyen

Market mamalari hicbir zaman onerilmiyor. Butcenize gore baska bir mama almalisiniz eger cok butce ayirabiliyorsaniz en cok onerilen ve kaliteli oldugu bircok kez vurgulanan mama N&D, orijen, acana marka mamalar. Onun disinda tavsiyelerde orta butce ve kaliteli mamalar da matisse,profine, sanabelle, golosi, bonabico markalari geliyor. Bonabico daha cok sokaktaki cocuklar icin ortanin biraz daha altinda sanirim ama kotu olmadigi arastiranlar tarafindan aciklandi. Ben sokaktki cocuklar icin purina almistim simdi enjoy, paw paw kullaniyorum ama aliskin olmadıkları icin pek yemiyorlar salamli cigerli makarna falan daha cok seviyorlar. Ama sizin kediniz icin kuru mama tercih olarak daha iyi olacaktir cunku surekli karbonhidrat agirlikli beslenmemeliler. Bu mamalra bakip butcenize uygun olani secersiniz *********** da indirim vardi hala devam ediyor sanirim oradan siparis verin isterseniz

Elifmuzeyyen

Whiskasi hicbir bilgim olmadigi zamanda arastirmistim ve pahali oldugu icin iyi oldugunu yazmislardi haliyle para ve kaliteli iliskilendirilendirildigi icin yani para arttikca kalite artar mantigiyla inandirici gelmisti ancak sadece para tuzagi ve de asiri tuz iceren bir urunmus. Yarim kilo bile etmeyen bir paketine vereceginiz parayla daha iyi bir marka mama satin alirsiniz daha iyi

Bulut18

300 gr denemek için whiskas almıştım migrostan donra bunları duydum hemen kapattım paketi sokak hayvanlarına verdik:( iyi değil ev kedileri icin

izmir_pet

sokaktakilere hrrkes pahali mama alamaz tabii ama en azindna o fiyata cok daha iyisi alinabilir. O butce araliginin en iyisimi bulmak lazim

Bulut18

Bana seslenene cevap veriyorum pardon? Çöplükten böcekli şeylere yiyorlar siz bakıyorsunuz biliyorsunuz whiskas verildiği için mi sesleniyorsunuz. Mantığıma mantığınızı yormayın çünkü sokak kedisi bünyesi ile ev kedisi bünyesi bir değil ve kanıtlanmış. Ayrıca ben bir hafta kendi kedimi whislas ile yedirdim 3 aylıktı. Sokaktaki yetişkin kedilere birşey olmaz. Avrupada tüm kediler whiskas tüketiyor. Bu kadar abartmayın. Sokak kedilerin bünyesi daha da güçlü. O zaman bırak hayvanını sokağa hastalansın virüs kapsın. Ama sokak kedisi kapmıyor? Neden? Yani lütfen biraz özenle konusun ya!!!

izmir_pet

bence tabii alinmissa bende evdeki yerine sokaktakilere veririm cunku tamamen aclar cop yiyorlar. Evdeki tabiki daha hassas oluyo o konusa haklisiniz ama bilerek de sokaktakilere bunu aliyim nolcak gibi dusunmeyelim diye soyledigini dusunuyorum kedisurat"in

Bulut18

İzmir_pet teşekkürler. Bende aynen öyle yaptım. İnsanlar ev kedisini besliyorsa bende besledim bende atmamak adına verdim zaten iki kücük kap. Hayır o mantıkda Söylemediği çok belli yani kendi kendinize vermiyorsunuz nasıl orada kilere verebiliyorsunuz deniliyor yani bu kadar abartacak bir durum kesinlikle yok sizinle aynı fikirde düşünüyoruz. Teşekkür ederim tekrar

Bulut18

Söylediklerinize katılıyorum zaten fakat ben şunu söylemeye çalışıyorum bu sayfada o kadar çok ben kedimi bununla besliyorum diyenlerde var onları bu kadar hakaret edilmesi çok saçma okay iyi değil veya kötü Denilmiştir değiştirip değiştirmemek karşı tarafın düşüncesidir ben de Proplan kullanıyordum burada bir çok yıllarca kedi bakmış insanlar iyi değil dediler ben de bıraktım ama kullananlar çok memnun kullanan insanlar bir sürü herkes Proplan kullanıyor ve çok memnun ama ben değiştirdim yani kullananları bu kadar da hakaret edilmesi çok saçma ben şunu söylemek istedim bu markayı da kullananlar var ve hatta burada yazanlar da vardı ben kullanıyorum memnunum diye ben bunu söylemek istedim. Artı ben alıyorum Sokak hayvanlarına dahatıyorum demedim bunu bu şekilde çeviren insanlar var burada ben o kadar yanlış konuşulmuş ki ben ne söylediğimi çok iyi biliyorum ne söylediğimi de gayet açık yani

Bulut18

Hayır yani bayan öyle bir konuşuyor ki madem ömrü uzun olsun istiyor mükemmel olsun istiyor o zaman ömür boyu sokak kedilerini veya sokaktaki dostlarımızın hepsini baştan sona ilgilensin beslesin burada böyle konuşup da asla ilgilenmeyen insanlar veya kalkıpta en iyiyim ama en iyi ma diyor kendisi acaba en iyi mamayı mı veriyor yani lütfen biraz bilinçli konuşun ben ne söylüyorum karşı taraf ne söylüyor uç noktalarda yorumlar yani ayıp denilen bir şey var gerçekten kimse bu şekilde hakaret derecesinde konuşamaz

Bulut18

İzmir pet Çelişkili veya değil böyle bir gerçek var kediler üzerinden konuşacak olursak evdeki kediler dışardaki kediler gibi değiller. Kesinlikle kesinlikle alakaları bile yok ben bile doktorun en son konuştuğum zaman arada sırada güneşe çıkarmak istiyorum dediğimde yani Ben önermiyorum çıkaracaksan da kucağında çıkar veya çok temiz alanda çıkar aşıları bitsin daha sonra gibi konuşmalar yaptık yani ben burada o kadar farklı bir şey söylüyorum burada o kadar farklı Çap çarpıtar Ben önermiyorum çıkaracaksan da kucağımda çıkar veya çok temiz alanda çıkar aşıları bitsin daha sonra gibi konuşmalar yaptık yani ben burada o kadar farklı bir şey söylüyorum burada o kadar farklı çarpıtılarak Cevap vermişler ki benim söyledigim alakası bile yok sonra bana kalkıp çelişkili deniliyor ben gerçekten ben en azından yorum yapamam körsünüz filan demiyorum kimseye herkesin kendi düşüncesi kendine kardeşim o zaman herkes kendi bildiğini okusun ama kimse kimseye burada hakaret etmesin