N&D Kedi Maması Hakkında Bilgi?

kedigibiyiz

Merhaba. Ben daha önce de çok defa belirtmiştim mama değiştirmekten çok korkuyorum çünkü oğlum çok huzursuzlanıyor. 3 yaşında kısır ben royal canin fit 32 kullanıyorum. İyi mamalardan biri olduğunu düşünüyorum ucuz değil ama fiyat kalite konusunda belirleyici olmuyor malesef. Royal can hakkıda çok iui şeyler duymuyorum son zamanlarda. Ve içim hiç raht değil. Oğlum sevdiği için royal caninden devam ediyordum. Fiyat konusunda bir problemim yok oğlumun en sağlıklı olacağı mamayı bana önerebilir misiniz, ve royal canin hakkında ne düşünüyorsunuz. Eğer mama değiştirirsek zorluk yaşar mıyız? Şimdiden teşekkür ederim

18 CEVAP

dilaykablan

Biz de aylardır N&D düşük tahıllı tavuklu kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyoruz. Mamanın kokması et oranının yüksek olmasından kaynaklı. Bugüne kadar herhangi bir problem yaşamadık. Tek kötü tarafı tavukludan başka seçeneğinin olmaması.

Bulut18

Sadece şunu söyliyim bende değiştirdim bu hafta ve n&d geçtim 10 petshop olsun doktorum olsun hepsi deri n&d geçişte asla sorun yaşamaz. Aynende öyle oldu. Royal canin hills proplan hep kötü denilio sebebi hayvansal yan ürünlerin bulunması ve dahası. N&d güzeş bir mama daha üstü orijen ve acana ama gerek yok kışın sadece acana pasific ile besleyebilirsinix yani benim bir hafta uykum kaçtı mama konusunda. N&d kısırlaştırışmış serisine geçin bence

Terranova

Mama ile fazla uyuma arasında bir bağlantı yoktur. Kediniz hareketsiz ise, dengeli protein oranı olan ve düşük yağ içeren, az tahıllı kısırlaştırılmış olanını öneririm.

dorukhanalev

@kedigibiyiz kediniz hareketli mi bilmiyorum fakat orijen fit trim denemenizi tavsiye ediyorum. Bütçeniz varsa gerek yok diye bir tabir olamaz. Acana protein miktarı daha az orijene göre hareket durumuna göre birine geçebilirsiniz. Şadanlar Pet Numuneyi çok hızlı gönderiyor hemen alıp deneyebilirsiniz.

N&D güzel bir mama ama acana ve orijen kadar güzel değil. Royal Canin de hiç iyi bir marka değil. İmkanınız varsa Orijen ve acanadan şaşmayın bir rahatsızlık olmadığı müddetçe. Orijene geçtim ben kutuyu açtım buram buram balık et kokusu geliyor pro plan resmen arpa gibi kokuyordu :)

Biz N&D kuzu ve yaban mersinli kullanıyoruz ve ilk başladığımızda Venüs hem hiç garipsemedi hem de 1 aydan fazladır süren ishal problemini birkaç günde çözdü. Ve gerçekten iyi beslendiğini görebiliyorum tüylerindeki değişimden, enerjisinden vs. Gerçi ben tek kuru mamayla beslemiyorum verdiğim diğer gıdaların da etkisi olabilir. Ama kesinlikle N&D bize çok iyi geldi tavsiye ederim. Eğer fiyatı daha yüksek bir mamayı da temin edebilecekseniz Orijen ve Acana daha da iyidir ama.

Bulut18

N&d Markası ile sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum ben numune istedim sağ olsunlar gönderdiler ücretsiz kargo bir şekilde çokta güzel ilgilendiler farmina iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. Onun dışında güvendiğiniz pet shoplarda açık satılıyor ben ilk önce öyle denedim 20 telelik aldım ve yedi aynı zamanda numune de istedim sağ olsunlar gönderdiler numuneyi o yüzden açmiycem bir yere giderken götüre bileyim diye. Bizimki bayılarak yiyor. Aynı zamanda kokmasının sebebi et oranının yüksek olması. Ve şunu söylemek istiyorum kısırlaştırılmış ma onun dışında güvendiğiniz pet shoplarda açık satılıyor ben ilk önce öyle denedim 20 tl erik aldım ve yedi aynı zamanda numune de istedim sağ olsunlar gönderdiler numuneye o yüzden açmiycem bir yere giderken götürebilirim diye. Bizimki bayılarak yiyor. Aynı zamanda kokmasının sebebi et oranının yüksek olması. Ve şunu söylemek istiyorum kısırlaştırılmış mama da Seçenek olmayabilir ama diğer yetişkin mamaları baktığınız zaman düşük takılı ve yatağısız olanlardan arasını değiştirerek yedirebilirsiniz ondan hiçbir zarar vermeyecektir ve çok fazla kilo da aldırmayacaktır yani kısırlaştırılmış ma demek aslında Tahılsız olarak gidiyor. Ama zaten ürünlerin Tahasız olanları var yaklaşık altı veya yedi çeşit balıklısı veya kuzusu bir sürü çeşidi var. Sizde 1,5 kiloluk paketlerden alıp kısırlaştırılmış ve normal yetişkin kedi mamasıyla karıştırıp verebilirsiniz N&d ürünlerinde. Hiçbir zararı olmayacaktır emin olun benim şu anki yediğim dört aylık o bile farklı farklı tüketiyor çünkü her gün aynı şey yemek bıktııyor ben bu markayı tavsiye ediyorum

kedigibiyiz

Çok teşekkür ederim hepinize

kedigibiyiz

Sormayın benim de sürekli kafama takılıyor bu aralar çok araştırıyorum. N&d den küçük bir boy alıp yeme durumunu kontrol etmeyi düşünüyorum. N&d ye geçsem içim daha rahat olacak sanırım

Erlsri

N&D düşük tahıllı kısırlaştırılmış kedi maması kullandık ve kedim sürekli kabız oldu ayrıca dışkısı çok ağır kokmaya başladı. Zaten mama da çok ağır kokuyor . Bizim tecrübemiz böyle sizde böyle bi sorun olmayabilir tabi.

Gul36

Royal Canin iyi değil.
N&D'yi denemek için Farmina Türkiye'den numune isteyebilirsiniz.

kedigibiyiz

Teşekkür ederim düşüneceğim bunlara ama geçeceğim n&d ye sanırım

Ben köpek için çok fazla mama denedim tavsiyem royal canin proplan gibi orta sınıf mamalardan ziyade üst sınıf mamaları tercih etmeniz çünkü tüyleri bile sağlıksızlaşıyor. Hellesin enn sevdiği N&D ve acana oldu acana şu sıralar biraz daha pahalı olduğu için 5-6 aydır N&D kullanıyorum ve gayet memnunum. Kedide nasıldır tam bilgim yok ama dediğim gibi üst sınıf mamalar tercih etmeniz bebişiniz için daha sağlıklısı olur.

kedigibiyiz

N&d numunesi isteyeceğim en kısa zamaanda

HandeHera

Hera hiç seçici bir kız değil ilk başta orijenle başladık ve gayet halinden memnundu fakat bi dönem orijen bulmak çok zorlaştı Türkiye’de bende N&D ye geçtim pet shop orijenden tat olarak daha lezzetli olduğunu söyledi bi süredir onu kullanıyoruz hiçbir sıkıntı olmadı

kedigibiyiz

İnşallah oğlum da sıkıntı çıkarmaz tek istediğim iyi beslenmesi. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için