Pelet Kum

kurban1525

Arkadaşlar herkese merhaba. Kedime denemek için bu gün pellet kumlardan aldım. Kokusu vs çok hoş bir kum. Everclean less trail kumundan kullanıyordum, az bir kum kalmıştı gelen pelet kumu onunla karıştırdım. Kedim tuvaletini yapar mı sizce? Yani bu soruya kendi kendime yapar ne olacak falan diye cevap vermiştim ama şüphelendim şimdi. Kum kutusu falan aynı yerde duruyor. Aramızda pelet kum kullanan var mı? Bu arada markası quik

49 CEVAP

kedigibiyiz

Kum değişikliğinde ilk çiş yapılana kadar ben de hep diken üstünde oluyorum. İki kum da temiz değilse (diğer karıştırdığınız) çiş kokusunu alıp zaten oraya yapar yani umarım öyle olur bekleyin bakalım :)

izmir_pet

benimki biseye kizarsa begenmesse gidip yatagin ortasina yapar dikkat etmek lazim kediler sinirli canlilar .D

kurban1525

+++

kedigibiyiz

İlk çiş haberini bekliyorum.. :))

melikealgin

Bi kere yapsa alışcak da zor ıste baş edemezsin bunlarla :D ilk baştan pelet olsa bi nebze hadi de.Herkesin kedileri yapar klozete bile alışır bizimkiler yapmaz :D

melikealgin

Ahahahahahaha :D çok tatlı ya

izmir_pet

Bi fikrim var benim. Kumun icine koyun pisiyi eseletin dedigim gibi ve anneleri yalayarak ogretir. Sizde islak bi mendil pecete bez biseyle poposunu silerseniz bikac kez tetikler yapmasi gerektogini anlar. Buyuk ihtimalle yapar

izmir_pet

lutfen beni maruz gorun acik oldu ama baska care yok :)

kurban1525

Anladım sorun degil. 1 torba pelet cikardim disarı kum kutumuz ustu kapalı olanlardan. Tuvaletini yapti ama gitti tuvalet yaptigi yeri eşeledi. 5dk dır eseleme islemine devam ediyor. Hala cozmeye calisiyor gibi. Alışma evresi sizce ne kadar sürer?

izmir_pet

bence bi gunde alisir. Bikac kez tuvaletini yaparsa alisir saniyorum

kedigibiyiz

Kum değişince peçeteyi bende yapıyorum kesinlikle işe yarıyor. Bir kez yaptıysa geçmiş olsun çişinin kokusunu alır ve oraya yapar

kedigibiyiz

Ben popoyu peçeteyls silip kumun içine koyuyorum. Kokuyu alıp oraya yapıyorlar diye okumuştum işe de yarıyor

izmir_pet

aynen o da olabilir tabiki

izmir_pet

delikli kap derken kum kabi tuvalet mi o? Anlamadim da. Oyleyse anlatabilirim .d