Pelet Kum

kurban1525

Arkadaşlar herkese merhaba. Kedime denemek için bu gün pellet kumlardan aldım. Kokusu vs çok hoş bir kum. Everclean less trail kumundan kullanıyordum, az bir kum kalmıştı gelen pelet kumu onunla karıştırdım. Kedim tuvaletini yapar mı sizce? Yani bu soruya kendi kendime yapar ne olacak falan diye cevap vermiştim ama şüphelendim şimdi. Kum kutusu falan aynı yerde duruyor. Aramızda pelet kum kullanan var mı? Bu arada markası quik

49 CEVAP

kurban1525

Haha tesekkur ediyoruz :)) valla ben de anlamadım birisi özelden öyle yazmış. Cevap atma şeyini de kapatmış soramıyorum

izmir_pet

Heralde sey diyodur. Elekli kedi tuvaletleri var yani delikli. Tuvaletini yapinca direk icine eleyip atabiliyosn. Kum kabinin uzerinde komple delikli bi parcasi var

izmir_pet

Sectigim resim cikmadi komple girdi ama neyse :)

Gul36

Hangi marka peletiniz?

Gul36

Markalar arası farklar şu konular: Koku yapma, çabuk erime, patilere yapışma, eve dağılma...

Hiç şüphesiz pelet kumda lider Cats Best. Yukarıda bahsettiğim şeyler bu markada pek sorun olmuyor. Ama maalesef çok pahalı. Quik markayı denemedim ama Pisy Cat markasından memnun kalmadım çünkü çok idrar kokusu yapıyordu ve parçalar hemen eriyordu.

Aslında pelet kumlarda idrarlı bölgeyi hemen almamalısınız. Üstüne basmıyorlar zaten, o yüzden iyice kuruyana kadar bekleyin. İsrafı en aza indirgemek için. Ya da her çiş yaptığında almayın, ben genelde almıyorum çünkü peletin amacı idrarı içine hapsetmek ve gittikçe çözünmek. İyice çözündüğü zaman tüm kumu temizliyorsunuz. Dediğim gibi basmadıkları için sorun olmuyor. Yine de böyle içinize sinmiyorsa bir çubuk yardımıyla büyük parçaları kürekten kaba atın temizleme esnasında.

Gul36

Küreğim 1 cm'ye 1 cm karelerden oluşuyor. Tabii ki doğal olarak büyük peletler üzerinde kalıyor. Ama dediğim gibi ben her çiş yaptığında almayıp parçaların biraz çözünmesini bekliyorum. Böylece fazla temiz parça çöpe gitmiyor. ( Gerçi ben daha çok Cats Best ökoplus kullanıyorum, o topaklandığı için pek sorunum olmuyor. )

kurban1525

Bulamak derken? Ben çorba ettim ikisini de :(

kedigibiyiz

Kedi milleti herrr şey beklenir :)))

kurban1525

Gece gece delirdi. Oradan oraya koşturuyor. Uykusu var ama galiba tuvaleti var diye uyumuyor. 2.kez zorla soktum. Patisiyle eşelettim. Sinirlendi bıraktım kendi haline şimdi miyavlayıp ordan oraya koşuyor

kurban1525

Bu güne kadar hiç yapmadı öyle bir şey ama korkmuyorum değil. Kum da var oysaki peleti fazla kaçırdım galiba :(( aldığıma pişman oldum diyebilirim. Dedim ki farklı bir sey olsun deneyeyim sağlık vs sorunu yaşanmıyormuş diye ama... çok strese girdim valla :(

kurban1525

Umarım. Çok teşekkürler

izmir_pet

rica ederim insallah alisir:))

kurban1525

Bir arkadaş özelden yazmış ama cevap atamıyorum. Delikli kaptan bahsetmiş ne olduğunu anlamadım. Temizlemek nasıl olur yani? Ilk kez kullanacağım bu peleti. Sanırım son olacak :((

izmir_pet

hahahh super anlatim bilen kisi bile anlamicak :D