Kedinize Tavuk Et Vs. Veriyor Musunuz?

kedigibiyiz

Merhaba ben ek gıda olarak yoğurt ve kefir veriyorum. Bugün bir iki lokma haşlanmış tavuk verdim çok severek yedi. Kızartma vs. Verilmeyeceğini biliyorum. Böyle takviye ekstra neler yapıyorsunuz bilgilendirirseniz çok sevinirim

26 CEVAP

Haşlanmış yumurta ve beyaz peyniri karıştırıp püre gibi veriyorum bayılıyor.. Her sabah bunun için yalvarıyor ama 2-3 günde bir veriyorum ne olur ne olmaz diye. Bunun dışında haftada 1 veya 2 gün balık yiyor, alerjisi yüzünden tavuk veremiyoruz ama et yiyor. Bazen bezelye-havuç gibi sebzeleri de haşlayıp veriyoruz. Yatmadan önce 1,5 ml kefir içiriyorum ama belirli aralıklarla. Bunun dışında her gün az da olsa yoğurt yiyor yoğurda da aşık resmen :D Bence hayvansal gıdalar ve onlara katkı sağlayan sebzelerin uygun şekilde verilmesinde (tuzsuz şekersiz baharatsız ve yağsız) hiçbir sakınca yok. Sonuçta doğal yaşamlarında kuru mamayla beslenmiyorlar. Ben sadece kuru mama verin başka hiçbir şey vermeyin diyen insanları anlayamıyorum :/ Kısacası bence ihtiyacı olan şeyleri uygun şekilde vermekte hiçbir sakınca olmamasıyla birlikte faydaları da var.

Ecerana

Bn de yoğurt veriyorum şimdi de instagram dan suzionline diye bir sayfa var orada yaş mama tarifleri yayınlanıyor ondan yapmayı planlıyorum geçen gün 400 gr ciğer 4 dilim kabak ve biraz da kıymayı haşladı ve ezip kedisine verdi çok hoşuma gitti bu tarif hazır yaş mamaların içinde neler var bilmiyoruz çoğu kimyasaldan geçilmiyor o yüzden bn de böyle kasaptan sırf kedime özel et alıp böyle tarifler yapmayı düşünüyorum yaş mama ile aynı fiyatta hatta daha bile ucuza geliyor tavsiye ederim

Ares07

İstersem tavuk istersem et vereyim ne olursa olsun asla yemiyor benim kedim de. İnsan yiyeceklerinin hiç birini sevmiyor. Yoğurt ayran kefir hiç birinden hoşlanmıyor çok garip bir şekilde

kurban1525

Tavuk, haşlanmış patates verebilirsiniz. Acıdan, tatlıdan kaçının derim. Yoğurt benimkinin de favorilerinden. Fazla alıştırmamalısıniz, yoksa mamayı yememeye başlayabiliyor

Sudeckmkc

Tavuk tavuk suyu kılçıksız ızgara balık veriyorum genelde

eylemcaliskan

Merhaba. Ben de evdeki ve sokakta beslediğim kediler için tavuk ve ciğer haşlayıp veriyorum. Onun haricinde tıpkı sizin gibi yoğurt veriyorum. Yoğurda eczaneden aldığım kapsül şeklinde imuneksi katıyorum. Çok severek yiyorlar. Balığı eğer fırınladıysam balık da veriyorum ama kızarttığımda eğer çok istiyorlarsa tadını almaları açısından 1-2 lokma veriyorum. Fazlasından kaçınmak gerektiğini düşünüyorum. İyi günler dilerim

izmir_pet

Ben et yemedigimden arada tavuk veriyorum az az. Fazla yagli tuzlu olmamam sartiyla benimki corba cok seviyo corba veriyorum. Yogurt sevmiyo ayran veriyorum:)

batinaydogan1

Haşlanmış balık verebilirsiniz severek yiyorlar :) Brokoli yedirebilirseniz bayağı faydalı. Ben 1 tane tavada hamsi ile karıştırdım öyle yedi :)

kedigibiyiz

Hepinize çok çok teşekkür ederim uzun uzun yazmışsınız. Önerilerinizi dikkate alacağım iyi ki varısınız :)

izmir_pet

oy oy oyy massallahhh aman yesin. Yemeyince zor:)

doren07

Haşlanmış tavuk, kendi suyunda pişmiş ton balığı ve yumurta sarısı

izmir_pet

odul seklinde arada az az tuzsuz peynir kasar veya yumurta veriyorum. Tabi bunlari az az veriyorum odul gibi

Gul36

Daha önce ev yemekleri konusunda deneyimli arkadaşlar tariflerini paylaşmışlardı. Linkini vereyim, oradan da tarifler bulabilirsiniz. :)

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/18082-kediler-icin-ev-yemekleri

kedigibiyiz

Zahmet oldu teşekkür ederim Gülfem hanım :)) hemen bakıyorum

Musege