Proplan Mı ? Whiskas Mı ?

Anket

Whiskas
(5 oy)
Proplan
(37 oy)
Toplam (42 oy)

Selam millet :)
Geçen Pazar günü bir Pisi arkadaş sahiplendim :) Mısır :) daha önce proplan mama yiyormuş ama ben whiskas aldım. Yedi problem çıkarmadı ama ikisini de deneyen arkadaşlarım yardımcı olabilir mi ? Hangisi daha iyi whiskas ı heryede buluyorum. Proplan göremedim hiç tavsiye ederseniz onlibe

59 CEVAP

dollfacepersian

@kurban1525
Siteden sizin gibilerle uğraşmamak için gitmiştim fakat konu benim değerlim(Feronia) olunca işler değişti. Sizin gibi sadece sitede görüp birkaç yorumunu okuyup hakkında bir ön yargıya kapılıp fırsat bulduğunda sıkıştıran tiplerden gerçekten çok sıkıldım. Size burada oturup paragraflarca onu savunabilirim fakat sizin gibilerin tek kelime etmeye değmeyeceğini geç de olsa öğrendim. Size tek diyebileceğim ön yargılarınızda boğulun.

dorukhanalev

https://www.express.co.uk/news/uk/600145/Nestle-Yakult-and-Danone-behind-cruel-animal-testing

İçinde geçen ilk paragraf
Danone, Nestle and Yakult have been found to carry out the experiments on innocent animals to identify new money making angles on products already on the market.

İngilizceniz yoksa translate gidip bakabilirsiniz. Yani iki iki daha dörttür. Yalan bilgilerle savunma olmaz. Purina hayvan deneyi yapıyor ve bu bir gerçektir. Bu bir doğru değildir gerçektir.

Kısırlaştırılmış kedi mamasında size Brit Care mamadan bir örnek vereyim ben;

Kısır Kedi Maması;
Protein 36 %
Yağ 12 %

Normal Mama
Protein 31 %
Yağ 20 %

zuhall

. En iyi mama evde yapilan mamadir ayrica. Kedim evde yapilan mama yese kesinlikle kendim hazirlardim. Eger ev mamasini yiyorsa kediniz kiymetini bilin ve bol bol hazirlayip atin buzluga. Bundam guzel sey mi olur. Ne yedigini bilirsiniz iste mama arkalari icerik okumak son bulur.

Feronia

Boşuna kendinizi yormayın arkadaşlar. Kimse inanmak istemediği şeye inanmaz.

Ne tavsiye edersiniz şu an bütçemin ucu açık en iyisini almak istiyorum

SenanurKsl

Pardon ama size hiç katılmıyorum @kurban1525 proplan dediğiniz mamanın fiyatına hatta belki daha uygun ama içeriği daha kaliteli mamalar var . @feronia gibi kişiler dediğiniz gibi bi kaç yorum okuyup hastalık hastalığına yakalanıp bu mama zehirlidir diyen tipler değil genel olarak araştıran içeğirini inceleyen bilgili insanlar onlar kendilerini daha iyi ifade edicektir tabiki. Haa proplan her kediye zehir etkisi yaratacak diye bişey yok illa her kediye zararlı olacak diye bi şartta yok. Ama içeriğine baktığınızda yavrularımız için hiç sağlıklı değil tuz oranı yüzünden bi kere böbreklerinde idrar yollarında sıkıntı çıkabilir gibi gibi bi çok sebep şimdi bunları sıralamayacağım ama arkadaşın gördüğünüz gibi orijen alacak bütçesi var ki almış. Orijen acana alamıycak duruma gelirse yine ilk seçenek proplan olmamalı benim fikrim. Sadece proplan da değil bi çok mama aynı durumda malesef.

Feronia

"Hiçbir mama kötü değildir." derken ne demek istediniz acaba? @doren07

dorukhanalev

Yukarıdaki iki üç üyeye baktığımız zaman da yavru kedilerin tahıla ihtiyacı olduğunu söylemiş. Arkadaşlar okuyun. Nereden duydunuz kedilerin tahıla ihtiyacı olduğunu ?

Bir de tutturulmuş gidiyor orijen acana ev kedileri için fazla arkadaşlar yok böyle bir şey. Mama kedinize yaramayabilir. Alerji yapabilir. ama ev kedisi için uygun değil kavramı safsata. Kanada ABD ülkerinde bu mamaları çayırdaki kedilere vermek için mi üretiliyor ? Bu mamaları alanlar sokaktaki koşturan hayvanlar için mi alıyor ? Amerikanın ve Kanada'nın en çok satılan mama listesinde her zaman ilk 5te olan orijen diyoruz bu arada. Orada alanlarda evdeki kedileri için alıyor arkadaşlar.

Ha farkınız olsa olsa kedinize evde gerekli ortamı ayarlayamamak olur. Daha fazlası olmaz.

Bu arada bir kedi ömür boyunca tahıl tüketmese 1 kere bile ihtiyaç duymaz. Bir kaplan gidip patates yemez buğday yemez.

Dip Not: Kedi ile kaplanın genetik yapısı %95 aynı olarak çıkmıştır.

dorukhanalev

@kurban1525 bak arkadaşım linç değil atıp tutuyorsun sanabelle pro planın 2 katı diyorsun. Yalan yanlış konuşuyorsun güzel kardeşim aşağıa link bırakıyorum kaç katıymış.

Sanabelle
https://www.*********.com.tr/sanabelle-hassas-kediler-icin-kuzu-etli-kedi-mamasi-10-kg

Pro Plan
https://www.*********.com.tr/proplan-kuzu-etli-kedi-mamasi-10-kg

Kardeşim yalan yanlış konuşma bak ben yukarıdaki gibi kanıtlarla kaynaklarla geliyorum sana. Hayvan deneyi yapıyor Purina dedim tek tek kaynakları linkleri attım.

Pro plan iki katı dedin değil dedim link attım. Burada yazıp çizme yapmayın zaten çizilen şeyleri.

minnoskoss_123

Yeter ama. Güncel yapmayın şu soruyu. Gerçekten ihtiyacı olanların hakkı gidiyor. Birbirinize laf yetiştirmeyi bırakıp yardıma muhtaç canlara yardımcı olun lütfen.

SenanurKsl

Kendi fikrim mamanızı alana kadar bence wishkası kullanmayın evde yaş mama hazırlayın , kuru mama alana kadar onu kullanın. Ben öyle yapmıştım tabiki sizin kararınız :)

dorukhanalev

Ankete cevap veremedim. Bütçeniz nedir bilmiyorum ama Brit Care - Sanabelle - Profine biraz daha çıkarsanız N&D - Pet Curean Now Fresh - Taste of Wild biraz daha çıkarsanız - Acana - Orijen Bunların hiçbirine gücünüz yetmiyor mu o zaman Golossi önerebilirim. bir gömlek üstü matisse olabilir. Buyrun size her bütçeden mama yazdım :) Ayrıca özelden de yazdım acana orijen için güvenilir satıcı önermek maksadı ile.

Gul36

@didemvetarcinironisi İlk günler beğenmeyip isteksizlik gösterebilir. Proplan gibi bağımlılık yapıcı msmalardan sonra bu görülebiliyor çünkü. Ama zamanla alışıp yiyecektir pes etmeyin. :)

Feronia

@doren07 Tahıl yavru kedilere faydalı falan değil ve tahılsız mamalar hazmı zorlaştırmıyor, bilginize.

kurban1525

Didem hanım sizi önceden beri tanıyorum. Tarçından beri. Öncelikle yeni bir cana yuva olduğunuz için çok çok mutluyum o Can adına. Şimdi fazla uzun tutmayacağım çünkü bu konu altında tartışma yaratmak istemiyorum sadece şunu söyleyeyim. FERONİA gibi arkadaşlar hastalık hastası sayılabilecek arkadaşlardan. Onlara göre kediyi aç susuz bırakın ama proplan gibi bir mama vermeyin. Çünkü onlar hiçbir etkisini görmediği halde okudukları yorumlar neticesinde bu mamaya düşman kesilmiş vaziyetteler. Evet belki veterinerlerin de anlaştığı bir marka, belki tahıllı diye zararlı da gözüküyor olabilir. Ancak proplanın tahılsızı dahi varken, arkasında koskoca Nestlé firması varken, ücret dahilinde verebileceğiniz o paraya alabileceğiniz en kaliteli mamalardan biri o olurken, "kedinizin içini mi gördünüz" gibi aşağılayıcı yorumları şahsen ben kaldıramıyorum. İnsanlar dışarıda kedilere açıkta satılan mamalardan bile alıyorlar. Kanlı canlı sağlıklı yaşayan bir ton kedi var. Gidin o mamalardan alın demiyorum tabiki. Ama bu proplan adlı mamaya geliştirilmiş sanki zehirliymiş algısı beni çileden çıkarıyor. Benim durumum yok kardeşim. O paraya alabileceğim mamaları yaz desem en kalitelisi proplandır. Başka mama almaya gücüm yok. Ama dersen ki vereyim parasını kedini orijenle acana ile besle amennaaa. (!) Tabi durum bu değil. Durum kediden kediye değişiyor. Yanlış anlaşılmasın, 3 ayda bir kedime check up yaptıran biriyim. Eskiden acana mama kullanırdım. Kedim ufakken gelişimine çok faydası oldu ama içeriğindeki fazlaca protein karaciğer değerlerini oldukça yükseltti. Sebebi aldığı fazlaca enerjiyi eritememesiydi çünkü sonuçta bizim kedilerimiz ev kedisi. Oradan oraya kırlarda bayırlarda koşturamıyorlar malesef. Acana üretimi mamalar da doğaya özgü mama ürettiğinden enerjisi fazla geliyor. O yüzden küçüğünüz biraz büyüyene kadar acana, orijen gibi mamalarla besleyebilirsiniz fakat 1 yaşından sonra önermiyorum. Zaten büyük ihtimal kısırlaştıracağınız için de kullanamayacaksınız zira bunların kısır kedi seçenekleri yok. Onun yerine durumum iyi diyorsanız ND mama önerebilirim ki kısır kediler için en profesyonel mamaları bu marka üretir. Ha beşer şaşar, ileride maddi durumunuz sekteye uğrar, cebinizde nakit kalmaz o zaman da proplan almaktan çekinmeyin. Zehirli bir mama değil korkmayın. İçeriğini okuyun, maddeleri tek tek araştırın ve öyle karar verin. İçerikten başka bir şey yok zaten mamanın içlerinde. Her algıya kulak asmayın. Tekrardan çok mutlu oldum umarım birlikte uzuun uzun seneler geçirirsiniz. İyi günler :)