Proplan Mı ? Whiskas Mı ?

Anket

Whiskas
(5 oy)
Proplan
(37 oy)
Toplam (42 oy)

Selam millet :)
Geçen Pazar günü bir Pisi arkadaş sahiplendim :) Mısır :) daha önce proplan mama yiyormuş ama ben whiskas aldım. Yedi problem çıkarmadı ama ikisini de deneyen arkadaşlarım yardımcı olabilir mi ? Hangisi daha iyi whiskas ı heryede buluyorum. Proplan göremedim hiç tavsiye ederseniz onlibe

59 CEVAP

Takipte olacağım teşekkür ederim

Elaay

Proplandan çok memnunuz biz.

Mamaya Pazartesi başlatiyacağız çünkü online aldım.alışması için yapmam gerekenler konusunda tavsiyelere açığım :)

doren07

Ben yavruma yeni mamaya geçişte önce eski mamasından daha çok koyarak önüne sundum. Ama o yeni mamayı yemeyi tercih etti bende bir sonraki öğünde sadece yeni mama koydum çabuk alıştı benimki karaktere göre değişebilir birde mamaya göre çünkü benim eski mama micho idi.. kaliteli mamayı görünce yüzüne bakmadı tabi :) Bir sorum olucak 2.5 aylık daha çok küçük kediniz neden tahıldan uzaklaştırıyorsunuz ? tahılsız mamalar tabikide sağlıklı ve bir zararı bulunmamış bu zamana kadar fakat yavru kediler tahıla ihtiyaç duyar en azından 7-8 ay az tahıllı veya tahıllı verseydiniz keşke. Tahılsız mamalar hazmı zorlaştırıyor inşallah kedinize yarar.

gizemesersoy

tahılsız mamalar kedinin beslenmesine daha uygun çünkü kediler etoburlar bu bir gerçek. sadece evde hareketsiz olan veya kısırlaştırılan kedilerin bünyesi değiştiği için bazen sağlık sorunları oluşabiliyor. ama sağlıklı yavru bir kedi için tahılsız mamanın sakıncası olmaz.

kurban1525

Ha whiskasdan bahsetmeyi unutmuşum. O mamayı sokak kedilerine dağıtın :D

kurban1525

Dediğim gibi size cevap verip tartışmayı uzatmak istemiyorum. Sizin doğrularınız size, benimki bana.

gizemesersoy

şöyle ki burada fikir paylaşıyoruz. esasen amaç tartışmak değil. ben de bir zamanlar proplana karşı kullanmamama karşı nötrdüm. ancak hayvan deneyleri yaptıklarını öğrendiğimden beri karşıyım. bu benim doğrum değil ne yazık ki tarafsız bilgi. hayvanları seven herkesi bu duruşa davet etmek isterim.

kurban1525

Hayvan deneyi konusunda bir şey dile getireyim o zaman. Purina'nın bu konuda bir açıklaması yok hatta savunma yapıyor böyle bir şeyin olmadığına dair. Ayrıca diğer mamalarda da yapılmadığını söylememiz olanaksız. Burada Pınarbaşında bonacibonun fabrikası var. Orası kadar şeffaf olsa keşke diğer mamalar da. Benim dediğim zaten bu değil tabi ki tartışalım doğruları yanlışları birbirimizden öğrenelim. Ama anahtar kelime Üslup. Sizlik bir durum değil lafım size değildi zaten.

kurban1525

:D bu yorum güldürdü. Innlıyın ınlıdı ;);););) jsjssjsjsj

Feronia

Anlamadınız siz galiba.

kurban1525

Ya :D bunu anlamamak için bilmiyorum anlamadığımı düşünmeniz dahi düşük bir iq göstergesi. Sizin seviyeniz çokk yüksek ya o yüzden düşemem ben onu kastediyorsunuz :D Neyse hakaret etmek istemiyorum konu oralara gidiyor sonra yönetim konuyu kapatıyor. Dediğim gibi bir durum varsa yazın özelden boll boll konuşalım :)

kurban1525

Dorukhan, oturup seninle sakince bu konuyu tartışabilmemin artık bu ortamda mümkün olmadığını görüyorsundur umarım. Sorun yok linç edin, devam edin :D ne diyeyim ki. Bu ülkede zaten ne olduysa hep bu sebepten olmadı mı. Her alanda olduğu gibi burada da gösterelim kendimizi sorun yok benim adıma :D

kurban1525

:D kardeşim sanabelle mama pahalı mamadır. Şu anda ucuzluk var *********da hatta bu konu hakkında topic dahi açmıştım ben. Hala beni tartışmaya sokmaya çalışıyorsun ama dediğim gibi bu ortamda daha bir şey konuşmam ben. Çünkü artık ne desem yanlış anlaşılır. Didem senden de özür diliyorum. Bu noktaya gelmesini istemezdim konunun. Dorukhan kardeş sen de çokk istiyorsan tartışmak özele alayım seni. Şu konuyu kirletmeyelim artık isterseniz