Proplan Mı ? Whiskas Mı ?

Anket

Whiskas
(5 oy)
Proplan
(37 oy)
Toplam (42 oy)

Selam millet :)
Geçen Pazar günü bir Pisi arkadaş sahiplendim :) Mısır :) daha önce proplan mama yiyormuş ama ben whiskas aldım. Yedi problem çıkarmadı ama ikisini de deneyen arkadaşlarım yardımcı olabilir mi ? Hangisi daha iyi whiskas ı heryede buluyorum. Proplan göremedim hiç tavsiye ederseniz onlibe

59 CEVAP

Feronia

Tek kelime daha etmiyorum.

kurban1525

:D bundan bahsediyordum Gizem hanım. Bakın ne güzel üslupla cevap verdiniz. Belki ben purinayı biliyorum, belki bilmiyorum orası ayrı bir konu. Ama yok elim ayağım titriyor yok bilmemne. Banane kardeşim elin ayağın titriyorsa? Git kendini camdan aşağı at o zaman :D banane yani. Burada kimin umrunda senin titreyip titrememen?

doren07

Hiçbir mama kötü değildir sadece içeriği size uygun değildir o kadar mamaları kötülememek gerek artık. Ayrıca nestle hayvan konusunda bilgili olması gerekmiyor. dünyanın en büyük yiyecek üreticisidir.

Feronia

Ay okurken bir yeri atlamışım, yarılıyorum gülmekten. Okuduğum yorumlar mı :DDDD Bilip bilmeden tanımadığınız insanlar hakkında boş yorumlar yapmayın efendim.

Feronia

Üslup üslup diye gezip milletle dalga geçmekten başka bildiği var mı siz ve sizin gibi arkadaşların acaba?

kurban1525

Sena hanım bunlar tartışılır. Herkesin evcil dostu kendisine kraldır, padişahtır. Çocuktur evlattır. En doğrusu her zaman tartışılır. Ama üslup çok önemli. Ve algı çok önemli. Ben proplanın o kadar kötü bir mama olmadığı tarafındayım ve bunu kendi kedimden de gördüm. Dediğim gibi check up yaptırıyorum kedime. Kısırlaştırdıktan sonra bir süre kısır maması da kullandım ve yine memnun kaldım. Değerlerinde anormal değişiklik yaşamadık. Dediğim gibi hayvan deneyleri konusunda bir kanıt net bir kanıt yok. Durum kediden kediye de değişebiliyor dediğim gibi. Bunlar insan gibi tartışılabilir bakın ne kadar güzel tartışıyoruz da. Ancak bir insanı küçümseyen yorumlar gerçekten yakışmıyor. Anlatmaya çalıştığım bu.

kurban1525

Siz yarılmaya devam edin Feronia hanım. Sizin seviyenize inmeyeceğim :) tarçının annesi hatrına

Feronia

Benim seviyeme inemezsiniz zaten... (Anlayan anladı ne demek istediğimi)

Feronia

Ben hakaret etmeyeceğim. Siz isterseniz edin. Konu kapansa çok sorun olmaz bence kimse için. Soran kişi gerekli cevabı aldı bile çoktan. Bir de onu kastetmedim ben. Her neyse tekrar söylüyorum, tanımadığınız kişilerle ilgili boş yorumlar yapmayın. Size iyi geceler.

kurban1525

Ahh bildiğin linç yiyorum şu an arkadaşlar neden anlayamıyorsunuz? :D dediğim gibi tartışılabilir ben oturup da deliler gibi proplan savunmuyorum burada. Üslup diyorum sadece Üslup. Senin değerli feroniana cevap yazmamın tek sebebi benden önceki insanlara yazdığı aşağılayıcı yazılarda saklıydı. Önyargılı yazmışsınız fakat asıl önyargıyı değerli feronianız için siz yapmışsınız. Sizin bu tutucu tavırlarınız sebebiyle dışarıdaki insanlar evcil hayvan dostlarına deliymiş gibi bakıyor biliyor muydunuz? Benim derdim proplan değil, benim derdim üsluptu. Ayrıca içine tükürülecek bir mama olmadığını da anlattım bu kadar. Sanabelle dediğiniz mama neredeyse 2 katı proplanın. Ciddiyim şu an linç girişiminde bulunuyorsunuz fakat beni yanlış anladığınızdan kaynaklanıyor bu durum. Dediğim gibi önyargı ve algılarınızın kurbanı olmuşsunuz. Tartışılabilecek konuları tartışabilirdik, hayvan deneyi yapıldığı yapılmadığı konusundaki gibi. Ancak böyle linç girişiminde bulunmanız, üstelik yazı yazdığı insana sanki "beyinsizmiş" gibi sorular soran, elini kolunu sallayarak ahbabı gibi herkese laf anlatmaya kalkan liseli bir genci savunmanız ne objektif, ne realist. Lütfen biraz sakin olun ve benim ilk yazdığım yazıyı daha iyi okuyun ve anlayın. Burada resmen algı kurbanı oldum ve bu çok ayıp.

zuhall

@kurban1525 "O paraya alabileceğim mamaları yaz desem en kalitelisi proplandır. "

Yazinizdaki bu kisim iste yanlis. Insanlar da bu yanlisi duzeltmeye calisiyorlar. Kimse gidip birsuru para verip illa orijen acana al demiyor ki burada. Sadece proplanin sisirilmis bir fiyata sahip oldugunu belirtiyor. Ve o parayi verip de daha iyi icerikli mama alinabileceginden bahsediyor.Yani sanki fiyati cok uygunmus gibi bahsetmissiniz ama aksine degerinin cok daha uzerinde.

minnoskoss_123

Lütfen artık şu tartışmayı bitirin, sonunuz bizimkiler gibi olmasın! Hesabınız kapatılmasın arakadaşlar. Benim hesabım 1 yıl önce kapatıldı ama ben sahalara geri döndüm. Sırf elektro şoklu tasmaların sayılmaması için açtığım sorumdan dolayı profilim kapatıldı. Onu şikayet eden bunu da şikayet etmez mi? Yapmayın. Sözüm herkese geçerli. Feronia yı da eskiden tanırım. İyi bir insandır. Ufacık bir yanlış anlaşılma yüzünden kimsenin sieteden kovulmasını istemezsiniz değil mi?

dorukhanalev

@kurban1525 ister yurt dışı euro üzerinden ister dolar üzerinden kıyas yapalım. İster ******* ister *********** istediğin yerde fiyat karşılaştırması yapabiliriz.

****** Almanya

Sanabelle
https://www.******.de/Sanabelle-Adult-Strau%C3%9F-Katzenfutter-Pack/dp/B00KS3F0RC/

Pro Plan
https://www.******.de/Pro-Plan-Adult-Huhn-Pack/dp/B006UAB0OE/

******* İngiltere

Sanabelle
https://www.*******.co.uk/shop/cats/dry_cat_food/sanabelle#Adult

Pro Plan
https://www.*******.co.uk/shop/cats/dry_cat_food/purina_pro_plan#Adult

Bunlar yurtdışı fiyatı görüldüğü gibi sanabelle bile daha ucuz.
******* türkiyede de aynı şekilde fiyatlandırma sanabelle daha ucuz Pro Plandan. Dünyanın her yerinde bu fiyatlandırma ikisi içinde böyle. sadece *********da değil.

Orijen almak istiyorum cat & kitten bize uygun gibi. güvenilir bir yerden alayım dedim online alışveriş önerilerinizi alırım. Takliti fln var mı piyasada çeşitli fiyatlar var da emin olamadım