Yardımcı Olabilir Misiniz?

Kedim son bir saattir dengesini kaybetmiş bir şekilde yalpalayarak yürüyor. Hiçbir şeyi yoktu bir anda oldu karnı şişti ve yemek yemek istese bile dengede duramıyor. Sürekli uyuma halinde, arada kalkıp miyavlıyor. Karnını okşuyorum yarım saattir belki gazı olabilir ya da idrarını, kakasını yapamıyordur falan diye ama hiçbir şekilde bir şey olmuyor. Zeytinyağı içirdim az önce bir çay kaşığı kadar. Tanıdığım veteriner de yok ne yapacağım? Neden birden bire böyle oldu lütfen bir şeyler söyleyin. Ne yapmam gerekiyor?

69 CEVAP

Yumurta haşlayıp verdim şimdi dengede duramıyor fakat üzerime tırmanıp yumurtadan yemek istiyor aynı şekilde yatağa da tırmanabiliyor.

betulaltundal

Bence beslenmesini kontrol altına almalısınız daha küçükmüş gelişim zamanında kendi belirlediğiniz yiyeceklerle alması gereken besinleri ayarlayamazsınız eksik ya da fazla gelebilir ki kabız ve ishali yakın sürelerde yaşaması da beslenme bozukluğundan. İç parazit aşısı olmayan yavru bir kediye de salam sosis tarzı çiğ et vermeniz uygun değil. Sık sık yaş mama vermeniz de ishali tetikler. Bütçeniz yeterli olmasa bile biraz harcamalardan kısarak uygun fiyatlı bir yavru kedi maması almanızı tavsiye ediyorum. Fiyatı uygun mamalarla ilgili birçok başlık açıldı oradan bakabilirsiniz. Kabız için de yine patates püresi uygun değil, ekmek uygun değil. Poposunu nemli pamukla silerseniz kaka yapmaya teşvik etmiş olursunuz, karnını sıcak tutun ve daha fazla zeytin yağı vermeyin, bol su içtiğine dikkat edip çok katı besinler vermeyin özellikle insanların yediği birçok yiyecek onlara uygun değil sindirim sistemlerini zorluyor. Acilen kuru mama ile düzenli beslenmeye geçmelisiniz yazık çocuğa.

lütfen yardım edin şu an elim ayağım birbirine girmiş durumda sadece uyuyor ya nolursunuz bakın

gizemesersoy

Vetmate diye bir uygulama var veterinerlere ücretsiz bir soru hakkınız oluyor. Ama orada da yarından erken cevap gelir mi emin değilim.

@gizemesersoy fipten mi bahsediyorsunuz böyle aniden olabiliyor mu o

izmir_pet

Benim kedim de ayni olmustu ama bende bahsetmek istemiyorum. Sizinki kac aylik yada yasinda suan? Ve suana kadar zayiflama halsizlik varmiydi

izmir_pet

oncelikle hemen korkmayin. Kulak sorunlarinda da denge kaybi olur

gizemesersoy

Aklıma o geldi evet ama hiç yaşamadım sadece hakkında birkaç yazı okudum en yaygın belirtileri bunlar. Ama soğukkanlı olmaya çalışın yarın ilk iş veterinere gidersiniz. Fib uyutalım diyen veterinerlerden sonra mücadele edip sagligina kavuşan da çok kedi var henüz hiçbir şey belli değil tabi ki sakin olun.

izmir_pet

vetmateden bana sabah 10-11gibi geldi cvp. Erkem gelmiyo sanirim

Zayıflama yoktu aksine her şeyi çok iyiydi sadece biraz ishali vardı onu da son günlerde pek takip edemedim. Bir anda oldu yemeğini verdim sonra oyun oynadık acaba yoruldu da ondan mı böyle diye düşünüyordum ama karnı da şişti

izmir_pet

ne yedi en son acaba? O zaman yemek dokunmus olabilir

ekmek içinin üzerine sulandırılmış yani ayran kıvamına gelmiş yoğurttan dökmüştüm ondan yemişti

izmir_pet

her ihtimale karsi biraz yogurt yedirmeyi deneyin isterseniz. Yogurt basit zehirlenmelerde bile yarari olur

sonra eve yeğenlerim geldi acaba onlar oynarken bir şey mi oldu diye düşünüyorum şu an umarım yarın sabaha kadar eski haline döner

izmir_pet

yogurt cok verdiyseniz ishal yapar belki ondan halsiz dusebilir. Son gunlerde veya surekli yiyor mu yogurt ayran