Yardımcı Olabilir Misiniz?

Kedim son bir saattir dengesini kaybetmiş bir şekilde yalpalayarak yürüyor. Hiçbir şeyi yoktu bir anda oldu karnı şişti ve yemek yemek istese bile dengede duramıyor. Sürekli uyuma halinde, arada kalkıp miyavlıyor. Karnını okşuyorum yarım saattir belki gazı olabilir ya da idrarını, kakasını yapamıyordur falan diye ama hiçbir şekilde bir şey olmuyor. Zeytinyağı içirdim az önce bir çay kaşığı kadar. Tanıdığım veteriner de yok ne yapacağım? Neden birden bire böyle oldu lütfen bir şeyler söyleyin. Ne yapmam gerekiyor?

69 CEVAP

hayır ilk defa yoğurt verdim ona evde maması ve başka onun yiyebileceği bir şey olmadığı için

izmir_pet

kac aylikti kediniz? Asi falan sormuslar o olabilir. Belki yogurt ilk kez yediyse laktoz alerjisi falan olabilir. İnsallah oynarkrn yanlislikla basini falan vurmamistir yavrucuk

biraz hareketlendi ama dengesini kuramıyor bir türlü

izmir_pet

yarin okul veyada is biyeri gidicek misiniz bilmiyorum ama imkaniniz varsa bu gece ara ara alrm kurup uyanip kontrol etseniz iyi olabilir. Farkli bisey olur mu bilemiyoruz. İnsallah onemli bsey dgldir ya cidden cok uzuldum bende

izmir_pet

karni dgl de belki basini carpmis olabilir. Kulak kristalleri oynayabilir. Veya basa darbede bicok sey olabilir. Oynarken olduysa buyuk ihtimal basindandir. İnsallah gecicek biseydir iyilesir hemencik

Karnını okşarken biraz inliyor şırıngayla biraz daha zeytinyağı içirsem sıkıntı olur mu

izmir_pet

Herseyin fazlasi zarardir icirmeyin. Belki parazit de olabilir icinde karni sismistir. Gozlemleyin tuvalete girince ishal mi, kan geliyor mu ve parazit varmi. Hic icirmeyin zeytinyagi. Yarari olucaksa o kadar yeterli zaten

izmir_pet

birazcik direncini getirecek yiyecek olsa aslinda ama saat gec. Bulunduruyorsaniz evde salam sosis biseyler isitip biraz verebilrisiniz. Bende bulunmaz yemedigimden ama sizde varsa belki

izmir_pet

ishal varsa yogurt daha cok ishal yapar cunku

Yumurta haşlasam olur mu?

izmir_pet

hmm olur aslinda veriyorsaniz daha once alerjisi yoksa direnci gelir en azindan biraz

Büyük ihtimalle karnını taşıyamadığı için dengesini sağlayamıyor, karnını taşıyamamasının sebebi de yediklerini çıkartamaması.

izmir_pet

bu durumlarda haslanmis tavuk tavsiye ediliyo gogus kismi derisiz ama saat gec zatem bisey alinacak yapilacak saat dgl. Yumurta iyi gelir eger direnci dusmusse

izmir_pet

o derece dengesizlik yapacak kadar olamaz ama. O dereceyse zaten tum gun tuvalete girmedimi acaba?