Yardımcı Olabilir Misiniz?

Kedim son bir saattir dengesini kaybetmiş bir şekilde yalpalayarak yürüyor. Hiçbir şeyi yoktu bir anda oldu karnı şişti ve yemek yemek istese bile dengede duramıyor. Sürekli uyuma halinde, arada kalkıp miyavlıyor. Karnını okşuyorum yarım saattir belki gazı olabilir ya da idrarını, kakasını yapamıyordur falan diye ama hiçbir şekilde bir şey olmuyor. Zeytinyağı içirdim az önce bir çay kaşığı kadar. Tanıdığım veteriner de yok ne yapacağım? Neden birden bire böyle oldu lütfen bir şeyler söyleyin. Ne yapmam gerekiyor?

69 CEVAP

izmir_pet

İshalden sonra hemen kabiz olmaz hem. İshal gecmis miydi? Veya kabizsa fark ederdiniz gozlemlediyseniz

tuvalete girdi ama yapamadı kakasını şimdi

Tuvaletine gidip duruyor ama yapamıyor ya

2.5-3 aylık daha, erkek. Dış paraziti var ama iç parazitini henüz yaptırmamıştık. Hafif ishali vardı ama son günlerde çok takip edemedim bunu. Bazen yumurta veriyordum salamla beraber bazen yaş mama yiyor, kuru mamayı henüz şey yapamadım daha. Suyu gayet güzel içiyordu ve tuvalete de günde 4-5 defa gidiyor diye biliyorum. Bir anda oldu işte, eniştem yamuk yürüyor karnı şiş bunun dedikten sonra daha da kötüleşti. Tuvalete gidiyor ama yapamadan geri çıkıyor. Karnını okşuyorum ama mırıldanıyor inliyor böyle

Recai44

Şu kabı nasıl dün veya bugün şu içmiş mi acaba baktınız mi

En son yoğurt ekmek yedikten sonra içtiğini görmüştüm

Recai44

Yeterince sıvı almadıysa kabızlık olabilir diye düşünüyorum.

Recai44

Ishali de varmış parazit falan da olabilir . Ancak bazen kediler çok fazla tüy yutabiliyorlar bu yüzden bağırsakları falan tikanabiliyor. Tüy de olabilir .

izmir_pet

daha cok kucukmus ama yaa. Belki her yemegi sindiremeyebilir. Biraz dikkat etmek lazim yediklerine ve tuvaletine. Bazi seyler agir gelebilir falan. Birde fazla yemis olabilir mi? Ozellikle yavrularda fazla yeme sorunu var. Birde yumurta salam sosis et vs yiyeceklere dayanamiyorlar. Fazla miktar vermeyip az az sık sık vermeye calisin

Zaten bir sabah birde akşam veriyorum öğünlerini. Geriye kalan arada hiçbir şey yemiyor su içiyor bazen.

Kakasını yapabilse hem o hem ben rahatlayacağım burada da beyefendi arka ayaklarını pek iyi kullanamıyor

izmir_pet

sabah aksam yiyorsa kabizlik zaten olasi. Keske imkan olsa ogunleri sıklastirabilseniz ama herkes evde dgl veya evde ailesi olmayabiliyor herkesin. Fazla vermeyin simdilik de yediklerini cikarabilir insallah. Karni daha cok sismesin. Zeytinyagi yarari olur saniyorum vermissiniz. Yogurdun da yarari olur heralde. Bakalim insallah bi gelisme olur

Yürümesi düzeldi sendelemiyor artık arada bi düşüyor ondan sonra kalkıyor. Kakasını yapmasını bekliyorum sürekli olarak tuvaletine giriyor ama daha tam dengede duramadığı için kakasını yapamadan geri çıkıyor

Çişini yaptııııııııı

izmir_pet

o da guzel tabii insallahh digerinide yapar