İçme Suyu Mu, Çeşme Suyu Mu?

xbst_

Anket

İçme suyu
(133 oy)
Çeşme suyu
(38 oy)
Toplam (171 oy)

Ben kedime bir süredir çeşme suyu veriyorum, cimrilikten değil (kedim için içme suyu daha iyiyse hiç düşünmeden içme suyu veririm), içinde daha çok mineral olduğu için. Ama acaba bir zararı var mı diye merak ettim. Sizce hangisinden vermeliyim?

32 CEVAP

saganofe

Kaç kez içme suyu vermeye çalıştım susuz kalmayı tercih ediyor gene de içmiyor. Galiba plastik kokusunu sevmiyor. Kireçli de olsa mecbur musluk suyu veriyorum. Pek de içime sinmiyor ama başka su da içiremedim yavruma

Recai44

Bırakın sevdiği suyu içsin :)

merveaydar

kedimle yaşamaya başladığımda az su içiyordu. içme suyu veriyordum. sonra acaba çeşme suyuna alıştı diye mi içmiyor diye düşünüp çeşme suyu koydum ve içti. sonra ikisini karıştırıp vererek çeşme suyu miktarını zamanla azalttım. iki haftada falan tamamen alıştı içme suyuna.

kedigibiyiz

Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama İstanbul'da bizim çeşmeden akan suyun tadına bile bakamazsınız o kadar kötü. Yerden yere değişiyor. Bazı insanlar evde de musluk suyu içtiğinden kedilerine içiriyormuş. Ama bizim evde mümkün değil. Zaten bu suyun temizliğiyle alakalı o yüzden pek bi fikrim yok açıkçası

xbst_

İstanbuldayım ve ben de çeşme suyu içmiyorum. Çayda bile. Ama kedim çeşme suyunu sevdi.

melikealgin

Içme suyu veriyorum.Çeşme suyu denemedim

izmir_pet

Nerede yasarsak yasayalim icme suyu olmali. Tabiki yerden yere kirec miktari degisse de tamamen kirecsiz dgl. Ve surekli kullanimda sebeke suyu tas olusumuna sebebiyet veriyor

Alicveben

Ben içme suyu veriyorum. Çeşme suyu sağlıklı mı emin değilim. Kendi içtiğiniz sudan verin bence :)

Ecerana

Ben de arıtma suyu veriyorum ama kedim her seferinde çeşmenin başına gidip miyavlıyor :) Bi kere tatile giderken arkadaşıma bıraktım kedimi orda çeşme suyu vermişler galiba kireçten tabak ta Bi tabaka oluşmuş onu gördükten sonra aklımdan bile geçirmedim çeşme suyu vermeyi

Amon

Çanakkalenin çeşme suyunu insanlar içiyor. Buradayken çeşme suyu, İstanbuldayken içme suyu veriyorum. Yani diğer arkadaşların da dediği gibi, yerden yere göre değişir.

gulsaha

Kendimin içmediği bir şeyi kedime vermiyorum. O yüzden içme suyu

LIGHTNING

Ben çeşme suyu versem de içmiyor ona da ayrı damacana alıyorum :)

pinarcaya

Ben brita surahi aldim. Cesme suyunu o surahiye doldurup ordan su veriyorum.

basakinanc

Benim kedim musluktan akan suyu içmeyi çok seviyor ama nadiren keyif alsın diye musluktan veriyorum. Bir bardağımız var özel olarak ona tahsis ettik çünkü bardaktan da içmeye bayılıyor, özellikle yazın sabah evden çıkmadan soğuk içme suyuyla dolduruyorum ki serinletsin biraz. Bir tanıdığımızın kedisi musluk suyu kaynaklı böbrek problemleri yaşadığı için çok ameliyat geçirdi çok acı çekti yavrum, o dönemde veteriner de içme suyu önermişti zaten o yüzden ben musluk suyu vermeye tereddütle yaklaşıyorum.

ozge1985

Siz çeşme suyu içiyorsanız onada vermemelisiniz. Böbrek taşı gibi sıkıntılara yol açıyormuş veterinerime sormuştum bu konuyu. Ben kendi içtiğim suyu veriyorum, çeşme suyunu tavsiye etmem