Pro Choice Mi Reflex Mi

Mayis1

Anket

Pro Choice
(36 oy)
Reflex
(13 oy)
Toplam (49 oy)

İkisi de çok iyi değil ama 4 kedi, 2 köpek olduğu için uygun fiyatlı olması gerekiyor

47 CEVAP

Melekitooo

@izmir_pet tamam oda demis ki tavuk makarna yaparsaniz aldiginiz mamadan daha ucuza geliyor siz neden hala israrci oldunuzki?

izmir_pet

İkisinin arasinda kesinlikle prochoice. Benimde suan reflex yavru. Mama degisimi hemen kanli diski yaptigindan yetiskin mamasina gecene kadar bikac ay daha kullanicam. Cuvalim bitince prochoice e gecicem

ayse1310

İkisi de kötü.

izmir_pet

Cok haklisiniz 1tane olsa cok daha iyi sartlarda bakilabilir. Birsuru cana yetismeye calisiyorsunuz, elinizde geleni yapiyorsunuz. Onemli olan butcemizin iyisini bulmak. Sizin gibi iyi yurekli insanlarin olmasi bizlere umit veriyor:)

izmir_pet

Ayse hanim ne guzel demissiniz ki kedi kopek ssyisini bilmiyormussunuz. Suan ogrendiniz. Soruyorum siz hergun surekli ciger et tavuk vs neyse haslayip o kadar hayvanciklari doyurabilir misiniz? Kimse sizi yargilamiyo ama kendimiz yapamicagimiz seyleri cok kolay gibi anlatmayalim. Biraz empati yaparsam daha guzel iletisim kurabiliriz. Sokakta coplerden beslenen kediler bu mamalari bulabiliyor mu? Cuvalla mito micho alip dagitiyor insanlar. Onlari neden yargilamiyorsunuz? Bu mamalar onlardan daha iyi hepsini gectim coplere girip karistirmalarindan iyi olacagi kesin

izmir_pet

**empati yaparsak olucakti"

izmir_pet

Yapip yapmadiginizi sorgulamiyorum zaten. Bahsettigim sayilari bu kadar fazlyken herkes yapabiliyor mu? Tmm size dedim ama cvp beklemedim genel olarak soylemek istedim. Ben de mesela hepsien hergun cigee et tavuk haslayamam yapamam. Herkes alamayabilir. Veya zaman olmayabilir. Olsada miktar olarak hepsine yetmeyebilir. Anlatilmak istenen bu kadar sert konusmanizin anlami yok. Sokak kedilerine elinden geldigi kadar bakmaya calisiyorsa isrrla kotulemenin anlami yok. Onu alabiliyor onu veriyor. Coplerden yemelerinden iyi oldugunu anlatmaya calisiyorum ben

izmir_pet

Kusura bakmayin ama ayse hanim hala da o kadar tavirli konuyorsunuz. Ben sizin sokaktakilere bakip bakmadiginizi merak etmiyorum. Veyada ne verdiginizi merak etmiyorum. Ve ayrica benim ne vercegim de sizi ilgilendirmez. Madem bu kadar agir konuyprsunuz o zaman sunu soylemek istiyorum. Anlatmak istedigim tek sey inssnlari guzel bisey yapmaya calissn iyi yurekli inssnlari kirmayin. Heveslerini kursaklarinda birakmayin. Siz yapiyorsaniz allah kabul etsin. Bizden bu kadar

Melekitooo

@izmir_pet aranızdaki tartismayi okudum aslinda sizsiniz direk sert cikis yapan farkindaysaniz??? Size gayet saygili bir sekilde cevap da vermis, gayet iyi alternatif de sunmus. Özellikle ilk cevabinda yeterince düzgün sekilde anlatmis durumu. Ben yurtdisinda yasiyorum orda iyi diye aldiginiz mamalarin bile cogu burrda kötü mamalar olarak geciyo onu da söyleyeyim bilginiz olsun

izmir_pet

Alamiyorum derken,ve ayrica haftada 2-3dediklerini haslayip veriyorum derken hala israr etmesinin ve hayvanseverligi buna baglamasinin hakli oldugunu dusunuyorssniz ssygi duyarim

EZK

@izmir_pet rica ederim.. Tartışmaya hiç gerek yok aslında. Aynı amaç için burdayiz sonuçta. İstisnalar hariç tabi..

EZK

Ona bakarsanız makarna da yoğun miktarda karbonhidrat içeriyor. Bu da zararlı onlar için. Ayrıca Hangimiz 4/4 lük besleniyoruz ki? Çoğumuz hazır gıda tuketicisiyiz ve yediğimiz bicok şey bizim için de zararlı. Ben de günlerdir iyi mama hangisi diye araştırma içerisindeyim ama düşününce aslında bi yerde de pek mantıklı gelmiyor. Kendimize o kadar dikkat ediyor muyuz? Burdaki çoğu kişinin cevabı muhtemelen "HAYIR" olacaktır.

izmir_pet

Melek hanim hala sadece benim sozlerimi yargilarken israrla anlamiyosun anlamiyosun diyorsunuz. Ve ben hala sizli bizli konusuyorum ama neyse hadi ona takilmiyorum zaten. Artik burada cvp vermek istemiyorum. İsteyen ozelden yazsin sonuna kadar konusurum da anlarim da anlatirim da. Rica ediyorum kimse yanlis anlamasin kibarca soyluyorum ricayla, burada benim sahsima yorum yapmayin. Sozlerimi elestirebilirsiniz fakat anlayip anlamadigimi soyleme hakkima nereden sship oldunuz?

EZK

@Melekitooo Zehir olsa piyasaya surulmez bu bir. İkincisi o mamalar zararli madde içeriyorsa makarna da zararli demek istedim. Kimseyle tartışma yarişinda değilim ayrıca bu da üç ki, bazilari gibi oyle biseye ihtiyaci olan biri de degilim. Tartışma yarışında olan bence sizsiniz. Bu yeteneğinizi başka yerlerde kullanabilirsiniz. Burası maalesef yeri değil.

izmir_pet

Melek hanim ve ayse hanim, Son cevabim demekki anlayan anliyormus haklisiniz..