Pro Choice Mi Reflex Mi

Mayis1

Anket

Pro Choice
(36 oy)
Reflex
(13 oy)
Toplam (49 oy)

İkisi de çok iyi değil ama 4 kedi, 2 köpek olduğu için uygun fiyatlı olması gerekiyor

47 CEVAP

izmir_pet

Mamayi aciklama zaten beklemiyorum cunku farkli yerlere cekiyorlar

Mayis1

Açık mama alıyorduk ancak krdiler kısırlaştırılınca kilo almaya başladılar. Aşılarını da kısırlaştırmalarını da belediye karşılamadı. Daha 2 hafta önce aşı- ameliyat 1000₺ tuttu. Bunu söylemezdim ama konunun bütçe sıkıntısı değil hayvan sayısının çok olması o yüzden yetememek. Tek kedi olsa bütçemiz olurdu. Petshoptaki açık mamanın da kısır kediler için olanı yok, içeriği de kötüydü ama sorun yaşamamıştık. Bir şey bulmaya çalışıcam artık. Keşke bu kadar büyümeseydi olay.

Bİzm sorunumuz zaten karbonhidratla. Et versek hepsine yetmesi için o da bütçeyi geçiyor. Ekmekle falan verince de hem yağ hem karbonhidrat. Haftada en az 3 kere et haşlıyoruz zaten ama 2 ev arasında haşlanmış et taşımak da kolay olmuyor. Tahmin ettiğinizden daha çok çabalıyoruz onların iyi beslenmesi için. Belki veterinerdeki açık mamalardan alırız kısır kediler için olanı varsa. Bir yolunu bulucaz ama ben kendi paramı kazanana kadar o kadar yıl makarna yiyemezler yakdir edersiniz ki.

melikealgin

Bütçenizi asmazsa profine veya brit care oneriyorum.Mamaların ikisi de kotu

Mayis1

Sanabelleyi ben de düşünüyorum ama ilk ay ben aldam bile sonraki aylar ailem ayda 200₺ mamaya vermek istemeyebilir. Kısır kedi maması daha da pahalı alırsam tahılsız alabilirim zaten. Teşekkür ederim cevaplarınız için

gulsum_

10 kilo alabilirseniz eğer ayda 200 tlye denk gelmez :)

Mayis1

4 kedi var o yüzden 6-8 hafta yetiyor.

gulsum_

Pardon açıklamayı okumamıştım Allah yardımcınız olsun :)

Mayis1

Sağolun. Elimizden geldiğince bakıyoruz

izmir_pet

Kotu demeniz ayri burdaki sozlerinizi guzelce okuyun isterseniz. Biraz guzel bir uslupla anlatabilirsiniz istediginizi. Ve hayvanseverligi boyle olcemezsiniz. Kendi adiniza konisun. Biz sizin hsyvsnseverliginize laf etmedik. Sizinde kimse hskkinda karar yetkiniz yok. Sayginizi bozmamanizi rica ediyorum

Melekitooo

@izmir_pet bence uzatmayin artik cünkü birbirinizi anlamamis olabilirisiniz özellikle sen anlamamisn hic. zaten cevap vermeyecegini söylemis en sonunda artik

izmir_pet

Tavuk makarnaya gelene kadarkiler yuzunden melek hanim. Ssdece bunu soylese tmm zsten kimss bisey demez oneriniz icin tsk ediuorum der herkes. Buraya kadarki israra anlam veremiyorum. Ucuza geliyorsada sdece bununla her ogun hergun besleyemez. Ki belirtmis guzelce. Zaten bu tarz yemeklerde veriyormus. Bunun yaninda mama da almak istiyor. Burada yanlis mi var acaba

izmir_pet

Melek hanim ozelden yazarssniz size kelime kelime harfiyen cvp verebilirim. Tek tek her sozumu de aciklarim. Soyledigim herseyin arkasindayim. Benim sozlerime takilirken hayvanseverligi bununla olcmesini goz ardi etmenize sasirdim. Dedigim gibi kimseyle tartismiyorum. size zaten saygi duyuyorum. Sizin gibi guzel bir uslupla yanlis cumleler etmeden anlatilsaydi problem olmazdi

Melekitooo

İzmir_pet son dediklerim size

ayse1310

Bosverin anlayan anlar zaten. Uzatmanın alemi yok hiç. Anlayan herkes anladı. Anlamayanlara anlatmak ile ben ugrasamam. Zan altında bırakıp bırakıp olayı farklı yönlere cekti zaten yeterince. Mama örnegi verip onları neden yargılamıyorsunuz falan demeler. Hayır yani nerden biliyo yargılayıp yargılamadığımı kaldı ki kime ne. Merak ettiği bu değilse de direkt itham edip zan altında bırakıyor karsısındakini. Ben cevap dahi vermicektim ama söz hakkı dogdu şuan. İyi geceler diliyorum herkese.

izmir_pet

Buradan cvp da istemiyorum. Konusmak isteyen varsa ozelden yazin lutfen..