Kuş Kafesinde Tül Şart Mı?

AhmeetG

Kuş kafesinin tabanından kapının çeyreğine kadar olan tül kafes için şart bişey mi olmasada olur mu yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler

19 CEVAP

izmir_pet

Evt ona dikkat etmek gerekiyo. Bende takiyorum ama benim tulum en kucuk olmasina ragmen lastigi guzel ama tulu bol. İki yemlik bi suluk vs derken tulu kafese degmiyo bile. İplede buzdurdum ben. Tirnaklari da bazi kuslarin fazla uzarsa takiliyo daha cok. Mecbur dglsek tabi takmamak daha saglikli. Cok uzuldum kusunuza yaa gecmis olsunn:((

BanuYuzgec

Benim muhabbet kuşumun ayağı o tüke takılı kaldığı için kalçası çıkmıştı ne yazık ki bir ay sonra öldü onun için dikkatli olmak gerek bence takmamalı

EZK

@BanuYuzgec Cok üzüldüm.. :((

EZK

Etrafa yem ve tüyleri sicramasin diye sarılıyor sanırım. Zamaninda kuş da besledik.. Hatırladığım kadarıyla şart diye düşünüyorum. Yani daha rahat oluyor öyle.

izmir_pet

Kusa yarari zarari yok:D etrafa tuy ve yemler dokulmemesi icin kullanilir. 3-5tl bisy zaten. Eger etrafa tuyler yemler dokulmuyorsa,istemiyorsaniz kullanmassiniz. Size kalmis:)

AhmeetG

Bide tamamen kafesi kaplayan tüller var ama benim de tercihim alt kısmı çevreleyen tülden yana teşekkür ederim ilginize

AhmeetG

İzmir_pet yok kuşluk bir durum değil zaten :D ben biraz rahatsız edici buldum da kafesi çok büyük gösteriyor ama sizde haklısınız kuş gayet memnun yataklarımızı değiştiremiyeceğimize göre tül kullanmaya devam edeyim :D

EZK

Yarıya kadar yeterli bence. Zaten kafesteler.. :)

AhmeetG

Aynen :)

izmir_pet

Benim kafesim L yani buyuk boy. Tulum S :)) dolayisiyla kafesten kucuk tul alirsaniz sorun cozulur. Veyada alttan igne iplikle azcik buzdurebilirsiniz:) bende yari taraftariyim. Hem kapali olmazlar. Hemde tirnaklari tule fazla takilmaz

AhmeetG

Teşekkür ederim :)

izmir_pet

Bu arada kusunuzun kalsiyum ve vitamin taslari yoksa onlari alin mutlaka. Kuscularda yemcilerde 2-3tl bisey. Tuy dokumu olursa 15tl lik vitamin onerebilirim suyuna. 3ayda bir kullaniliyodu sanirim. Elma salatalik gibi meyve sebzeler verebilirsiniz mevsimine gore:)

muezzagumus

Tül kullanmak hem riskli hem de duruşunu sevmiyorum

muezzagumus

Streç film sarın kafesin yarısına kadar ben öyle yapıyorum dışarı yem sıçramasına engel oluyor. Kafesi temizlerken yeniliyorum streç filmi. Kapısının olduğu yeri ona göre ayarlarsınız.

BanuYuzgec

Teşekkürler