Tatile Çıkarken Kedimi Ne Yapmalıyım?

fuatonur

Dönem arası tatiline giriyorum, memlekete giderken 9-10 saatlik yolu kedime çektiremem diye düşünüyorum. Aranızda bu konuda deneyimli var mı? Ya da buradan bakıcı bir aile bulabilir miyim eskişehirde?

24 CEVAP

Kardeşim eskişehirde mühendis isterseniz kendisiyle görüşmenizi sağlarım kedileri çok sever geçici süre bakabilir siz dönene kadar .

Gonul10

Yaz tatili haricinde artık kedimle yolculuk yapabileceğimi de anlamış oldum.Yolculuk esnasında en önemli şey,kedinin kafeste kendini güvende hissetmesi.Bunun içinde iki gün önce kedimle söyle kafe kafe gezip oturdum.Tavsiye ederim.İlk kedi deneyimim ancak tüm olumsuz yorumları okuyup tüm önlemleri almak biraz beni gerdi ancak kedim gerçekten rahat etti.uyudu hep

Sarecansu

pet otel yokmu,yada uçakla gidip onuda götürme ihtimaliniz?

Kazim1980

Buzdolabının derin dondurucu kısmına koy sen gelene kadar bozulmaz.Gelince de çözdürüp kullanmaya devam edersin.

fuatonur

O başkasının bana güven vermesi lazım ilk öncelikle. Ben de bırakmak istemiyorum fakat iki farklı şehire gideceğim sırasıyla benim yanımda daha kötü olacak. Ayrıca tek başına bırakacağımla ilgili herhangi bir şey söylemedim, bu problemi nasıl halledeceğimle ilgili fikir istiyorum.

izmir_pet

Anahtari verebileceginiz mama su verecek kimse yok mu tanidiginiz komsu arkadas vs acaba?

fuatonur

Katılıyorum. İyi dediniz. De bu kadar sinirlenmeyin hep çıkacak böyle duyarcılar çıkıyordurda zaten :)

Recai44

Kedi yalnız yaşayamaz. Bide nasıl tanımadığınız birine emanet edeceksiniz .

fuatonur

Malesef kimse kalmıyor eskişehirde çevremde :(

Gonul10

Ben daha dün uçakla Ankara/ İzmir yaptım,ancak İZBAN grevde filan olduğu için ve de havaalanı na iki saat önceden gidince, yolculuk tam 8 saat sürdü.6 saat önceden yemeğini kestim ve uyku saatleri yani öğlen akşam arası yolculuk ayarlayinca, neredeyse kedim azıcık korkmak haricinde hiçbir sorun yasatmadı.1 mg pasiflora ve kulak arası damla sayesinde de olabilir,kedinin huyundan da.Havaalainda kediyi çıkarmanızı istiyorlar ama benimki ikinci de çıkmayınca gözle kontrol ettiler.En büyük problemi x ray öncesi yaşadım.tasmasina kolye ip bağlayıp ucunu parmağa geçirecek şekilde ayarladım ki kucağa almadan korkup kaçmasın diye önce parmağima ipi geçirip sonra kediyi kucağa aldım.Tasmasindaki metalleri çıkardım filan.Ötmesin diye.

satinalmayin

öğrenci evinde kedi beslemek sonra okul bitince eve o kediyi getiremeyip sokağa ölüme terketmek öncesinde başa gelen ön hazırlık devresi sorusu.

kedigibiyiz

@esruzun ne kadar iyisiniz :)

fuatonur

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Sınav haftam olduğundan dolayı bakamıyorum fazla.

@kirpiklihunicik @Gonul10 birlikte gidebilecek olsak ben gidiyorum gidecektim de fakat bazı nedenlerden dolayı eskişehirden burdura burdurdan bir ilçesine ordan tekrar burdura burdurdan mersine gibi bir yol izlemem gerekiyor ben bile zorlanırken sultan hanım çok çok zorlanıcak.
@esruzun çok çok teşekkürler yazıyorum size şimdi.

@satinalmayin sizin böyle bir yorum yapma hakkına ve bilgisine sahip bir 'kişiliğe' sahip olduğunuzu düşünmüyorum. Evet öğrenciyim fakat burası benim kendi evim ve bu ev kaç kedinin köpeğin geçici yuvası oldu kaç tane sahip bulundu... İnsanları tanımadan bu kadar anlayışsız yorum yapmanız bunu göstetmekte, sizin gibi de çok bulunmakta lütfen ama lütfen şöyle her yerde duyar kasmayı bırakın.

@Kediiiannesi şimdiden ararsanız hazirana bulursunuz sanırım :D benim dyrumum biraz ani olduğu için oldu aslında :)
@kedigibiyiz petotel aslında ben istemiyorum yani son çare olarak düşünebilirim belki ama bir evde olması beni ve sultanı çok daha mutlu eder :)

kedipatisii

Bir canlıya yuvasını açan öğencilere düşmanlık ne zaman bitecek acaba. Yok eve gitmeden sokağa atmanın ön sorusu, yok öğrenci evinde kedi mi olur, öğrenci bakamaz, öğrenci edemez. Bütün kararları buradaki hanım abilerimiz ablalarımız veriyor herhalde. Ya gidip öğrenci haliyle kıt kanat geçinip, birde evinde bir canlıyla yemeğini paylaşan öğrencilerden ne istiyorsunuz? Sokaktan bir canlıya sahip çıkmak sizi neden bu kadar rahatsız ediyor? Tek hayvan sever sizsiniz biz kedi köpekleri sokağa atmak için sahiplenen öğrencileriz. Burda sahiplendiği canlıyı düşünen bir insanın sorusunu bile kendi tarafınıza çekmeyi başarmışsınız. Aferin size.

kedipatisii

Cidden bıktım bu öğrenci düşmanlığından buradaki. Sokaktan sahiplendiğim hayvanın hesabınıda burdaki insanlara kesmek zorunda kalıyorum. Sizin yaşam alanlarınız benim evimin içindeki olaya karışmanıza yetmiyor. Buraya bir soru sorulduysa sizin kadar düşündüğü içindir sahiplendiği canlıyı. Hemen bir aşağı çekme çabası, köstek olma çabası.
Bu arada kusura bakmayın sinirlendim sorunuzun cevabinida arkadaşlar vermiş, benimde bildiklerim denilenler kadar ne yazık ki :/