Otobüsle Seyahatte Sorun Yaşadınız Mı?

tatlisiyam

6 kg'dan daha fazla olmayan kedi, köpek gibi evcil hayvanlarla uçak kabini içerisinde seyahat edebiliyorsunuz. Gel gelelim ki otobüs firmalarının evcil hayvan taşınması ile ilgili açıklanmasında yönetmelik gereği ancak bagajda taşınabileceği, içeriye sokulamayacağı yazıyor. Kedisi olan bir hukukçuya danıştım böyle bir şeyin yasal olarak olmadığını, taşıma çantası içerisinde ve karnesiyle otobüs içerisinde taşınabileceğini ancak her defasında kediyi içeri sokmak için kavga etmek zorunda kalındığını söyledi. Sizler kediniz otobüs içerisine sokmakta sorun yaşadınız mı?

6 CEVAP

ziyanim

Metro Turizm'de(reklamı olması gereken bir rezalet) bı bavul gibi görülen kedimin bagajda taşınması için tartısırken; Kamil Koç (reklamı yapılması gereken bir nezaket) kafesimi özel bölmelı bagaja koyuyor. Kızım da orada dışarıdaki hava koşulundan etkilenmiyor.yardımcı şoförün dinlenme kabınının yanında kuzu kuzu gidiyorlar. :) otobüs taşımacılığının 8. Maddesinde evcil hayvanların uyku ilacı (uyutulması) halinde bagajda taşınmasına izin verilmiştir.

uzun yolculuk ise evde kalması daha doğru olacaktır benim görüşüm

selenn4

Kesinlikle uzun yolculuk stres yapıyor hayvanlarda ve hasta olabiliyorlar çok riskli

simge

Bncede cok riskli uzun bi yolculuk yapcaksaniz kedinizi asla goturmeyin ALLAH/korusun bir sey falan olur nasil bida tedavini yapicajsin bence olmaz...

tatlisiyam

Evet bende öyle düşünüp arkadaşıma bırakıyorum:)

tatlisiyam

Ziyanim sizin kediniz kaç saatlik bir yolculuk yaptı?