Kedi İle Yolculuk Sedapet

Atalaymerve

Yarın kedim ile yolculuğa çıkacağım ve hiç istemeyerek sedapet kullanmayı düşünüyorum. Maalesef otobüsle yolculuk yapacağım ve kedim çok miyavlıyor otobüste sorun çıkartıyor firmalar . Görüştüğüm veteriner sedapet i söyledi. Kullanan var mıdır?

32 CEVAP

Anonymus552223

Allah kolaylik versin kediyle yolculuk zor. Karnesini almayi da unutmayin sorabiliyorlar. Bir kez treni kacirdik o sekil

smgbkrccc

O da başarısız. Son çare olarak yaş mamasına koydum yedi, inşallah kusmaz. Otobüsteyiz şimdi.

Gonul10

Sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Bence rahat olun ki o da rahat olsun

Atalaymerve

Teşekkür ederim , yolculuk maalesef büyük bir strese sokuyor insanı

Anonymus552223

Ben sedapet kullandigim halde miyavlamisti. Dozaji dusuk verdim sanirim korkudan. Zaten tam baygin olmuyor uykulu oluyor. Bir kac gunluk gidip donecekseniz evde birakin daha iyi. Bagajda gidecek degil mi?

Umayy

Bagajda havasız kalmaz mı?Özel araçla yolculuk yapabileceğiniz uygulamalardan birini kullabilirsiniz aracında evcil hayvana izin veren biriyle gidersiniz ben ihtiyac duydugumda kullaniyorum cok rahat oluyor gideceğiniz yöne yolculuk yapan birini mutlaka bulursunuz

Atalaymerve

Yok maalesef birkaç günlük olsa zaten kedimi götürmeyeceğim de 4 ay olunca mecbur, ben kendim veremeyeceğim için veteriner e götüreceğim o vericek bir de 3 kg için 0,5 cc dedi ama umarım uygundur doz

Gonul10

İnanın ben de çok korktum yolculuk öncesi,ama benimki arada bir korkmaktan başka miyavlamadı bile.Normalde sakin de diildir.Sadece uyku saati yolculuk daha mantıklı oluyor.Öğlen saatleri uykuyla geçiyor zaten.kendi kokunuzu barındıran bir eşya koyun yanına ve üstünü örtün çantasının

smgbkrccc

Bende yarın yolculuk yapacağım kedimle. Buraya gelirken sedapet kullandım ama onu verene kadar 1 saatten fazla uğraştım. Korkuyorum bakalım yarın neler olacak. Şans dileyin banada.

Atalaymerve

Umarım güzel geçer yolculuğunuz ben sedapet i 0,5 cc verdim ve hiçbir şekilde etki göstermedi diyebilirim sanırım dozu az geldi, eğer yolcuğunuz uzun ise dozunu çok iyi ayarlamalısınız

Atalaymerve

Biz sedapeti verirken hiçbir sorun yaşamadık nasıl vermeye çalıştınız acaba siz?

smgbkrccc

3 saat sürecek yolumuz inşallah trafik olmazsa. Gece gittim veteriner açık olmadığı için kendim vermiştim. Ağzından vermeye çalıştım, tuttum ama kaçtı saldırdı bir türlü tam yakalayamadım, en sonunda sakinleşti dedim tam tuttum ağzından yavaş yavaş verirken birden kaçtı ve yutmadan ağzındakileri çıkarmaya çalıştı, yerler hep sedapet olmuştu, ağzı yüzü de aynı şekilde.

Atalaymerve

3 saat sürecekse çok sıkıntı olacağını sanmıyorum bizimde yaklaşık 3 saatti yolculuğumuz. Eğer iki kişi vermeye çalışırsanız daha iyi olur , bir kişi ensesinden tutup bir kişi de verebilirse eğer biz bu şekilde yapmıştık veterinerimiz de bu şekilde anlattı

smgbkrccc

Güzel geçti çok şükür kedimde sorun yok ama küstü sanki bana. Pek yanaşmıyor. Barışana kadar biraz trip atacak gibi ama canı sağolsun.

smgbkrccc

Sedapet bende kullandım ancak vermekte çok zorlandım yarısından çoğunu ağzından çıkarttı yemeden. Siz nasıl verdiniz?